Skocz do zawartości

aku, alternator a moze cos innego??


Ruleś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

oki licze na was bo mi juz rece opadaja mam daihatsu charade benzyne 1,0 no kiedys tam zosatwilem auto na swiatlach i padl mi aku wiec wzialem kumpla co mi pozyczyl pradu od siebei z auta i odpalil no i bylo spoko. po pewnym czasie wsiadam do auta i krece i po chwili prad sie skonczyl mowie oki naladuje aku zrobilem tak i bylo spoko odpalila ale po przejchaniu ilus tam km zajechalem an stacje benzynowa gasze samochod do tankowania potem chce zaplaic i kupa - znow jakby pradu braklo. podlaczam aku do prostownika a ten odrazu sie gotuje wiec naladowany. i problem ma caly czas ten sam jak zapali pojezdez to juz potem nie chce zaplaic ale np jak samopchod stoi noc to rano zapali ( jak miedzy zgaszeniem i kolejna jakzda samochd postoi pare godzinek to wtedy daje rade ) :icon_question:

wczorajk sie wkurzylem i kupilem nowe aku wywalilem prawie 200 zł i problem ten sam kreci przez chwile ale zaraz potem pada ale za jakis czas odpali !!!!!!!!!!1

 

ma ktos pomysl co to mzoe byc??

 

aha lampak od ladowania mi sie nie swieci takw iec ladowanie chyab jest aku jest nowy wszystkie bezpieczniki oki !!!!

 

plisssss pomocy

 

Pozdro Ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

oki licze na was bo mi juz rece opadaja mam daihatsu charade benzyne 1,0 no kiedys tam zosatwilem auto na swiatlach i padl mi aku wiec wzialem kumpla co mi pozyczyl pradu od siebei z auta i odpalil no i bylo spoko. po pewnym czasie wsiadam do auta i krece i po chwili prad sie skonczyl mowie oki naladuje aku zrobilem tak i bylo spoko odpalila ale po przejchaniu ilus tam km zajechalem an stacje benzynowa gasze samochod do tankowania potem chce zaplaic i kupa - znow jakby pradu braklo. podlaczam aku do prostownika a ten odrazu sie gotuje wiec naladowany. i problem ma caly czas ten sam jak zapali pojezdez to juz potem nie chce zaplaic ale np jak samopchod stoi noc to rano zapali ( jak miedzy zgaszeniem i kolejna jakzda samochd postoi pare godzinek to wtedy daje rade ) :)

wczorajk sie wkurzylem i kupilem nowe aku wywalilem prawie 200 zł i problem ten sam kreci przez chwile ale zaraz potem pada ale za jakis czas odpali !!!!!!!!!!1

 

ma ktos pomysl co to mzoe byc??

 

aha lampak od ladowania mi sie nie swieci takw iec ladowanie chyab jest aku jest nowy wszystkie bezpieczniki oki !!!!

 

plisssss pomocy

 

Pozdro Ruleś

Witam!

Lampka od ładowania jest po zapłonie i gaśnie po odpaleniu???Sprawdzić prąd ładowania miernikiem ma być min. 13V do 14.8V

Sprawdzić rozrusznik -wymontować i na części pierwsze -sprawdzić stan tulejek prowadzących, szczotek, komutatora na wirniku i automat.

Sprawdzić czy silnik ma dobrą masę z akumulatora najlepiej pociagnąć dodatkowy przewód z -aku do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lampka od ładowania jest po zapłonie i gaśnie po odpaleniu???Sprawdzić prąd ładowania miernikiem ma być min. 13V do 14.8V

Sprawdzić rozrusznik -wymontować i na części pierwsze -sprawdzić stan tulejek prowadzących, szczotek, komutatora na wirniku i automat.

Sprawdzić czy silnik ma dobrą masę z akumulatora najlepiej pociagnąć dodatkowy przewód z -aku do silnika.

 

 

o boshe to kupa roboty i dlubania mnie czeka :) a ja chcialem zeby to lekko szybko i tanio bylo :clap: ale dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwiłeś akumulator, musisz drugi sprawny wsadzić i będzie dobrze.

każde rozładowanie aku zmniejsza jego pojemność

 

 

 

 

 

nie doczytałem :)

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwiłeś akumulator, musisz drugi sprawny wsadzić i będzie dobrze.

każde rozładowanie aku zmniejsza jego pojemność

 

 

wczorajk sie wkurzylem i kupilem nowe aku wywalilem prawie 200 zł i problem ten sam kreci przez chwile ale zaraz potem pada ale za jakis czas odpali !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze do dużo piszesz ale mało z tego wynika.

 

Rozrusznik kręci zawsze ?

 

rozrusznik zawsze kreci ale nie zawsze daje rady odpalic tzn kreci za krotko za slabo itp itd

 

 

załatwiłeś akumulator, musisz drugi sprawny wsadzić i będzie dobrze.

każde rozładowanie aku zmniejsza jego pojemność

 

kupilem nowy aku i wsadzilem tez byl problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja stawiam na łożyska wirnika w rozruszniku - wyślizgały się i wirnik nie jest w osi - powoduje to kilka krotnie wieksze opory na rozruszniku - akumulator momentalnie sie rozładuje - sprawdź prąd na akumulatorze w czasie kręcenia rozrusznikiem, dowiedz się jaki prąd rozruchowy jest potrzebny żeby auto uruchomić, jak pobór będzie dużo wiekszy to rozrusznik do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na 90% rozrusznik. Miałem kiedyś podobny problem w polonezie, stare, dobre czasy... Powodzenia - aha i jeżeli nie masz doświadczenia, ostrożnie z robieniem tego na własną rękę. Jeżeli kiepsko to złożysz, problem może szybko powrócić...

Pzdr,

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ja mialam cos takiego w omedze 2.0 l,odpalała nawet po nocy,zajechałam gdziekolwiek np na 10 min i juz nie chciala odpalic,za poł h odpalila bez problemu.Poprostu gdy byla rozgrzana po zgaszeniu nie chciala odpalic,okazalo sie ze jakis styk w elektyce sie rozłaczał,mechanik sprawdzil wszystkie styki i okazało sie ze jeden z nich byl lekko rozłaczony i zardzewialy

Edytowane przez KingRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze tez wynikac z przegzanego silnika jezeli po dluzszym postoju odpala ,sprawdz tez bezpieczniki . i wszystkie przewody ktore wychodza z akumulatora ,sprawdz, kable masowe oraz kabel plusowy rozrusznika mozliwe ze sie zabardzo nagrzewają posprawdzaj cewke i kable na swiece mozliwe ze maja spiecie i wyciaga prad z akumulatora i po rozgrzaniu gubi iskre mozna tez sprawdzic kondesatory :) pozdro

Edytowane przez zysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...