Skocz do zawartości

za mały v-max


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Honowanie jest to obróbka wykańczająca oraz przygotowująca cylinder do montażu nowego tłoka.

 

"Honowanie jest rodzajem obróbki powierzchni tulei cylindra,mającej na celu osiągnięcie żądanego wymiaru naprawczego.Gdy trzeba zebrać większą ilość materiału wtedy należy wytoczyć cylinder pozostawiając mały naddatek na honowanie w celu wyrównania nierówności powierzchni. Można również honować bez wytaczania ,jeżeli nie ma takiej potrzeby.Honuje się wtedy zgrubnie a następnie wygładza drobnoziarnistym kamieniem."

W Twoim przypadku możesz zacząć już zbierać kasę na nowy tłok.

Człowiek uczy się na błędach... :biggrin:

 

Dzisiaj kumpel zatarł meteora w DT 125(miał przejechane 5h) :wink:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meteor sie raaczej nadaje to skuterkow tylko....

 

 

co do prędkości to już sie troche dowiedziałem. piąty bieg w am5 ma 25 ząbków na zębatce tego biegu a wam6 6-bieg 24 ząbki a wiec skrzynia am6 jest troche wszybsza. No ale fakt jest taki że moc obu silników jest ta sama wiec wychodzi na to że ja mam typowo ustawienia na przypiesznie i nie dokońca odblokowany motor - kruciec i mała dysza. wiec teraz aby przy tych parametrach osiągnąc prędkości am6 należy pobawić się z zbętakami a ubytek mocy i przyspiesznei na rzecz v-max nie będzie taki duży jak by to sie mogło wydawać

 

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Twoim przypadku możesz zacząć już zbierać kasę na nowy tłok.

 

Cylinder mam oryginalny(40.3) tłok mam nadwymiar(40.26). Mam przejechane 300km na nowym tłoku. Czy honowanie coś jeszcze da czy już kase zbierać na tłok?

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po honowaniu dojdzie do pewnego zwiększenia średnicy cylindra, jeśli na tyle małą wartość, że luz montażowy będzie prawidłowy to możesz montować, jeśli nie to nowy tłok o właściwym rozmiarze.

 

Z tego co na szybko znalazłem minimalny naddatek do honowania cylindra to 0.02 do 0.03, czyli wymiar cylindra po honowaniu to około 40.33. Czyli luz to 0.07. Pewnie w normie, ale sprawdź. Oczywiście czysto teoretycznie. W praktyce z rożnych powodów może dojść do zmiany poszczególnych wartości. Założyłem, że wymiar cylindra zmierzyłeś średnicówką, a nie jest on podawanym przez producenta wymiarem oryginalnego cylindra, do tego cylinder ma podany przez Ciebie wymiar we wszystkich miejscach (górna cześć nad pierścieniami tłokowymi, na wys odpowiadającej położeniu górnego pierścienia tłokowego na wysokosci górnej krawędzi okna wydechowego itd), oraz jest cylindryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że wymiar cylindra zmierzyłeś średnicówką

Był mierzony jakimś urządzeniem w specjalistycznej firmie.

 

do tego cylinder ma podany przez Ciebie wymiar we wszystkich miejscach (górna cześć nad pierścieniami tłokowymi, na wys odpowiadającej położeniu górnego pierścienia tłokowego na wysokosci górnej krawędzi okna wydechowego itd),

Cylinder był mierzony w 4 miejscach i wszędzie pomiary wykazały 40.3mm

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sory ze odświerzam ale nie chcialem zakładać nowego tematu

Mianowicie chcialbym wiząść cylinder 70 i nie mam zbytnio kasy

Brac tego z allegro http://allegro.pl/item284364444_cylinder_7...er_tuning_.html

CZy dozbierac ze 200zl i kupic jakiegos markoweg I jakie dysze by spasowaly do gaznika malutkeigo bo tylko 12mm;/ zeby mot

o jezdzilo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci cylinder jak cylinder jescze ujdzie tyle ze w tych tanich sa padziewne tloki.Do stage Six dostaniesz ltok vertexa np do polini-polini malossi-malossi duzo lepsze tloki.TEn cylinder to kicha mysle ze jest to klasa mid race.mysle ze dysza 70-75 bedzie dobra.Z gaznikiem ereche np 18 mm gdybys kupil dostaniesz dysze 80 i 90.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...