Skocz do zawartości

xl350R problem z rozruchem na zimno. Za słaba iskra?


moonraker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, z kranika leci jak z kranu :lalag:, w pozycji "otwarte" jak i na "rezerwie", wężyk nie jest nigdzie zagięty itd. Pozatym dla sprawdzenia nie zakręciłem na noc kranika i nie było różnicy. Czekam na ten manometr ale wydaje mi się że kompresja jest ok. Bardziej podpada mi ten autodekompresator, jak go odłacze (tzn linke) to moto odpala zdecydowanie lepiej. Czy możliwe jest że ktoś wcześniej rozbierał ten silnik i coś podkładał żle w ten sposób że dekompresator działa w nieodpowiednim momencie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę "automatyczny" wyczytałem na tym forum, czy jest prawidłowa nie wiem. Wyglada to tak ze przy osi dźwigni kopajki jes taka dodatkowa dźwigienka do której jest podłączona linka która idze do mechanizmu w głowicy, mechanizm ten pod działaniem linki uchyla lekko 1 zawór wydechowy. Przy kopaniu w jakimś tam momencie ( nie wiem czy dobrym czy złym to własnie prubuje ustalic) ta własnie dźwigienka "pociąga" ze linkę i powoduje dekompresje która teoretycznie ma na celu ułatwić odpalenie silnika. Cały problem polega na tym że nie wiem czy to działa prawidłowo. Motocykl ma już swoje lata i nie ma pewności czy ktoś tego kiedyś nie rozbierał i czy to prawidłowo spowrotem poskładał. Teraz efekt jest taki ze jak linka jest na swoim miejscu to to trudniej jest odpalić, kopie się bardzo lekko i trudno wyczuć moment sprężania. A jak linke zdemontuje to wyraźnie czuć sprężanie i kompresje i moto łatwiej odpalić. A mamualny dekompresator jak sama nazwa wskazuje uruchamia się manualnie dźwigienką na kierownicy (miałem kiedyś taki wynalazek w Iżu ale służył on raczej do gaszenia silnika i "przedmuchania" w przupadui "zalania").

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...