Skocz do zawartości

Sprawdzenie kwalifikacji do prowadzenia pojazdow


gery997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostalem takie cos z W.K.P

WNIOSEK o sprawdzenie kwalifikacji

Na podstawie art.114 ust.1 pkt 1 lit.b ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2005 r. Nr 108, póz. 908 z późn. zm.) wnoszę o:

kontrolne sprawdzenie kwalifikacji do kierowania pojazdem(ami) w ramach posiadanych uprawnień w stosunku do:

 

Mam takie pytanko sprawdzenie tych kwalifikacji to egzamin panstwowy i tylko tyle czy musze wczesniej przejsc ponowne szkolenia? tzn ide na egzmain zdaje i mam spokoj tak?To sprawdzenie to dlatego ze dostalem 31 punktow. Jezeli ktos cos wie na temat tego sprawdzenia to prosze o informacje. I jeszcze jedno w jakim okresie roku mozna zdawac egzamin na motocykl? W zimie chyba nie ma takiej mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolne sprawdzenie kwalifikacji jest przeprowadzane w formie egzaminu państwowego. W przypadku osoby, w stosunku do której KWP ma uzasadnione wątpliwości co do jej kwalifikacji, możliwe jest przeprowadzenie tylko jednego z wymienionych egzaminów (teoretycznego lub praktycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

BNapisz po egzaminie jak sie odbywalobo ze wzgledow zawodowych mnie to bardzo ciekawi.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje! Wlasnie o to mi chodzilo Jeszcze nie dostalem pisma ze mnie skieruja tylko KWP wyslala takie pismo do starostwa powiaowego ale pewnie starostwo mnie skieruje. Biorac pod uwage to co zrobilem to powinienem zdac tylko przepisy a z tym nie ma wiekszego problemu Zreszta jazda praktyczna to tez nic trudnego tylko wiadomo zalezy jaki bylby egzaminator:) Jak bede musial zdawac i zdam to napewno dam znac jak poszlo i jak wszystko wygladalo POZDRAWIAM GERY997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 punktów?? Za co??

 

Oj zdarzyć się może, raptem trzykrotna chwila zapomnienia, tudzież wyprzedzanie na podwójnej ciągłej oraz na skrzyżowaniu a na domiar złego radiowóz z wideorejestratorem.. o właśnie :) czas zapłacić wreszcie :clap: :eek: :D

Edytowane przez KaZet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 31 to dokladnie za 9 wykroczen stosunkowo malo bo tak naprawde powinienem dostac 49

1 przekroczenie predkosci o 18km

2 i 3 wyprzedzanie na przejsciu dla pieszych X 2

4 i 5 wyprzedzanie na krzyzowce x 2

6 ucieczka przed policja

7 przejechanie na czerwonym swietle

8 spowodowanie kolizji drogowej

9 wjechanie na miejsce wylaczone z jezdni znak p-21

To by bylo na tyle. Tylko szczerze powiedziawszy z tych wykroczen popelnilem tylko 1 6 8 i 9 reszta to wymysl policji. Nie chcialem sie procesowac bo mialem swiadkow na to ze nie popelnilem tych wyroczen bo dostalem niski mandat a zdanie egzaminu to raczej bedzie latwe POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jazda praktyczna to tez nic trudnego tylko wiadomo zalezy jaki bylby egzaminator:)

 

No tego ne byl bym taki pewny. Do roku czasu masz juz zupelnie inny styl jazdy od tego " szkoleniowego " wiec moze spotkac Cie przykra niespodzianka.

 

Swoja droga za to co wypisales w punktach to mam powazne watpliwosci co do Twojego " nadawania sie " na kierowce w ruchu publicznym). Dobrze, ze to odemnie nie zalezy...

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik ja prawko za kazdym razem zdalem za pierwszym podejsciem... po prostu na egzaminie trzeba jezdzic tak pol na pol nie mozna byc zbyt pewnym siebie i nie mozna tez zrobic z siebie za duzej cioteczki :bigrazz:

 

PS: moj egzaminator nie wiedzial ze juz kiedys mialem prawko... nie pytal nie mowilem, a z gadki wyniklo potem ze jest przekonany ze dopiero po pierwszy papier startuje w zyciu :bigrazz:

Edytowane przez spoco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: moj egzaminator nie wiedzial ze juz kiedys mialem prawko... nie pytal nie mowilem, a z gadki wyniklo potem ze jest przekonany ze dopiero po pierwszy papier startuje w zyciu :eek:

 

Jak sie nie kapnal to kiepski z niego fachowiec :banghead:

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o przepisy zwiazane z ruchem drogowym to mialem I miejsce w wojewodzkim finale konkursu motoryzacyjnego i II miejsce w jezdzie motocyklem a jezeli egzaminator nawet szczail by ze zdaje jeszcze raz to wtedy byla by gadka ze skierowali mnie dlatego ze mialem wypadek i tylko dlatego. Wiem jak sie powinno jezdzic i z przepisami raczej nie mam problemu przewaznie zwracam uwage na znaki i nie jezdze tylko po swoim miescie tylko juz zwiedzilem praktycznie poludniowa polske a takze zawitalem w wawie i zdazylo mi sie pojechac pare razy do niemiec Wiec laikiem nie jestem i takze potrafie jezdzic przepisowo:) Wiem jak sie powinno jezdzic na zdawce Cwaniakowac napewno nie wolno! Jezeli chodzi o moje wykroczenia za ktore zostalem obwinony to ani razu podczas ucieczki nie wyprzedzilem na krzyzowce oraz na przejsciu dla pieszych to byl wymysl policji zreszta nawet jak bym to zrobil to nie mogli tego widziec bo byli daleko z tylu(scigali mnie ventem) Dopiero jak gosc mi zajechal droge(okazalo sie pozniej ze to byl prawnik)-zawracal w niedozwolonym miejscu to niestety mnie zlapali tylko ze przyjechali chyba z minute po tym jak mialem wypadek. Zreszta nie ma co wiecej pisac na ten temat to co chcialem sie dowiedziec to sie dowiedzialem a dalsze pisanie na ten temat nie ma sensu napisze jak bede mial egzamin i czy zdalem:P Tylko ze wczesniej musze wyleczyc zlamana reke POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Po długim czasie postanowiłem odnowić post. Ponieważ dzisiaj przyszło mi poczta że będę zdawał egzamin oraz żebym zgłosił się do starostwa po jakiś tam druk. Poszukałem trochę po necie i mam teraz wątpliwości co do tego egzaminu Wcześniej w tym temacie zostało napisane że będę musiał tylko zdawać albo teorie albo jazdę. Jednak zdaje mi się że po skierowaniu wniosku przez KWP o sprawdzenie kwalifikacji za przekroczenie 24 pkt. karnych będę musiał zdawać teorie i jazdę. Jeżeli ktoś wie coś więcej na ten temat to proszę o odpowiedź. Przy okazji mam jeszcze inne pytania :

W jakim okresie (miesiące)są przeprowadzane egzaminy praktyczne na kat A?

Jeżeli nie jestem teraz zdolny do jazdy motocyklem bo mam jeszcze nie zakończone leczenie ręki po wypadku to od kogo muszę przynieść zaświadczenie?Wystarczy od ortopedy?

Jak ktoś wie gdzie można znaleźć dokładny opis co jest wymagane na egzaminie bo od czasu jak zdawałem trochę się zmieniło:) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po długim czasie postanowiłem odnowić post. Ponieważ dzisiaj przyszło mi poczta że będę zdawał egzamin oraz żebym zgłosił się do starostwa po jakiś tam druk. Poszukałem trochę po necie i mam teraz wątpliwości co do tego egzaminu Wcześniej w tym temacie zostało napisane że będę musiał tylko zdawać albo teorie albo jazdę. Jednak zdaje mi się że po skierowaniu wniosku przez KWP o sprawdzenie kwalifikacji za przekroczenie 24 pkt. karnych będę musiał zdawać teorie i jazdę. Jeżeli ktoś wie coś więcej na ten temat to proszę o odpowiedź. Przy okazji mam jeszcze inne pytania :

W jakim okresie (miesiące)są przeprowadzane egzaminy praktyczne na kat A?

Jeżeli nie jestem teraz zdolny do jazdy motocyklem bo mam jeszcze nie zakończone leczenie ręki po wypadku to od kogo muszę przynieść zaświadczenie?Wystarczy od ortopedy?

Jak ktoś wie gdzie można znaleźć dokładny opis co jest wymagane na egzaminie bo od czasu jak zdawałem trochę się zmieniło:) POZDRAWIAM

 

na Twoim miejscu bardziej obawial bym sie jazdy a nie teori. Teorie mozesz wykuc a programu komputerowego raczej nikt nie przestawi tylko po to aby Cie oblac.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu. Nurtuje mnie pytanie czy jeśli na motocyklu zdobęde punkty w liczbie 24 to zabiora mi prawo jazdy na wszystkie kategorie które posiadam? mam od A...doC+E więc trochę sie obawiam.

P.S. dla ciekawostki wczoraj ortrzymałem mandat za jechanie na jednym kole skuterem po mieście, i policjant powiedział że za to nie ma punktów:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...