Skocz do zawartości

Czym zakleic cylinder


Kudłaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym an Twoim miejscu nie spawal tylko kupil klej loctite (czy jak to sie pisze) do klejenia blokow, kiedys kolega mial oderwany kawalek bloku i po zalozeniu dekla wyciekal tym ubytkiem olej, wlasnie klej loctite uratowal blok przed spawaniem...Klej wytrzyma spokojnie temperature,nie zaszkodzi dla tulei cylindrowej i nie powinien sie wykruszac(jezeli jest do klejenia blokow to znaczy ze jest odporny w jakims stopniu na drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys kupilem moto z przetartym kanałem od łańcuszka rozrządu bo ktoś nie wymienił, ani łańcuszka ani śluzgu, co spowodowało że łańcuszek przetarł blok silnika. sprawę załatwił zwykły wysokotemperaturwy silikon od zewnątrz. ale podstawa to dobre odtłuszczenie. na tłuszczy silikon się nie trzyma. jeździłem tak rok... później zmieniłem blok, a poprzedni pospawał mi jakiś koleś :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie cylindra elektrodą żeliwną może spowodować dalsze pękanie cylindra. Na pewno należy wygrzać spoinę po spawaniu, czyli spawacz musi mieć pojęcie o tej konkretnej robocie. Swego czasu w bardzo wiekowym motocyklu (z 1930 r) miałem oderwany kruciec wydechowy na którym mocowana była rura wydechowa. Uszkodzenie zostało usunięte poprzez przylulutowanie nowej tulei lutem twardym o dużej zawartości srebra (specjalne pałeczki lutowia kupowane w specjalistycznym sklepie). Lutowanie za pomocą palnika gazowego z zastosowaniem topnika (boraksu). Efekt był znakomity. Niska w porównaniu z temperaturą łuku elektrycznego temperatura procesu nie spowodowała jakichkolwiek odkształceń jak i pęknięć cylindra. W czasie pracy silnika też nie było żadnych efektów ubocznych mimo dużych drgań (silnik 1 cylindrowy = młot wibracyjny), działania spalin o temperaturze kilkuset stopni, jak i obciążeniu krućca ciężarem rury wydechowej. Tak więc rozważ taką technologię naprawy. Połączenie za pomocą teg spoiwa jest elastyczne i na pewno nie będzie pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tu nie będe zgrywał niewiadomo kogo bo nie widziałem jak to sie robi, ale da sie skutecznie spawać żeliwo. Miska oleja od traktora która jest niejako ramą, popękała w kilku miejscach. Jako że miska jest drogim elementem (waży z 50kg) ojciec zdecydował sie ją psopawać. Zawióżł ją do ożarowa gdzie zajmują sie takimi rzeczami i po pęknięciach nie ma śladu i nie pęka znowu. Więc jak widać na przykładzie da sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno skorzystam hehe.

 

"Lutowanie za pomocą palnika gazowego z zastosowaniem topnika (boraksu). Efekt był znakomity. "

Jezeli póści to będe tego próbował. Ale w razie czego licytuje juz cylindry na zapas:).

http://www.motozloty.com Informacje o zlotach motocyklowych

 

https://www.facebook.com/motozloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalne eletrody do żeliwa, którymi sie spawa takei rzeczy, ale jeśli sa jakies spore naprężenia sowodowane dokręceniem głowicy czy czymś innym to nie iwem czy nie pęknie, można sprubować, ktoś kto umiepospawa, znajomy spawa nawet pęknięte imadła, ale to też nie wiadmo kiedy pęknie, żeliwo jest materiałem do odlewów. Nie da się tego lekko roztoczyć i wcisnąć tam jakiejś tulejki metalowej na pożądny klej jak wyżej pisali chłopacy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...