Skocz do zawartości

Koła do Supermoto


Rekomendowane odpowiedzi

z góry przepraszam jeśli kiedyś był taki temat w każdym razie ja nic nie znalazłem. Chodzi o taką sprawe, że chce kupic moto 125ccm (wczesniej mialem enduro, a teraz chce szose) i nie chce rezygnować z szaleństw po szutrówkach. Mysle nad zakupem dt 125 lub rx i przerobieniem na SM. nie stac mnie na seryjne sm (4,5k) i teraz pytanie gdzie mam szukać kół 17' do endura? Na szrotach od starych plastików czy moze samemu kompletowac (kupic nowke rawke 17' do tego nowe sprychi i przeplatac)? prosze o wyrozumiałosc bo nie jestem jakis PRO w tych sprawach;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M486331

 

a ja tobie bym proponował niebawic sie w przerobki tylko kupic cos w tym stylu :))

 

 

motorek z tego linku bardzo fajny, tani az dziwne i nie daleko odemnie. Bym go bral ale moja dt miala dzisiaj pusc a nie poszla. PS nie spodziewalem sie ze tak tanio mozna dostac kompletne SM, bo jak siedze na allegro codziennie to poniezj 5 k nie widzialem ;/ A bardziej do tematu: osoatnio widzialem wiele propozycji starych felg 17' i to w cenach 100-200zł szt. Jak bym zakupił rx to bedzie wiele kłopotu żeby cos podpasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorek z tego linku bardzo fajny, tani az dziwne i nie daleko odemnie. Bym go bral ale moja dt miala dzisiaj pusc a nie poszla. PS nie spodziewalem sie ze tak tanio mozna dostac kompletne SM, bo jak siedze na allegro codziennie to poniezj 5 k nie widzialem ;/

 

 

Tez sie zdziwiłem hehe:P sam bym go wział ale chwilowy brak funduszy mi na to niepozwala ;/ A miałbym do ciebie prosbe jakbys tak przy okazji przejezdzał przez wrocław to mogłbys ja obejzec i zdac mi relacje na PW ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zdziwiłem hehe:P sam bym go wział ale chwilowy brak funduszy mi na to niepozwala ;/ A miałbym do ciebie prosbe jakbys tak przy okazji przejezdzał przez wrocław to mogłbys ja obejzec i zdac mi relacje na PW ??

 

hehe ok jak tylko sprzedam DT to oglądne wszystkie motorki w promieniu 100km i zdam relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M486331

 

a ja tobie bym proponował niebawic sie w przerobki tylko kupic cos w tym stylu :icon_question:)

 

Nie ma po co jechać, kumpel jechał go oglądać. o to relacja:

cytuje

"to jest nieprawdopodobne jaka jest różnica między zdjeciem a stanem realnym , jednym słowem strata czasu i kasy tylni wahacz na maxa pognity (stalowy jest) sprzęgło łapie jakby miało 3 stany łapania , silnik dziwnie grzechocze i dziwne odgłosy ze środka po przejechaniu się gaśnie motor i trzeba wg właściciela "przeczyscić gaźnik" manetki linki itd nienasmarowane chodzi jak w czołgu opony nienapompowane nie wiem jak ten koleś tym zrobił 400km niby w polsce owiewka przednia na zdjęciu nie widać ale jest złamana w pół , tylne "plastiki popękane połamane " na zdjęciu tego nie widać , łańcuch i zębatki na złom , przewód chamulcowy ociera sie dosyć mocno o tylnią opone nie można go już bardziej naciagnać żeby nie ocierał i myśle że po ok 100km komuś braknie chamulca, na główce ramy luzy , plastiki sparciałe , opony sparciałe, lagi ciekną, koleś typowy wieśniak i nie jest z wrocławia ale "spod wrocławia" haha wiocha zabita dechami ,jedyny plus to ładnie zapalił"

 

Nie chcialbym by ktoś niepotrzebnie tracil kase na dojazd i nerwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co jechać, kumpel jechał go oglądać. o to relacja:cytuje"to jest nieprawdopodobne jaka jest różnica między zdjeciem a stanem realnym , jednym słowem strata czasu i kasy tylni wahacz na maxa pognity (stalowy jest) sprzęgło łapie jakby miało 3 stany łapania , silnik dziwnie grzechocze i dziwne odgłosy ze środka po przejechaniu się gaśnie motor i trzeba wg właściciela "przeczyscić gaźnik" manetki linki itd nienasmarowane chodzi jak w czołgu opony nienapompowane nie wiem jak ten koleś tym zrobił 400km niby w polsce owiewka przednia na zdjęciu nie widać ale jest złamana w pół , tylne "plastiki popękane połamane " na zdjęciu tego nie widać , łańcuch i zębatki na złom , przewód chamulcowy ociera sie dosyć mocno o tylnią opone nie można go już bardziej naciagnać żeby nie ocierał i myśle że po ok 100km komuś braknie chamulca, na główce ramy luzy , plastiki sparciałe , opony sparciałe, lagi ciekną, koleś typowy wieśniak i nie jest z wrocławia ale "spod wrocławia" haha wiocha zabita dechami ,jedyny plus to ładnie zapalił" Nie chcialbym by ktoś niepotrzebnie tracil kase na dojazd i nerwy...

 

 

Dzieki serdeczne (mysle ze w imieniu wszystkich) bo ktos by sie wpakował i by było :/ a wracając do tematu to mysle ze na allegro spokojnie dobierzesz jakies felgi:)) a jak nie to na allegro widziałem identycznego sachsa za 3.700 jesli cie interesuje :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

mam takie pytanie odnosnie kol do supermoto

czy mozna podpasowac jakas felge do przodu ktora byla na tyle?? czy bedzie trzeba zalozyc zbyt duza opone i to sie nie nada na przod? tak mnie wlasnie znowu naszla ochota na przerobienie, ale jak najmniejszym kosztem i tak wlasnie kombinuje:)

 

czy np do mojego dra mozna do przodu zalozyc taka felga jak byla z tylu? tylko przeplesc szprychy i piaste ze starego kola?? czy kupic jakas felge tyl 17 cali od jakiegos mniejszego enduro?

 

czekam na odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem do dr 350 podchodzą z malymi przerobkami koła od GS 500 wiec pewnie do 600 tez wejda. Znajomy ma w Husce 610 tez z gs zalozone i smiga bezproblemowo. mysle ze na miasto nie meczylbym sie z przeplataniem czy skladaniem felg na szprychach - zrobilbym supermoto na oryginalnych kolach od innego motocykla. dlugoskokowe zawieszenie enduro niweluje przykladowe konsekwencje uderzen takim kolem o asfalt. oryginalne kola supermoto to koszt ok 4tyś wiec za cos sie płaci. do wykorystywania amatorskiego stykną przekladane koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Napiszcie co wiecie z doświadczenia na temat serwisu motocykli supermoto.

Chodzi mi to głownie o dwa modele DRZ 400 SM albo KTM LC4 640 SM.

Sprzedaje ściga najprawdopodobniej i chce wiedziec jakie sa roznice. Co ile wymiana płynów, napędu i jak ogolnie to wygląda z kosztami serwisu na sezon.

 

Dzieki wielkie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item245078654_derbi_...t_kmx_rmx_.html

 

chodzi mi o to jak koles wlozyl taka opone na tyl do super moto?????

i czy to jest mozliwe zalozyc taka na przod???

jaki to rozmiar i gdzie mozna taka kupic

 

a jaki jest potrzebny ubior na supermoto??? prosze o sugestie z waszej strony

taki sam jak na crossa buzer kask google i ochraniacze , koszulka itp.????

Edytowane przez Filip_CK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...