Skocz do zawartości

Audi A6 2,4l


Mr.Maciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam A6 2,4l(6garków, 30 zaworów) w benzynie i mam kilka "niejasności", mianowicie:

-nie działa komputer pokładowy(odłączony, popsuty a może tylko wyłączony?)

-hamulce nie są za mocne, wcześniej miałem Passata w combi i tam były żyleta(fakt że założyłem oryginalne klocki z VW za dużą kase...). Czy to jest normalne czy może jakiś problem / defekt / czas na wymiane?

-W trasie spala 9,1l / 100km z klimą ; w jeździe mieszanej 10 z hakiem. Czy to jest normalny wynik? Nigdy wcześniej nie miałem samochodu z takim dużym i rozbudowanym silnikiem.

 

Wiem że z tym najlepiej wybrać się do mechanika albo salonu Audi, ale chciałem najpierw coś się spróbować sam dowiedzieć. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Posiada taki samochód i ma jakąś wiedzę o nim? Albo chociaż jakieś linki do dobrego forum / stron o tym aucie lub manual po polsku?

 

Pozdrawiam, Maciek

 

P.S.

Oczywiście chętnie wysłucham spostrzeżeń innych użytkowników tego auta na temat eksploatacji i użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starego passat 2.8 VR6 w aftomacie spala podobnie , od 9 do 11 wiec mysle ze to normalne spalanie , chyba nie liczyles ze takie duze auto z takim silniczkiem spali 6/100 :icon_mrgreen: , oczywiscie jak mu depniesz to wyjdzie i 15+/100 - ale w polsce malo jest drog gdzie mozna trzymac srednia przelotowa pod 200 km/h :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie przyzwoite, co do wizyty w ASO to sobie odpuść bo to są złodzieje i zostaw to jako ostateczność, poszukaj jakiś fachowców elektroników i na pewno sobie poradzi ktoś.

Co do hamulców, to wymień płyn sprawdź kolocki i tłoczki, troche zabawy ale będziesz wiedzieć co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam A6 2,4l(6garków, 30 zaworów) w benzynie i mam kilka "niejasności", mianowicie:

-nie działa komputer pokładowy(odłączony, popsuty a może tylko wyłączony?)

-hamulce nie są za mocne, wcześniej miałem Passata w combi i tam były żyleta(fakt że założyłem oryginalne klocki z VW za dużą kase...). Czy to jest normalne czy może jakiś problem / defekt / czas na wymiane?

-W trasie spala 9,1l / 100km z klimą ; w jeździe mieszanej 10 z hakiem. Czy to jest normalny wynik? Nigdy wcześniej nie miałem samochodu z takim dużym i rozbudowanym silnikiem.

 

Wiem że z tym najlepiej wybrać się do mechanika albo salonu Audi, ale chciałem najpierw coś się spróbować sam dowiedzieć. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Posiada taki samochód i ma jakąś wiedzę o nim? Albo chociaż jakieś linki do dobrego forum / stron o tym aucie lub manual po polsku?

 

Napisz dokładnie co miałeś na myśli, że komp nie działa. Masz zegary z pełnym FISem i nic nie wyświetla?

Co do hamulców - zacznij od sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych i klocków (przede wszystkim jakiej firmy, może poprzedni użyszkodnik założył szmelc i nie ma co szukać dalej)

Wyniki spalania - napisz w jakim zakresie prędkości. W trasie 140-160 z klimą pali mi 9,5l benzyny. Przy większym V apetyt wzrasta.

Jaki olej masz zalany w silniku?

Proponuję też zakup interfejsu VAG aby na bieżąco diagnozować stan auta. Byle jaki mechanik za podłączenie kompa weźmie min. 50zł. Podpinasz interfejs do komputera i pokazuje czy są jakieś błędy - np uszkodzenia różnych czujników, awaria ABS i setki innych itd.

Jeśli chcesz fachowej porady odnośnie danej usterki (choć zalecam śledzenie na bieżąco) to zarejestruj się na Forum Audi Klub Polska

 

W razie pytań chętnie odpowiem.

pozdro

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja się na tym wcale nie znam :/ nie wiem co to jest komputer z FIS :/ są zegary ale nie pokazuje tam takich rzeczy jak np. że drzwi są otwarte, średniego spalania itp. Możesz jakoś opisać "kokpit" i co do czego służy i najlepiej jakbyś jakieś foto dołączył. Z góry dzięki. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...