Skocz do zawartości

Derbi senda SM za dużo dymi


EVERT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim motorowerem. Wydaje mi się, że jest do paliwa dostarczane za duzo oleju poniewaz strasznie mi kopci Jak daje na maxa gaz to az z tyłu jak jade widze w lusterkach dym. Czym może to grozić ?? Pozdrawiam EVERT

Edytowane przez rozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dymu?? Hmmm no zwykły taki. (szary)

 

Wiem ze troszke bedzie dymił ale nieraz to jest przesada. Troche dziwi mnie takze ze jak np jade szybko i nagle zwalniam (np stoje na skrzyzowaniu) to nieraz dymi bardzo a nieraz mniej tak samo na trasie nieraz jak jade normalnie jest duzo dymu a nieraz nie. Takze mam pytanie dotyczace chlodnicy. Bo jezdze i jezdze i niezauważam jakby zmniejszała się ilosc wody (czy tam płynu) w chłodnicy. Czy to normalne ze tego sie nie widzi tak?? (jesli chodzi ile jezdze to dosc mało) czy to powinno byc widac?

Edytowane przez EVERT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze niby NIE ZMNIEJSZA ci sie ilosc wody w chlodnicy...? to chyba dobrze;p

 

 

co do tego oleju... wydaje mi sie ze cos masz z dozownikiem. raz moze dawac wiecej, raz mniej.

 

teraz jeszcze kwestia czy to jasna szarosc czy ciemna....

 

ja proponuje obcenic kolor elektrody swiecy- bedzie wiecje wiadomo.

 

tak w ogole to jakie to moto..?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odp.

 

Jeśli pytasz o dozownik to skorzystaj z wyszukiwarki, jednak myślę, że to nie on stanowi tutaj przyczynę. Ilość oleju w skrzyni nie zmniejsza się?

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiej odp jak chyba. Albo sie zmniejsza albo nie. Wiesz w ogóle jak sprawdzić olej w skrzyni? Poza tm nawet jak będzie bral olej ze skrzyni to spaliny będą tego samego koloru co w przypadku za dużej dawki oleju z dozownika. Olej masz w dwuch miejscach. W skrzyni biegów i zbiorniczku od dozownika. U ciebie zdaje sie jest po przeciwnej stronie co chłodnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senda ma zbiornik dozownika pod siedzeniem, pompka oleju jest po prawej stronie silnika pod plastikiem nad pompą wody.

 

jeśli bierze olej ze skrzyni to spaliny będą wyraźnie biało-niebieskie, dym dość długo jest widoczny

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ten kolor zależy. Ogólnie trudno jest wypatrzeć co to za olej. Jeżeli do dozownika leje jakiegoś półsyntetyka to też będzie ostro kopcił. Ja miałem tak w aprilce. Przesiadłem sie na syntetyka i zero dymku:) Ocvzywiście jak sie zagrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...