Skocz do zawartości

Motocykle 15+ dla poczatkujacego


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zaznaczyc,ze duzo 'mlodych' motolataczy mysli tylko o cenie kupna motocykla, motocykl to niejest jednorazowy wydatek....wiec jesli ktos planuje moto 4garowe to niech bierze pod uwage servis tego moto, regulacja zaworow, synchronizacja gaznikow itp. dlatego polecalbym moto 2garowe(gs500,lub gpz500) - mniej pala,mniej psuja i tansza exploatacja, japonia to juz nie mz gdzie domowym sposobem przy tanich czesciach wszystko da rade naprawic...

 

Kłaniam,

Ja tam nie jestem jakims dzikim czwórkofanem. Ale "żyicą" za specjalnie nie pachne i dlatego pytanie natury ogólnej co/zacz w podanych widełkach cenowych. CB 450 i VT 500 to przykłady które nasuneły mi sie na myśl po przegladaniu giełdy w ŚM-ie. Ja bym tam chetnie GS (GPZ-a raczej nie za bardzo bo mi za bardzo plastikiem zajeżdża) ale te sprzęty za 4000 tysia to raczej abstrakcja...

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o tani sprzęt to ja miałem GS450T bardzo przyjazne moto była to moja pierwsza japonia a przedtem miałem MZ 150 i jawke 50 :-)

Co do suzy to ten sam silnik co w GS500 tylko o 50 ccm mniej. Wygląd lekko choperowo- nekedowy. Po wyciągnięciu lejków z wydechów boski basik. Nisko umieszczony środek ciężkości sprawia że nie sprawia problemów manewrowanie i składanie. Mega uniwersalne moto. Jak sie chce to można robićnim wszystko. Ja mojego GS-a na gumie stawiałem, latałem po lesie, masakrycznie składałem na zakrętach, chodziłem bokiem po mieście i skakałem na torze motocrossowym nawet jest foto GS-a od spodu :-)

A sprzęt wyniusł mnie około 4000 zł (3500 -zakup i 500 wyszykowanie na gotowo:-))

Tylko na przedniej gumie nie dało sie postawić bo do tego brakło mocy hamulca i przyczepności przedniej dumy :-)

I można uznać za moto-van woziłem różne przedmioty i towary od cementu po krzesła i stoły :-)

A co do spalania to jak kiedyś testowałem w 2 osoby przy prędkości 100-120, przy wyprzedzaniu reduka 2 w dół i pełen gaz to 4,3 litra na 100km więc nieźle:-) A jest jeszcze możliwość regulacji na bardziej ekono lub sport ale na standardzie dobrze jeździło więc nie zmieniałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...