Skocz do zawartości

Cylinder w KTM i tłok :D


Fenix_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko mam Gokarta z silnikiem KTM 125 dokladnie modelu nie moge sie doszukac... pytanie jest nastepujące w cylindrze od strony wydechu jest tak jakby taka mała przepustnica która jest podłaczona do takiego drąrzka który wchodzi do silnika..... co to jest.. jak ruszam tym to tak jakby przymyka wydech.... a i tłok ma tylko 1 pierścien nie powiniem miec wiecej ???? Silniczek jest z roku albo 95 albo 97 teraz zapomniałem ale niewiem czy ktos moze mi przyblizyc co i jak a i szczelina miedzy tłokiem a cylindrem ma 0,25mm !!!!!! to za duzo :icon_question::D:D jak moge dojśc do tego jaki t model silnika ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś model silnika? zrób zdjęcia. to widocznie jeden z wyczynów jak ma 1 pierścień =mocny silnik:) to co zamyka wydech to zawór wydechowy pozwodójący aby moc była oddawana bardziej równomiernie i nie miał braku mocy na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 125cc ?

pewnie jakiś sx

 

no a ten luz to zdźiebko za duży, powinien być ok 0,05mm

 

a konkretny model silnika być może dojdziesz po numerze , po numerze ramy napewno ale tego nru to raczej nie będziesz miał :]

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odległoś cylinder - tłok szczelinomierz pokazał 0,25mm troszke za duzo

 

moze jak bym podał numer z głowicy lub cylindra to ktos by to mugł zidentyfikowac

Edytowane przez Fenix_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem taki motorek dokładnie z takim silnikiem

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=252190843

 

z tłoka 54p26

 

z cylindra 5020005000 elko 54-27r

 

z głowica 5020006000

Edytowane przez Fenix_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem taki motorek dokładnie z takim silnikiem

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=252190843

 

z tłoka 54p26

 

z cylindra 5020005000 elko 54-27r

 

z głowica 5020006000

To najbardziej parszywy silnik jaki powstał w KTM... Super awaryjny i superdrogi w utrzymaniu. tłok na szczęscie pasuje od 98r SX tylko trzeba deczko przyplanować głowice bo oryginalny tłok (mega hiper drogi ELKO) ma wypukłe denko a ten nowszy ma płaskie. Najgorzej jest ze sprzęgłem bo tego nie da sie poprostu kupić a nie pasuje od niczego. No i przedewszystkim tak jak wyżej Jarek napisał - szczelinomierzem nie mierzy sie różnicy średnic tłoka i cylindra :icon_evil:

 

A jest to model silnika który był montowany w SX i GS 125 od 92-97r włącznie. Niby katalogi częsci zaczynają sie od 94r (wczesniej jest czarna dziura) ale ciężko bedzie cokolwiek dostać a jeżeli już to za duże pieniądze. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to tłok mierzysz z dolu a nie z gory, bo z gory jest on zawsze mniejszy. Sprawdz luz zamka pierscienia, zdejmij go z tloku i wsun w cylinder, wtedy mozesz sobie sprawdzic szczelinomierzem. powinna być od 0.1-0.5mm, ale jak bedzie 1mm to jeszcze mozesz chwile posmigac

 

luz montazowy(tlok-cylinder) po szlifie wynosi 0,05mm. Po dotarciu 0,07-0,12mm (zalezy od moto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak :icon_mrgreen: szczelina jaka powinna być to w ksążce znajdź ;):):D Jak na tłoku jest miejsce na 1 pierścień to powinien on tam być, ale zazwyczaj są 2 jeden samrująco zbierający i jeden uszczelniający. A ta przepustnica to masz regulator wydzielania spalin :D:) jak silnik sie zepsuje to mułowato bedize chodziło i to sie bedzie nieotwierało :) Tam też regulujesz z jaka moca ma chodzić wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to panowie mnie nie pocieszyliście problem jest taki czy warto to naprawiac ??? tlok na bank do wymiany ma doś głebolie rysy na wdechu pierścionek kwadratowy :bigrazz: prawie ogolnie gładż cylindra ok zero rysek ale jest jeszcze taki problem o wiele słabszy będzie jak wydech jest nie oryginalny strata mozy jest duza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...