Skocz do zawartości

jakis ktm


Rekomendowane odpowiedzi

Dominaantem... coz za komplementy, dzieki... niech i tak bedzie. A ilosc watkow za duza, czy wrecz przeciwnie dla Szanownego? Siakos wydawalo misie, za o to wlasnie na forach chodzi, coby roznorodnoscia tematow utrzymywac zainteresowanie, no ale moge sie przeciez mylic. Mozeby wprowadzic jakies normy? Limity? Regulacje?

 

Ja wcale nie twierdze, ze z pewnoscia zobaczymy KTMa w motoGP, i nie zamierzam tez spekulowac w temacie WSB- pozyje, i poprostu sie przekonam, jak kazdy z fanow.

 

I racja, napisalem motoGP, bo to przecie oficjalna nazwa, tylko, ze osobom obdarzonym przez nature chociaz odrobina umiejetnosci kojarzenia faktow nazwa "GP1" nie nastrecza problemow w jej interpretacji.

 

Poki co mamy juz dwoch nowych mistrzow w GP! A ja zamierzam na tym forum pozostac jednak przy tematach zwiazanych z motocyklami, czego rowniez zycze.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma raczej żadnych wątpliwości - przedstawiciel KTMa wyraźnie powiedział że rezygnują z projektu GP i rozpoczynają projekt SBK. Po prostu byłeś odrobinę niedoinformowany :)

No i jasne że kumam o co chodzi z GP1 i dlatego starałem się wytłumaczyć Ci że błądzisz :( Równie dobrze można mówić że dziś Rossi wygrał wyścig "pięćsetek" - też będzie wiadomo o co chodzi, ale formalnie to nieprawda.

 

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu yego KTM-a pewnie widziałeś w ostatnim Ś.M. w dziale Sport (u góry na str 101).

Jest tam trochę informacji na temat KTMa w wyścigach więc można sobie przeczytać zamiast tutaj się licytować kto ma rację a kto nie. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ni cholery nie ma tu klimatu supermoto. Raczej wściekły naked, obrany z plastików sportowiec, streetfighter ... ale na pewno nie supermoto.

http://forum.motocyklistow.swiata.pl/album...view.php?id=744

 

PZDR

 

Kwestia definicji i indywidualnego podejścia. Ty widzisz na zdjęciu tylko nakeda, ja supermoto z dużym odchyłem na nakeda. Masa motocykla, skok zawieszenia, charakterystyka silnika (duży dół itd), duży prześwit i innego tego typu cechy nowego Duka KTM robi pod typowo pod supermoto. Poza tym jest to w prostej lini następca obecnego Duka, który jest niczym innym, tylko supermoto z odchyłem na nakeda.

Nowy Duke będzie służył, oczywiście po pozdejmowaniu resztek "owiewek" i zbędnych detali, do uprawiania zawodowego supermoto (może amatorskiego nie, bo motocykl będzie na to zbyt drogi).

Oczywiście można traktować ten motocykl tylko i wyłącznie jako nakeda, ale to już nie moja sprawa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to dysputa z Dominikiem ydaje sie ymierya w dobrzm kierunku (znaczy na temat).

 

Nowy duke linią, stylem i geometrią bliższy jest Monsterowi, niż poprzedniemu KTM Duke i Duke II. Fakt, Duke i Duke II były funbike'ami zbudowanymi na bazie endurasów. Nie są to rasowe SM, ale mają zdecydowanie SM-owy charakter. Są wysokie, smukłe, ... Nowy duke jest bardziej masywny, na pewno ma mniejsze skoki zawieszeń i lepiej nadaje sie na szosę, niż jakiekolwiek SM. Do skakania raczej nie bedzie sie nadawał (chyba że w filmach, gdzie nawet R1200C nadaje się do ekwilibrystyki).

Szukanie w nowym KTM DUKE'u supermoto jest jakieś dziiiwne. Skąd w ogóle ten pomysł?

 

PZDR :)

 

Wg. Katalogu Motorrad 2003, KTM za pomocą DUKE wchodzi na dotychczas nie odwiedzaną część rynku. o ile wiem, segment SM (amatorski i wyczynowy) KTM spenetrował bardzo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Szukanie w nowym KTM DUKE'u supermoto jest jakieś dziiiwne. Skąd w ogóle ten pomysł?

 

Tak my się wymłłłłskło :)

Siakoś tak mi się wydaje, że nowy Duke będzie wykorzystywany do supermoto z racji rewelacyjnego i mocnego silnika. Jak się go odchudzi i zbije pare kilogramów, zdejmie tę płetwę spod silnika, lampę, zmniejszy siedzenie, zamontuje lżejsze tłumiki i zrobi parę innych przeróbek, to powstanie nowa klasa w supermoto. Fakt, skakać na seryjnym motocyklu byłoby ciężko, no ale od czego są fachowcy od tuningu zawieszeń...

Oczywiście, jeśli stać by mnie było na zakup nowego Duke'a tobym go nie katował na supermoto tylko używał jako golasa (dla mnie bardziej nawiązuje on do MV Agusty Brutale niż do Monstera, oczywiście poza tą charaktersytczną kratownicową ramą).

Nie ma to tamto, nowy Duke udał się Austriakom. Normalnie włoska ręka musiała tu maczać swoje paluchy na desce kreślarskiej :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie,

ładne to i z charakterem. A co do włoskiej ręki ... eee, nie koniecznie. Strauss był Austriakiem, więc możliwe, ze i w innych dziedzinach artystycznych rodacy Fuhrera są wybitni. Może przy tym będą bardziej dokładni, niż Włosi i nastanie nowa era w motocyklowym świecie ... kto wie.

Początki są obiecujące.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...