Skocz do zawartości

Pierwszy samochód, tuż po zrobieniu prawka.


crasch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :buttrock:.

 

Jako, że za parę miesięcy będę robił prawojazdy kat. B i A pojawia sie pytanko, jakie autko mam sobie sprawić na pierwszy cztero kołowy pojazd? Wymagam od samochodu:

 

- w miarę przyzwoitych osiągów

- ładnego wyglądu :)

- małej awaryjności

- komfortu

- by nadawał sie na dalsze i krótsze trasy jak i dobrze radził sobie w zimnych okresach ;)

 

Hehe, czyli jestem dość wymagający ;).

 

Myślę nad Mitsubishi Eclipse II, tylko troszkę przeraża mnie pojemność tego cudeńka, jak na pierwszy wóz to dosyć spora. Ogólnie autko bardzo wpadło mi w oko.

Co myślicie o tym wozie? Co o nim wiecie? Właśnie, a jak spalanie? :) Proszę o jakieś fakty a nie plotki ;).

 

A może jakieś inne propozycje? Chciałbym wydać maks do 20.000PLN.

 

Pozdrawiam :buttrock:.

crasch.

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie boli przy tej Eclipsie, wiesz może w jakich granicach oscyluje jej spalanie? :icon_razz:

 

BMW serii 3 z rynną ( ;) ) odpada oczywiście.

 

A może MAZDA 323F II 1.5 lub 1.8? Ostatnio wpadł mi w oko, i do 13-14k zł zmieściłbym się i zakupił dobry egzemplarz. Co myślicie? Spełnia moje powyższe wymogi? ;) Może ktoś z forum się wozi tym autkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to bym doradził autko na początek z silnikiem max 1.6. Będziesz maił wtedy małe spalanie i małe opłaty, a mocy na początek na pewno wystarczy.

Może popatrz coś z hondy dobre mają silniki i mało awaryjne.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że zanim zrobisz prawko to 15x zmienisz swoje wymagania .

ja się uparłem na polo w dieslu a skończyło się na astrze w dieslu, powód ? auta niebite (z mojego przedziału cenowego z dieslem) można było policzyć na palcach jednej ręki :icon_razz:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiem, że tak jest i pewnie jeszcze nie raz zmienię swoje plany odnośnie furki.

Ale jest tak, że o Eclipsie II myślę, już naprawdę długo, i naprawdę bym nie zmienił zdania do prawka gdyby nie to, że teraz tak naprawdę do mnie dotarło, że na pewno będę jeździł sporo a to mało nie pali na bank.

Myślę, że jak teraz coś wybiorę to będę sie tego trzymał do sądnego dnia :).

 

Tak więc co myślicie o tej Mazdzie 323F II 1.5 sport/coupe? :) Spełni moje wymagania [patrz wyżej :)].

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc co myślicie o tej Mazdzie 323F II 1.5 sport/coupe? :) Spełni moje wymagania [patrz wyżej :)].

Ja mam własnie taka Mazde, polecam ja :) 4 dzwiowa, nie trzeba foteli odsuwac jak kumple chca wejsc, 1,5 silnik daje rade BMW e36 1,8, spalania nigdy nie sprawdzalem, ale na pewno nie pali jak smok. Nic sie nie psuje, nie ma osoby która by sie za nia nie obejrzala- te Mazdy maja cos w sobie. POLECAM !!:)

 

fotka:

http://img255.imageshack.us/img255/6273/dsc01406se2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kolego, autka, które podałeś Mazda, Mitsubishi to są same świetne autka. W końcu są japońskie ;) Bezawaryjne, legendarnie trwałe i nawet ładne :) Wydaje mi się, że jakąkolwiek decyzję podejmiesz będzie ona i tak trafna. Czy to będzie Mitsubishi czy Mazda.

 

W sumie wydaje mi się, że Eclipse wygląda dużo bardziej szpanersko ;) Ale też mam przeczucie, że chyba częśći będą droższe niż w przypadku Mazdy. Ale to tylko "wrażenie".

 

Co do spalania Eclipsa pytałem kumpla, który ma taki sam motor i mi powiedział, że na jego jazdę czyli czasami jej ciśnie 10 - 12 litrów przy powiedzmy dośćspokojnej jeźdźie. "dość spokojnej".

Edytowane przez Patriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PWL - o, tak właśnie myślałem, że raczej będzie ktoś na forum z tą Mazdą :wink:, przekonałeś mnie do niej, tak więc Mazda 323F 1.5 Sport/Coupe już na stałe zagości na mojej liście, na razie jest praktycznie samotna nic innego aktualnie na oczku nie mam. Eclipsa raczej odpada.

 

@Patriko - ano, właśnie dla tego też wybór jest trudny obydwie furki są b.dobrymi pojazdami lecz pomimo tego, że Eclipsa jest bardziej szpanerska z tych dwóch raczej wybiore Mazde. Powód jest prosty, niższa cena, mniejszy silniczek a co za tym idzie mniejszy apetyt na coraz droższe u nas paliwo (a pierwszy samochód musi być 'w miarę tani' - wiadomo ile się jeździ swoimi pierwszymi czterema kółkami).

 

Tak więc na dzień dzisiejszy w planach mam Mazde 323F 1.5l Sport/Coupe, a Mitsubishi najpewniej odpada, chociaż może jeszcze coś się zmieni, lecz tak jak mówię teraz to wygrała 323F nad Eclipsą.

 

Mazda ta podoba mi sie bardzo, z wielu powodów. W końcu to japonia. Pozatym jest bardzo ładna i posiada 4 (!) drzwi co mi bardzo odpowiada a i ma zacięcie sportowe :crossy:. Do tego fajny silniczek 1.5l to czego chcieć więcej? :flesje: Tak więc najpewniej to będzie moja wybranka :crossy:.

 

A może jeszcze jakieś propozycje? Coś sensownego w cenie do 20.000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20.000 może byś się rozejrzał za Seatem Ibizą ale tym najnowszym. Co prawda tyle to wystarcza na silniczek 1.2 albo 1.4 ale bardzo zgrabne autko, z zacięciem sportowym no i mało pali. Do 20 tysięcy to wybór masz już na prawdę konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla młodego? Jedno wyjście... Mazda... 323... Sport/Coupe... Nie odkryłem ameryki?? Mylisz się... Bez "F". Mam takie autko, wsiadanie i wysiadanie mimo 3 drzwi jest bezproblemowe bo fotel przy składaniu oparcia odsuwa się maksymalnie do przodu. Jedwabiście wygodny mimo, że na to nie wygląda. Bagażnik jak na te klasę spory (spokojnie zmieści się bufer i souveniry na piknik :wink: ). W cenie zmieścisz się bez problemu i jeszcze zostaną fundusze na paliwo na kilka miesięcy. Pali... normalnie. Jak zaleje za mniej to przejedzie mniej, jak zaleje więcej to więcej. Mam taką na sprzedaż, ale silnik 1,3 który dla większości młodzieży "nie jedzie" ze względu na cyferki, ale cóż, może Cię zainteresuje, najwyzej dołożę Ci znaczek od senatora "V8 4,3litre" i sobie przykleisz :crossy: Noooo... i jeśli Cię to interesuje to podoba sie panienkom :flesje: Sprzedajemy bo ja i brat wolimy autka typu sedan i w końcu urobiliśmy ojca na sprzedanie tego zapierdzielacza.

 

Fotki http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/323/13731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam - dzięki wielkie za propozycje i opisanie autka niemniej jednak wole wersje 'F' - jakoś bardziej mi przypadła do gustu :lalag:. Ale Twoja 323 bardzo mi się podoba, super stan! Na pewno ze sprzedażą problemów mieć nie będziesz :). Nawet jeżeli zdecydował bym się na wersje 3 drzwiową to i tak autko kupuje dopiero za pare miesięcy, coś koło wakacji '08 - tak więc :flesje:.

 

@Patriko - Ibiza? Ten najnowszy model to raczej koło 27000-30000zł :D, ale poprzedni spokojnie do 20k bym wyrwał, jednak i tak odpada (chociaż brzydka nie jest w wersji 4-drzwiowej), bo 323F jakoś bardziej mi podchodzi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crasch, spokojnie znajdziesz najnowszą Ibizę z początku produkcji czyli z 2002 z małym benzyniakiem w najuboższej wersji. Może to żadna rewelacja jak za niecałe 20 tysięcy ale też auto dużo młodsze. Poszukaj a sam zobaczysz, że można za tyle kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crasch, spokojnie znajdziesz najnowszą Ibizę z początku produkcji czyli z 2002 z małym benzyniakiem w najuboższej wersji. Może to żadna rewelacja jak za niecałe 20 tysięcy ale też auto dużo młodsze. Poszukaj a sam zobaczysz, że można za tyle kupić...

 

Hm, ano masz racje - znalazłem sporą ilość fajnych Ibizek 5-drzwiowych nowych modeli za ok. 20.000zł - bardzo fajne autko :biggrin:. Spodobała mi się. A wiesz może jak było by ze spalaniem takiej Ibizy ale z silnik 1.9l? I ogólnie czy dobre to autka i rzecz jasna czy spełni moje powyższe wymagania? :wink:

Tak więc mamy:

 

- Mazda 323F II Sport/Coupe 1.5l

- Seat Ibiza (2002) 5 drzwi, 1.4ll

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nową Ibizę to bym polecał 3 dzrwiową :bigrazz: Ładniejsza. Odnośnie 1.9TDI to spoooro już tematów, sam założyłem jeden temat na forum. Silnik rzekomo legenda. Spalanie od 4,8 do 6,1 - według komputera. Tyle że z takim silnikiem Ibiza to już jest dość droga... Za silnik legendę trzeba dość konkretnie dopłacić, z tego co zauważyłem to od 4 do 6 tysięcy jest różnica między benzyną a TDI.

 

Mój wujas ma 3 dzrwiówke z 1.4 i jest bardzo zadowolony 6, 7 literków na 100. Jakość we wnętrzu to żadna rewelacja, ale ma ją od momentu jak wyszła w 2002 i do tej pory przez 5 lat nic się nie stało. Tydzień temu miał na niej nakręcone 120 tysięcy i nic poza standardowymi wymianami nic przy niej nie robił.

 

Wydaje mi się, że ten Seacik jest tak samo długowieczny jak Mazda. Wnętrze może trochę "ociosane" ale wydaje mi się że odwdzięczy się wysoką trwałością.

 

Ja szczerze na Twoim miejscu bym wolał Ibizę - nowsza, według mnie ładniejsza no i niemieckie auto. Więc chyba to mówi samo za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...