Skocz do zawartości

Piszczacy hamulec tarczowy...


samson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doprowadza mnie to juz normalnie do szalu. Zmienilem klocki hamulcowe na nowe EBC (ponoc EBC to syf i o niebo lepsze sa nissiny ale nigdzie nie moglem ich dostac).

 

Przejechalem kilka tysiecy km i zaczely znowu piszczec. Nie piszcza zawsze. Jak juz zaczynaja piszczec podczas hamowania... odpuszczam na chwile hamulec i zaczynam hamowac z nowu - przestaja.

 

Od niedawna pojawila sie nowa usterka... regularnie co jeden obrot kola jest malo eleganckie pisniecie narastajace wraz z predkoscia.

 

Co z ta cholera zrobic? Kolejna zmiana klockow to chyba przesada. Zaledwie miesiac jezdze na tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak wymienić klocki. Możesz jednak najpierw spróbować je zdemontować i przeczyścić grubym papierem ściernym - zdejmiesz w ten sposób zaszlichcona, przypalona warstwę. Efekt może być jednak na krótko. Co do piszczenia co obrót koła - tarcza się mogła skrzywić, co się czasami przytrafia, jak wjedzie się w wodę na rozgrzanych hamulcach.

 

POzdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys pisałem o bardzo dobrym preparacie f-my Wurth przeciw piskom hamulcy.

Naprawde pomaga.Przynajmniej jak do tej pory nie miałem z tym problemów.Klocki oczyścić ( BLACHY!!!) połozyc na gazecie i dwa,trzy razy polakierowac zewnętrzne strony tj.blachy.Po wyschnięciu preparat pozostaje taki lekko lepi i gumowaty przez co klei sie do tłoczków i jarzma a właśnie w tych miejscach wystepuje piszczenie. Wiele dobrych firm stosuje miękka warstwę na klockach.Wtedy przed montażem zdjmuje sie z blach papier (jak w naklejkach) i montuje klocki

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samson, ale może być i tak, że tłoczek hamulca Ci nie odbija... nie pamiętam dokładnie o co chozi, ale ja to mam w tylnym... to samo miał Bern w XJ-cie.... Podjedź do Damiana, niech Ci sprawdzi - zrobił Bernowi i mi ma to robić.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...