Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz ty czy kolega.

Te motorki trzymają cenę bo są dobre i trwałe. Dobre dla amatorów, aby była jasność.

Są dwie szkoły:

1. kupujesz za grosze padlinę i robisz mega remont

2. kupujesz drożej przyzwoity stan i latasz, a drobiazgi naprawiasz na bieżąco.

 

Druga metoda obarczona jest ryzykiem, ale mając kogoś kto zna się na mechanice to ci doradzi i pomoże.

..........tu kolego troche pomieszales z koro wychodzisz z takiego załozenia........3. szkoła kupujesz drogi sprzęt i robisz mega remont............ chodzi o to ze tanie nie zawsze złe a drogie nie zawsze dobre!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........tu kolego troche pomieszales z koro wychodzisz z takiego załozenia........3. szkoła kupujesz drogi sprzęt i robisz mega remont............ chodzi o to ze tanie nie zawsze złe a drogie nie zawsze dobre!!!!!!

 

Masz rację.

Kupować należy z rozwagą i rozumem, bez emocji.

Na miny trafiają osoby "napalone", albo bez znajomości tematu.

 

Jest jeszcze czwarta szkoła: kupujesz nowy motor i jeździsz, a potem dopiero remont albo sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Rozmawiałem dziś z właścicielem i dowiedziałem się, że jest to moto sprowadzone z Anglii, jest to wersja S ale poprzedni właściciel wymienił silnik na ten z E. Trzeba się wybrać i oglądnąć... Dzięki jeszcze raz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wsadzili tam silnik starszy od motocykla??

 

 

jesli jest 2003 to silnik a przynajmkniej dekle są starsze.....

 

 

jak poznasz ze silnik jest z E???

 

 

poza tym po co silnik z E skoro gaznik jest z S???

 

 

Strasznie wyglada to moto...poszukaj sobie czegos lepszego ten jest zamęczony i do tego jakas wielka sciema i kupa...(nawet plastik od filtra nie ma srubek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Rozmawiałem dziś z właścicielem i dowiedziałem się, że jest to moto sprowadzone z Anglii, jest to wersja S ale poprzedni właściciel wymienił silnik na ten z E. Trzeba się wybrać i oglądnąć... Dzięki jeszcze raz !!

[/quote

 

faktycznie moto złożone do zdjęcia widać ze zmęczony jak napisał kolega wyżej ja kupiłem taniego do remontu też napalony kolo wciskał że gaźnik do regulacji a było trochę więcej (tłok stator-zapłon klocki łożyska światła do zrobienia były tak wiec sie uzbierało ale mam moto zrobione pod siebie naprawa kosztowała ok 3000zł i wsumie była tańszy od tamtego o tysiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa alternatywy dla drz 400 sm? tylko japonskie i popularne modele...

 

xr 650 - nie popularny

xt 660 ciezki

fmx ciezki i małą moc

tt?

 

Popularny to jest GS500 albo dywersja ;)

 

wszystkie wymienione przez ciebie modele NIE są alternatywa do DRZ.

Inna kategoria wagowa.

 

w tej samej kategorii wagowej masz troche sprzetów ale mają czestsze przeglądy wymiany.

Alternatywy do DRZ nie ma (stąd taka a nie inna popularność)

Blisko będzie WR450

albo KTM

 

i wszędzie coś za coś

 

 

wejdź sobie na forum supermoto.pl tam temat jest zwałkowany do wyrzygania

 

buźka!

Edytowane przez skacowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej witam wszystkich forumowiczow:) jestem tu calkiem calkiem nowy. Planuje kupic swoj pierwszy motorek, wybor padl na DRzetke 400 E. Czytam i czytam to forum, duzo ciekawych rzeczy juz wiem:)

Ale oczywiscie nadal nie posiadam wiedzy, która pomogłaby mi wybrac dobry sprzet.

Przygotowalem kilka linkow z nadzieje ze jako osoby siedzace w temacie , pomożecie, za co bedę niezmiernie wdzieczny:)

Zalezaloby mi na opcji rejestracji, zeby czasem i do miasta mozna bylo sie przejechac jak trzeba cos szybko zalatwic.

ponizej opcje:

http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-400-M1974054.html -troche drogi, aaale do przezycia

http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-drz-400-dr-z...-M1373845.html- tylko czy same dokumenty do zarejestrowania w kraju wystarcza zeby go zarejestrowac? musi przechodzic pierwszy przeglad czy jak to wyglada?

http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-400-e-c-m-rider-M2306595.html - moc jakby mniejsza. nie chodzi mi o te dwa kuce, ale moze ogolnie to jakas inna wersja? no i chyba kicha z rejestracja, nie widac zeby mial tablice. No i ciekawa roznica w cenie w stosunku do tego pierwszego linka mimo ze rocznik ten sam...

http://allegro.pl/suzuki-dr-z-400-rok-2004...1298233384.html -no i ten, bez zadnej literki, wiec nie wiem co o tym myslec:(

 

na mobile.de nie znalazlem nic fajnego...

 

bede wdzieczny za wszelka pomoc no i oczywiscie porady:):) ogolnie wole zaplacic wiecej i miec mniej problemow technicznych- czyli cos typu- "nie stac mnie na tanie rzeczy" :) to zawsze finalnie wychodzi drozej...

 

pzdr

Anax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś z was okazję jeżdzić drz e i ktm 400 exc jak wrażenia??? bo nie wiem na co się zdecydować , czytałem że ktm pali min 7 litrów, częstsze serwisowanie i częstsze poważne remonty, serce i koszty przemawiają za suzi frajda z jazdy według opinii innych za ktm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suzi ma bardziej elastyczny silnik , waga podobna , hamulce podobne , tylko troszkę tapczanowaty zawias może przeszkadzać w ciasnych zakrętach i przy trialu oraz wyważenie , drzete samym odkręceniem manetki nie postawisz na koło w terenie

no i najważniejsze , suze zalewasz pod korek, jeździsz, jeździsz, jeździsz, znowu zalewasz , jeździsz jeździsz jeździsz (...) zmiana oleju, czyszczenie filtra i jeździsz, jeździsz, jeździsz (...)naciąg łańcucha (...)

:flesje:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuc różnicę,można zarejstrować.Ja miałem zarejstrowna na 2 osoby.

[/quote

 

 

kolega był na przeglądzie i powiedzieli ze brakuje osłony łańcucha!

wiec pojechał do drugiego i przeszło przegląd. on ma wersje tą bez literki. i sprowadzoną z uk sam zakładał kierunki i włącznik świateł. czeka teraz na tabliczkę znamionową. ale raczej mu zarejestrują.

tak wiec z rejstracją nie powinno być problemu wersji E

Edytowane przez mumi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowal wam sie kiedys licznik przebiegu calkowitego ? Pytam bo kupilem DRZ SM 2005 z przebiegiem o polowe mniejszym niz podal wlasciciel (mowil ze mu sie zresetowal). Jaka jest przyczyna ? Da sie wrocic do oryginalnego przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...