Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

automagiczny dekompresator ?

Które to ustrojstwo? Masz może jakieś fotki albo linki?

z góry dzięki

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli latasz po lesie to cwiartka w 4t to zly pomysl.

Za bardzo wysilona - za droga w eksploatacji - za wolna na przelotach po lesnych duktach.

 

ja tam dziwny jestem i zapierdalanie na wprost mnie nie kreci :>

ja na tych przelotach rozpedzam sie max do 60 :)

lubie pokluczyc, poskrecac, polawirowac, powyskakiwac, pozeskakiwac, rozumiesz juz czemu chce 250 ? :)

 

Jesli na tor to juz lepiej YZ 250F - znacznie mniej problemowa. RMZ jest naprawde drogi w eksploatacji - tanszy w zakupie - ale blyskawicznie odbijesz ta roznice w czesciach...

 

mozesz rzucic jakims linkiem na poparcie tej tezy ?

mam kolege ktory niejednego krosa dosiadal i mowi ze na suzuce mu jest najlepiej

takie same opinie spotykam w necie

 

Co do 2T - to poczytaj sobie o kosztach eksploatacji 2T i 4T na przykladzie KTM-a

w wysilonych moto konkurencji wcale nie jest taniej...

http://www.scigacz.pl/KTM,EXC,250,vs,EXC,4...eden,12627.html

 

ciekawy art, dzieki

serwis robie sobie sam, jezdze dosc spokojnie i uwazam ze te rezimy godzinowe typu wymiana tloka moge spokojnie 2 krotnie wydluzyc

 

Które to ustrojstwo? Masz może jakieś fotki albo linki?

z góry dzięki

no taki dynks co naciska na zawor wydechowy coby rozrusznik mial lzej :)

robi sie luzny i napiernicza

http://forum.motocyklistow.pl/Dekompresor--t7248.htmlci

http://images37.fotosik.pl/7/f669402b0911cc92.jpg

http://images23.fotosik.pl/270/758c43a3d44f5397.jpg

http://enduro-adventure.com/images/stories...wory_DRZ/47.jpg

Edytowane przez -Jurgen-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za linki i foto- wiedza poszerzona :icon_biggrin: , ale chyba to nie to, bo jak wcześniej napisałem to w dole silnika coś dzwoni.

Dzisiaj spróbuję się dostać do nakrętki zębatki zdawczej na wale korbowym. To raczej te okolice.

Konkretnie myślę o tym

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja tam dziwny jestem i zapierdalanie na wprost mnie nie kreci :>

>ja na tych przelotach rozpedzam sie max do 60 :)

>lubie pokluczyc, poskrecac, polawirowac, powyskakiwac, pozeskakiwac, rozumiesz juz czemu chce 250 ? :)

 

 

Nie jestes dziwny - jestes normalny...

Kazdy glupi na prostej potrafi odkrecic :)

 

 

>mozesz rzucic jakims linkiem na poparcie tej tezy ?

>mam kolege ktory niejednego krosa dosiadal i mowi ze na suzuce mu jest najlepiej takie same opinie spotykam w necie

 

 

Jezdzilem na RMZ 250 - 2005 r - nie zrobil na mnie jakiegos wrazenia. - Tez czytalem ze RMZ najlepiej sie prowadzi

Rewelacyjnie mi sie jezdzilo na KFX 250 2008 r - ale to moto bylo z przebiegiem 30 mth

 

Kumpel kupil piekna RMZ - co z tego jak po chwili kleknely zawory - zrobil - kupil oryginalne tytanowe w serwisie po 500 zl szt - robiona glowica w profesjonalnym zakladzie i co - pojezdzil troche w ubieglym sezonie - nie zrobil wiecej niz 30-40 mth i na wiosne juz zawory na wykonczeniu.

 

Drugi na YZ 250f laduje juz 3 tlok - zawory nie ruszane i moto jezdzi jak szatan - gosc go nie oszczedza zupelnie...

 

 

 

>ciekawy art, dzieki

>serwis robie sobie sam, jezdze dosc spokojnie i uwazam ze te rezimy godzinowe typu wymiana tloka moge spokojnie 2 krotnie wydluzyc

 

 

A ja sadze ze nie bardzo - w wyzylowanej do bolu cwiartce ile przedluzysz - 10 mth ?

to nie DRZ i wieksza pojemnosc - w cwiartce latasz na wysokich obrotach i takie oszczedzanie zle sie czesto konczy. Dlatego warto wymieniac tloki jak w ksiazce napisane - nicasil bedzie Ci wdzieczny :)

Edytowane przez Norbisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić wirnik (toto ze śmigiełkami) do pompy wody.

Po rozebraniu okazało się, że jest nadpęknięty. Ktoś wie, który serwis Suzuki jest dobrze zaopatrzony i może mieć to od ręki. Gdzie nie zadzwonię to 3 dni oczekiwania. A może ktoś ma do odstąpienia? Poszukuję też uszczelkę do silnika na prawą stronę.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupil piekna RMZ - co z tego jak po chwili kleknely zawory - zrobil - kupil oryginalne tytanowe w serwisie po 500 zl szt - robiona glowica w profesjonalnym zakladzie i co - pojezdzil troche w ubieglym sezonie - nie zrobil wiecej niz 30-40 mth i na wiosne juz zawory na wykonczeniu.

ktory rok tego sprzeta ?, jakis czas temu czytalem ze przed 2007 mogly byc problemy jak dobrze pamietam

 

 

Potrzebuję kupić wirnik (toto ze śmigiełkami) do pompy wody.

Po rozebraniu okazało się, że jest nadpęknięty. Ktoś wie, który serwis Suzuki jest dobrze zaopatrzony i może mieć to od ręki. Gdzie nie zadzwonię to 3 dni oczekiwania. A może ktoś ma do odstąpienia? Poszukuję też uszczelkę do silnika na prawą stronę.

oj chyba tylko to zamowienie ci pozostaje, mam te same doswiadczenia

uszczelke od reki kupilem w larsonie warszawskim http://www.larsson.pl/?c=r&no=NjM1MDY2OQ==&bid=109736

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poszukiwania części natknąłem się na komplet fiszek do DRZ'ty.

O tyle fajne, że w pdf'ie i można na stałe ściągnąć na kompa.

 

Z sygnaturą:

Copyright 2006 Suzuki Worldwide Motorcycle-ATV. All Rights Reserved.

Więc lipy nie ma :biggrin:

Pewnie się przyda mieć na HDD więc zaciągajcie

http://www.scoot.bg/arhiv_na_opisanie_moto...02000-2004).pdf

Trzeba trochę poczekać na załadowanie strony- w zależności od szybkości łącza.

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić wirnik (toto ze śmigiełkami) do pompy wody.

Po rozebraniu okazało się, że jest nadpęknięty. Ktoś wie, który serwis Suzuki jest dobrze zaopatrzony i może mieć to od ręki. Gdzie nie zadzwonię to 3 dni oczekiwania. A może ktoś ma do odstąpienia? Poszukuję też uszczelkę do silnika na prawą stronę.

A tak z ciekawosci ile to ten wirnik w serwisie kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci ile to ten wirnik w serwisie kosztuje?

 

'davopl' - w Profi w Łodzi telefonicznie mi powiedzieli 143- oczywiście na zamówienie i min. 3 dni, więc obawiam się, że przyszły weekend też mi może wypaść z jazdy :evil:

A może masz taki w dobrym stanie i niedrogo to pisz na priv.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'davopl' - w Profi w Łodzi telefonicznie mi powiedzieli 143- oczywiście na zamówienie i min. 3 dni, więc obawiam się, że przyszły weekend też mi może wypaść z jazdy :evil:

A może masz taki w dobrym stanie i niedrogo to pisz na priv.

 

 

ooo to grubo nawet nie widziałe.

 

Jak większosc osób wie sprzedaje czesci od pponad 2 lat tak wiec i wirnik sie znajdzie koszt 100 pln z wysyłką.I w czwartek wirnik u Ciebie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to grubo nawet nie widziałe.

 

Jak większosc osób wie sprzedaje czesci od pponad 2 lat tak wiec i wirnik sie znajdzie koszt 100 pln z wysyłką.I w czwartek wirnik u Ciebie.

 

Pozdr.

Ty masz takie ceny że wolę dołożyć parę zł i mieć nufkę sztukę nie śmiganą, ale to tylko moja opinia

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz takie ceny że wolę dołożyć parę zł i mieć nufkę sztukę nie śmiganą, ale to tylko moja opinia

nikt Ci nie każe ani nikomu innemu kupować u mnie a ceny mam takie jakie mam nic nie poradzę na to ze części nie spadaja mi z nieba.. .jak zaczną obiecuje rozdawac za darmo.Miłego wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...