Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

kolejny raz ponowie ogloszenie porzebuje te o to sruby http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8e7385d25f4feb2.html

znalaz sie tu taki jeden ale chce kupe kasy

 

 

to moze dam Ci je za darmo??jak widzisz nikt nie ma takich srub to chyba sa troche warte,poza tym zapytaj w serwisie ile kosztuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodził ktoś do tematu wymiany łożysk w "koniku" tylnego zawieszenia? Dzisiaj zrobiłem tam mały przegląd (rozebranie, wymycie, nałożenie nowego smaru) i narazie będzie okej ale pewnie w zimie czeka mnie wymiana tego. Na Alle.. znalazłem jakieś zestawy naprawcze firmy "All Balls" miał ktoś z tym do czynienia? Czy lepiej zamówić u dealera? A może to jakieś typowe łożyska i uszczelniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podchodził ktoś do tematu wymiany łożysk w "koniku" tylnego zawieszenia? Dzisiaj zrobiłem tam mały przegląd (rozebranie, wymycie, nałożenie nowego smaru) i narazie będzie okej ale pewnie w zimie czeka mnie wymiana tego. Na Alle.. znalazłem jakieś zestawy naprawcze firmy "All Balls" miał ktoś z tym do czynienia? Czy lepiej zamówić u dealera? A może to jakieś typowe łożyska i uszczelniacze?

 

Tak wymienialem wszystkie lozyska w tylnym zawieszeniu wlasnie all balls. zestaw do konika jest jak najbardziej ok, natomiast zestaw do tylnego wachacza troche rozni sie od oryginalnego(lozyska glowne takie same, natomiast tuleje i lozyska mhm nie wiem jak je nazwac one sa zastapione teflonowymi podkladkami.) wymienialem w sierpniu i jeszcze do nich nie zagladalem to nie wiem jak z trwaloscia. moze w zime rozbiore nasmarowac to bede wiedzial jaki ich stan.

 

Mam pytanie dotyczace rozrzadu, mianowicie zamierzam profilaktycznie wymienic napinacz. Mam sprzet z 2003 roku i automatyczny- musle ze fabryczny napinacz.

Moje pytanie czy wymieniac sam napinacz czy razem z lancuchem, czy jest to dosc prosta czynnosc znaczy czy sam dam rade. Jaki napinacz zalozyc dedykowany automat czy lepiej zamiennik manualny.

Gdzie dostane napinacz i za ile (lancuchy sa w ofercie, ale napinaczy jakos nie widzialem nigdzie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie czy wymieniac sam napinacz czy razem z lancuchem, czy jest to dosc prosta czynnosc znaczy czy sam dam rade. Jaki napinacz zalozyc dedykowany automat czy lepiej zamiennik manualny.

Gdzie dostane napinacz i za ile (lancuchy sa w ofercie, ale napinaczy jakos nie widzialem nigdzie).

Pozdrawiam

 

napinacz oczywiscie najlepiej manualny (z powodow juz wczesniej opisanych w tym poscie)

czy trzeba wymienic jednoczesnie lancuch to ocenisz wyjmujac aktualny napinacz i patrzac czy jest juz maksmalnie wysuniety (po wczesniejszym wyjeciu sprezyny z napinacza). wymiana samego napinacza jest b.prosta sprawa. wymiana lancucha jest juz bardziej skomplikowana. trzeba do tego zdemontowac napinacz, zdjac dekiel glowicy i walki rozrzadu.zdjac prawy i lewy dekiel silnika, nastepnie zdemontowac kosz sprzeglowy i zebatke zdawcza na wale(lewy gwint) i dopiero wtedy da sie wyjac lancuszek rozrzadu. :icon_twisted: przy montazu trzeba pamietac by zabezpieczyc zebatke na wale przed odkreceniem LOCTITEm

a co do kupna manualnego napinacza to spytaj sie kolegi JACY jak i za ile sciagnal swoj z USA. mi ualo sie kupilc uzywany za grosze na ebyu

Edytowane przez jeremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje może ktoś jakąś dokumentacją tego manualnego napinacza, wymiarami? Wielce skomplikowane urządzenie to to nie jest i mam zamiar takie coś wykonać samemu, a zmienić muszę tym bardziej że w moim jest jeszcze ten stary (podobno awaryjny) typ. Średnica zewnętrzna i rozstaw śrub mocujących to nie problem bo zmierzę sobie na głowicy, ta główna śruba wygląda na M10 ale przydało by się znać jej długość a poza tym niewiadomą jest też głębokość na jaką ten napinacz wchodzi w głowicę.

A może ktoś wie gdzie w Polsce można kupić za rozsądne pieniądze taki manualny napinacz?

Jak na razie najtaniej znalazłem w UK na Ebayu za 25+2,75 funtów no i oczywiście + przesyłka do polski.

 

sa magicy ktorzy wymieniaja bez rozbierania polowy silnika :lalag:

dokonuja tego poprzez rozkucie i skucie

osobiscie mam mieszane uczucia

 

Nie wiem czemu? A jak sobie wyobrażasz wymianę łańcuszka bez jego rozkuwania w np takim suzuki gs gdzie jest on pomiędzy środkowymi cylindrami? Rozbierał byś silnik w drobny mak? W sprzedaży są również łańcuszki fabrycznie otwarte i w komplecie jest zapinka (sam taki zakładałem w swojej hondzie) i jak się to zrobi profesjonalnie ( odpowiednią zakuwarką) to działa jak powinno.

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Keihina, jest jakiś sposób na przeczyszczenie gażnika bez rozbierania go? Jakiś preparat albo sprytna sztuczka!

Zacina mi się i nie schodzi dobrze na wolne obroty. uciążliwe szczegółnie przy zjazdach jak trzeba hamować silnikiem.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tak dawno przy serwisie zleciłem czyszczenie gaźnika. WYdaje mi się że ze względu na precyzję "urządzenia" warto zlecić to komuś kto dobrze czuje temat. Rzecz jasna są serwisówki itd. ale jak już pewnie niejeden się przekonał - warto komuś zabulić i mieć potem możliwość opird...enia jakby co. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do napinacza to tak:

w Suzuki noweczka kosztuje 430 zl.

ja kupilem manualny w stanach za 150 zl. wraz z kosztami przesylki. Dostepny w sklepie ze strony thumpertalk . Akurat mialem to szczescie ze w tym czasie byl tam ojciec mojej dziewczyny i zalatwialem to przez niego.

zrobilem jakies 2000 km od zamontowania i zero problemow, nawet nie trzeba regulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...