Skocz do zawartości

Gdzie tankować?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kocham takie odpowiedzi, no po prostu miód - malina :icon_rolleyes:

 

Ja zawsze tankuje auto na Bliskiej (Orlen innymi słowy), ewentualnie na Shell lub BP. Nie polecam wszelkiej maści CPN'ów bo tam sprzedają różne rzeczy, ale rzadko kiedy benzynę :)

Edytowane przez motoszymek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, no i właśnie tutaj leży pies pogrzebany - ich benzyna pamięta chyba jeszcze czasy kiedy te wiaty lśniły nowością :biggrin:

 

może to jednostkowy przypadek, ale koło mnie jest taka stacja i leją tam straszliwy syf za ciężkie pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was wszystkich rozczarować . BP, CPN, Orlen, Bliska i kilka innych zakupują paliwo w magazynach PKN Orlnen w Płocku, jest to takiesamo paliwo. Jedyną marką która posiada własne zbiorniki magazynowe jest Shell .

Edytowane przez Rychu3s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad ma takie informacje..ale wlasnie czytalem kieyds jakis art nie pamietam dokladnie gdzie... ale wlasnie wiekszosc stacji w pl to orlenowska bena pod roznymi szyldami... tak jak wspomnial SHELL ma swoje paliwo... i w sumie z shellowskiej beny jestem najbardziej zadowolony... jednak wydajemi sie ze jakosc beznzyny nie tylko zalezy od szyldu na stacji jak rowniez samej stacji i ich pracownikow.. tzn BP, BP nierowne :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie się przewijał na forum.

Więc dla przypomnienia jako że mam znajomych z branży paliwowej.

Wszystkie stacje patronackie - franczyznowe (BP, Orlen, Shell, Statoil) kupują paliwo w PKN Orlen.

Paliwo ulepszone (V połery - bajery itp) mają dodane "ulepszacze" i generalnie działają na psychike kierowcy a nie na silnik. Chociaż zauważyłem mniejsze spalanie od kiedy tankuję moje autko Supremą 95 na Statoil (paliwo bezsiarkowe) - ach ta psychika :P

ON - olej napędowy - ropa - diesel jak kto woli temat rzeka.

Olej opałowy- barwiony ON służy np. do ogrzewania domów.

Co tankują właściciele TDI i tym podobnych turbiaków dizlaków? : olej opałowy odbarwiany. Kontrola stacji nie wykaże użytych chemikalii do odbarwienia. Ilość stacji z tym paliwem: ok 80%. Po co? Bo na olej opałowy nie ma akcyzy i kosztuje grosze w stosunku do ON. Niezły zarobek dla "obrotnych". Ścigani? Niby tak ale jakoś efektów nie widać. Raczej się łapią "płotki". "Góra" może tapetować domy kasą.

Co tankuję do moto? Pb 98 jakoś mi się wydaje mniej "mieszana".

Szerokości kochani :P

Edytowane przez Maciek PO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie stacje patronackie - franczyznowe (BP, Orlen, Shell, Statoil) kupują paliwo w PKN Orlen."

 

Z tego co wiem to Statoil i Shell nie mają stacji franszyzowych (kiedyś Shell miał ale parę lat temu wycofał się z tego i przejął wszystkie stacje na własność)

 

"Paliwo ulepszone (V połery - bajery itp) mają dodane "ulepszacze" i generalnie działają na psychike kierowcy a nie na silnik. Chociaż zauważyłem mniejsze spalanie od kiedy tankuję moje autko Supremą 95 na Statoil (paliwo bezsiarkowe) - ach ta psychika"

 

Nie wiem jak jest na prawdę bo nie tankuję takich "wynalazków" ale jeśli piszesz, że stwierdziłeś, że auto mniej pali to chyba oprócz tego, że działa to na twoją psychikę to działa równiwż na twoją kieszeń

 

"Co tankują właściciele TDI i tym podobnych turbiaków dizlaków? : olej opałowy odbarwiany"

 

O ile jest to możliwe we wszystkich stacjach franszyzowych to chyba nie w Statoil czy Shell ale jeśli taka informacja pochodzi od ludzi z branży paliwowej ?

Kiedyś Statoil sprowadzał z Norwegii ON zimowy bo ten polski z Orlenu (Z-25) zamarzał przy -20 st. (sam miałem 2 takie przypadki) jak zmiłem na Statoil nie zdażyło się to nigdy więcej

 

"Paliwo ulepszone (V połery - bajery itp) mają dodane "ulepszacze"

 

Pytanie do specjalisty - czy benzynę 95 można poprzez dodanie "ulepszacza" zmienić w benzynę 98 bo na zdrowy rozum na stacjach od dawna byłyby takie ulepszacze, które można wlać do zbiornika ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... po co lać do XJRy czy do Dragstara 98 oktanów kiedy 95 jest w sam raz a nawet więcej ??

O ile pamiętam do XJRy jest wymagane paliwo o minimalnej liczbie oktanowej 92.

Rozumiem że chcemy kupować DOBRE paliwo, wystarczy wtedy tylko omija trefne stacje czyli tankować na dużych sieciowych. I wsio. Lewiznę można ( chyba ) robić zarówno na 95 jak i na 98, więcej jako że 98 jest droższa więc większa pokusa przekrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo ulepszone (V połery - bajery itp) mają dodane "ulepszacze" i generalnie działają na psychike kierowcy a nie na silnik. Chociaż zauważyłem mniejsze spalanie od kiedy tankuję moje autko Supremą 95 na Statoil (paliwo bezsiarkowe) - ach ta psychika :icon_twisted:

 

Generalnie działają na silnik.. Lepiej go oczyszczają a i spaliny są bardziej przyjazne środowisku.. jeśli chodzi o osiągi to w niezliczonej ilości przeprowadzonych badań na hamowni wyniki w porównaniu do "zwykłej" benzyny zawierały się w granicach błędu pomiaru (i to o dziwo bywało że osiągi i elastyczność bywały niższe na takowej).

 

Co do benzyny bezsiarkowej to warto wiedzieć że Statoil, Orlen, Shell wprowadziły "po cichu" benzynę bezsiarkową jako standard..

 

Hmm ... po co lać do XJRy czy do Dragstara 98 oktanów kiedy 95 jest w sam raz a nawet więcej ??

O ile pamiętam do XJRy jest wymagane paliwo o minimalnej liczbie oktanowej 92.

 

Święta prawda! Jeśli mamy moto z silnikiem o wymaganej liczbie okt. powiedzmy 91 to tankując benzynę 98 nie zauważymy żadnych korzyści.. No, chyba że mamy w kieszeni dużo "miedzi" to pozbywając się jej przy zakupie droższego paliwa rzeczywiście spalanie może nieco spaść (lżejsze moto! ;) )!

 

IMHO "Skoro nie widać różnicy - po co przepłacać!" Dlatego tankuję 95!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...