Skocz do zawartości

PODRÓŻ ANGLIA - POLSKA


seba220
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy kiedy i gdzie.Prom z dover do calais powinien byc tanszy od eurotunelu ale podroz trwa dluzej, ale prom z wschodniego wybrzeża z harwich bedzie drozszy ale zmniejszysz dystans kilometrow i masz mozliwosc noclegu na promie,jesli nie to musisz zaplacic za hotel.Bez noclegu cala podroz staje sie jedna wielka walka o przetrwanie i jedyne co zobaczysz to autobany i stacje benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Koledzy a jak tam opłaty,w jakich cenach??co jest tańsze prom czy eurotunel?

 

Dunkierka (calais) do Dover zawsze tansze od eurotunelu ile bys wczesneij nei kupowal biletu eurotunel 40 minut promy 1.5 - 2 h teraz sparwdze dover-dunkierka ale tez autem na swieta wielkanocne lece z zonka do pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, no coz, trzeba zaczac planowac... Zamierzam wybrac sie na przelomie Maj/Czerwiec trasa:

- Aberdeen - Rosyth (Edynburgh) ok 170km

- pozniej promem do Zeebrugge

- Zeebrugge - Zgorzelec (jakies 1kkm) i nocleg gdzies tutaj w Zgorzelcu (dobry pomysl???)

a na nastepny dzien do Zywca :)

Droga powrotna, ta sama trasa i nocleg w Furmula1 w Kassel.

Jesli ktos ma jakies porady to zamieniam sie w sluch.

Pozdrawiam

dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja trase PL (Lublin)-UK(Southampton) pokonalem 2 razy.

1. na Suzuki Bandit 1200N bez noclegu-koszmar=wyzwanie

2.na GSX-R 600 Srad z noclegiem w Berlinie-o wiele lepiej bo mozna ciac 200 non stop, odpoczynek to tylko na tankowanie co 150km, spalanie 8/100

 

Z noclegiem relaxacyjnie jak dla mnie a bez noclegu to moge ale czyms obudowanym pod trase jak VFR czy PE

 

Proponuje dobre zabezpieczenie przed deszczem i zimowe rekawice na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

wybieram sie do pl. pod sam koniec czerwca z irlandii polnocnej,trasa to z Belfastu do Stranraer(prom) potem do Newcastle i na prom do Amsterdamu.

docelowo Wroclaw,

 

jezeli ktos planuje w tym terminie jechac kontakt mile widziany :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim dopasuj stroj do pory roku.Najlepszy bedzie goretex.Jesli skora to tylko w cieplejsze dni i dodatkowo deszczowka!I nieprzemakalne rekawiczki.Wez Smar (spray) do lancucha bo nie wszedzie mozna kupic.Cos do mycia szybki,oczywiscie zapas gotowki,licz sie z tym ze miekka opona moze ci nie wystarczyc.Szczegolnie dwojki rwą kapcia w oku mgnienia.Jak masz duzo bagazu to mozesz wziac torbe na bak, ale wtedy nie bedzie za wygodnie przy duzych predkosciach.Zwracaj uwage na odleglosci miedzy stacjami benzynowymi bo mozna latwo sie przeliczyc a w angli pamietaj trzymaj sie lewej strony :icon_question:

 

 

CO DO TORBY NA BAK TO WRECZ POMAGA MOZNA SIE POLOZYC I TROSZKE RECE ODPOCZYWAJA NO CHYBA ZE CHCESZ SUNAC PONAD DWIE PAKI CALY CZAS TO WIADOMO WIATEREK NOSI KARK I NICI Z PRZYJEMNOSCI.ALE TRASA ANGLIA POLSKA BEZ PROBLEMU MOZNA SMIGNAC TYLKO Z TANKOWANIAMI.ZROBILEM DWA RAZY I JEST SPOKO DODATKOWO W KWIETNIU BYLEM NA WYSPIE MAN I BYLO ZAJEFAJNIE.PZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybieram sie do pl. pod sam koniec czerwca z irlandii polnocnej,trasa to z Belfastu do Stranraer(prom) potem do Newcastle i na prom do Amsterdamu.

docelowo Wroclaw,

 

jezeli ktos planuje w tym terminie jechac kontakt mile widziany :cool:

 

pozdro

 

 

Witam!

Ja planuje ściągać do Polski też około końca czerwca, początek lipca, jestem w Limerick w Irlandii...Irlandii :icon_biggrin: . Myślałem raczej żeby sobie maluśką wycieczkę zrobić i promem przeprawić sie do Francji a później toczyć się kontemplując okoliczności przyrody w sposób zupełnie spontaniczny i tak aż do naszego pięknego kraju... Ale Jestem gotów na ustępstwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja planuje ściągać do Polski też około końca czerwca, początek lipca, jestem w Limerick w Irlandii...Irlandii :) . Myślałem raczej żeby sobie maluśką wycieczkę zrobić i promem przeprawić sie do Francji a później toczyć się kontemplując okoliczności przyrody w sposób zupełnie spontaniczny i tak aż do naszego pięknego kraju... Ale Jestem gotów na ustępstwa.

Pozdrawiam

 

To skontaktuj sie z kolega Vampimar z forum.

Udziela sie w temacie "angielskie przy piwie"

On planuje jechac do Polski w tym terminie na VN 900 i wlasnie myslal o takim kontem-plujacym tempie :banghead: :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skontaktuj sie z kolega Vampimar z forum.

Udziela sie w temacie "angielskie przy piwie"

On planuje jechac do Polski w tym terminie na VN 900 i wlasnie myslal o takim kontem-plujacym tempie :biggrin: :D

 

 

Aaaa dziekować! Na pewno poruszę ten temat, bo termin sie zbliża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam jeszcze jeden temat ...

Bede jechal, znaczy sie planuje, jechac autem w lipcu do Polski, gdzies tak 15-17 lipca i bede mial dwa miejsca wolne. Powrot w polowie sierpnia.

Sa jacys chetni ??? :icon_evil:

Docelowe miejsce to Warszawa, ale ....... zawsze mozna troszke zboczyc. :biggrin:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja zapodam jeszcze jeden temat ...

Bede jechal, znaczy sie planuje, jechac autem w lipcu do Polski, gdzies tak 15-17 lipca i bede mial dwa miejsca wolne. Powrot w polowie sierpnia.

Sa jacys chetni ??? :)

Docelowe miejsce to Warszawa, ale ....... zawsze mozna troszke zboczyc. :banghead:

 

majkel samochodem??? ale wstyd :)

.....ja sie przypominam wyjazd z 3na4 lipca , powrot 20lipca......tasa przez Wrocek, KRK i Kielce ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...