Skocz do zawartości

Nauka jazdy - Lublin ; szkoła jazdy w Lublinie


CYKLOP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zapytac czy gdzies w lublinie ( juz az tak nie istotne gdzie) potrafia nauczyc kobietę która nie miała nic wspólnego z jazdą na motocyklu (jedynie jako pasażer) nauczyc podstaw jazdy i zeby zdac egzamin? nie mowie ze od razu za 1 razem

 

Jak się zapiszesz do o.s.k. klasa na kurs to z pewnością zdasz i nauczysz się jeżdzić . Moge to sam potwierdzić a to dlatego że dziś miałem egzamin i zdałem za pierwszym razem ,po za tym ten ośrodek ma dobrą zdawalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Efekcie jest system klasyczny, czyli instruktor jedzie samochodem za kursantem. Plusem tej szkoły jest to, że instruktor jest czynnym motocyklistą. Cena 600 zł, godzina jazdy na placu 30, w mieście 40.

http://www.oskefekt.lublin.pl/index.php

 

Wyobraź sobie, że szkoląc na kat. B instruktor jedzie samochodem za samochodem w którym jest tylko kursant. W najlepszym przypadku mają łączność radiową. Czy teraz też powiesz, że jest to system klasyczny :)

Edytowane przez piecyk

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku motocykla dodanie pasażera tak dalece zmienia właściwości jezdne pojazdu czyniąc jazdę zdecydowanie trudniejszą, że system gdy instruktor jedzie innym pojazdem jest czasem jedynym wyjściem.

Przypadek z samochodem jest nieporównywalny, uczący się zupełnie inaczej "odczuwa" samochód.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jazda z pasażerem jest trudniejsza. Trzeba pamiętać, że niebagatelny wpływ na prowadzenie motocykla ma przede wszystkim zachowanie pasażera. "Dobry pasażer nie przeszkadza w jeździe, idealny to taki, który bierze w jeździe czynny udział". Nie było Ci łatwo jechać po kursie z pasażerką, bo zapewne nie uczyłeś się jazdy z pasażerem właśnie na kursie. Poza tym jeżeli masz pasażerkę "debiutantkę" to musicie się zgrać. Ja ze swoją pasażerką pokonałem na moto ok. 100 000km i czasami zdarza się jakieś "niedogranie" w różnych sytuacjach.

Poza tym instruktor nie siedzi na plecach :icon_mrgreen: , a za plecami.

A propos motocykla. Trudno tutaj obiektywnie się wypowiadać. Jesteśmy skazani na Hondę Varadero. A raczej kursanci są skazani :icon_mrgreen:

Wg mnie zupełnie inaczej bym opisał Varadero. Właśnie popierając jej zalety jako motocykla idealnego do nauki, bardzo zwrotnego. Minusem jest jego wysokość. Dla niższych osób jest to czasami problem. I tu Cię zaskoczę. Niskie osoby lubią jeździć z "plecaczkiem". Na pierwszych lekcjach łatwiej jest im w ten sposób podpierać się nogami.

Ale tak jak powiedziałem, ilu ludzi tyle opinii. Ja tylko wyrażam swoją i po części kursantów. Zresztą podobnie jest z testami motocykli. Często zdanie dot. tego samego modelu różnią się w zależności od "testera".

 

A propos wyboru szkoły. Tutaj moje zdanie będzie najmniej się liczyć, bo jedną ze szkół reprezentuję. Poza tym ja już wybór szkoły jazdy dawno mam za sobą. Ale napewno nie brałbym pod uwagę wielkości i czasu działalności szkoły. Może przy szkoleniu na podstawową kat. B ma to "jakieś" znaczenie. Ale przy wyborze szkoły jazdy, która ma mnie nauczyć jeździć na motocyklu(podkreślę nauczyć jeździć - nie tylko zdać egzamin), przede wszystkim brałbym pod uwagę kto i jak uczy. Czy to będzie motocyklista - instruktor, czy po prostu instruktor. Bo jeśli chodzi o przygotowanie do samego egz. powinno to trwać maksymalnie 5godz. i być końcowym etapem szkolenia. Natomiast pierwsze 15 godz. to czysta szkoła jazdy na motocyklu. Cały czas mówię o programowych 20h jazdy, bo każdy powinien na kursie mieć minimum 20h jazdy.

Pozwolę sobie zapytać:

Ile godzin na Waszym(Twoim) kursie było poświęcone na plac ile na miasto? (mam nadzieję że z przewagą na miasto)

Czy przynajmniej 3h(ok.150km) lekcji odbyło się poza terenem zabudowanym, bądź na drogach o limicie prędkości większym niż 70km/h?

Czy przynajmniej 2h lekcji odbyło się w ruchu drogowym (nie na placu) w okresie od zmierzchu do świtu?

W jaki sposób(czy w ogóle?) ze swoim instruktorem ćwiczyliście(ćwiczyłeś) przeciwskręt?

Czy kończąc kurs potrafiliście(potrafiłeś) hamować awaryjnie z prędkości przynajmniej 50km/h? Czy w ogóle kurs obejmował ten element nauki?

Czy wynieśliście(wyniosłeś) z kursu umięjętność właściwej zmiany biegów w motocyklowej skrzyni biegów i redukcji z międzygazem?

Czy jeździliście(jeździłeś) czymś większym niż 125?

Ile wykładów było poświęconych bezpieczeństwu motocyklisty(typowym sytuacjom kiedy najczęściej dochodzi do wypadków motocyklowych i wreszcie jak sobie w tych sytuacjach radzić)?

 

Nie oczekuję odpowiedzi. W każdym razie powinny być w miarę pozytywne.

Jeżeli sam przed sobą odpowiadam na któreś z pytań z "niesmakiem", negatywnie, może o czymś pierwszy raz słyszę to powinienem zastanowić się czy mój kurs przebiegał właściwie?

 

kilka wskazówek dot. wyboru szkoły

http://www.scigacz.pl/Kryteria,wyboru,szko...,kat,A,261.html

dawno opublikowane, pewnie dla większości znane

 

pozdrawiam

 

 

 

ad1 dwa razy tylko wyjechałem na miasto :)

ad2 nie tylko w terenie zabudowanym

ad3 ani na placu ani w miescie NIGDZIE!! :icon_mrgreen:

ad4 o przeciwskręcie to dowiedziałem się z forum czytając go

ad5 hamować potrafię bo SAM sie nauczyłem wcześniej przed kursem, a kurs nie obejmował takiego doświadczenia

ad 6 do tej pory nie wiem co to jest miedzy gaz pierwszy raz słyszę to sformułowanie :)

ad7 tak jeździłem

ad8 wykładów wcale nie było poszedłem raz a tam był wykład na kat B no to nie chodziłem no bo po co? :rolleyes:

 

 

 

Właśnie ukończyłem kurs robiłem go w MILI i ODRADZAM WSZYSTKIM , był też tam drugi instruktor i od tamtego wszsytkiego sie dowiedziałem ale tadek jest chu...owy że tak powiem :bigrazz:

 

Mam pytanie czy jakbym wiedział kiedy mam egzamin ( w pon się zapisuje) mogłbym dokupić u pana z h może 2 h jazdy, na jakim motorku byśmy jeździli i gdzie byśmy sie spotkali , pytam odrazu wprost ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 dwa razy tylko wyjechałem na miasto :banghead:

ad2 nie tylko w terenie zabudowanym

ad3 ani na placu ani w miescie NIGDZIE!! :icon_eek:

ad4 o przeciwskręcie to dowiedziałem się z forum czytając go

ad5 hamować potrafię bo SAM sie nauczyłem wcześniej przed kursem, a kurs nie obejmował takiego doświadczenia

ad 6 do tej pory nie wiem co to jest miedzy gaz pierwszy raz słyszę to sformułowanie :biggrin:

ad7 tak jeździłem

ad8 wykładów wcale nie było poszedłem raz a tam był wykład na kat B no to nie chodziłem no bo po co? :icon_eek:

Takie szkolenie to rozbój w biały dzień :biggrin:

 

Mam pytanie czy jakbym wiedział kiedy mam egzamin ( w pon się zapisuje) mogłbym dokupić u pana z h może 2 h jazdy, na jakim motorku byśmy jeździli i gdzie byśmy sie spotkali , pytam odrazu wprost ????

Jak będziesz znał termin egzaminu pisz na GG. Ustalimy szczegóły, termin lekcji i miejsce spotkania.

A propos sprzętu - ma to być lekcja przed egzaminem, więc varadero 125'08(taki jak na egzaminie).

pozdrawiam

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko do osób które niedawno zdawały prawko na motocykl, jak to jest z egzaminem w Lublinie bardzo pilnują egzaminatorzy tego oglądania sie na 8 czy tak patrzą na to przez palce??? oczywiście co egzaminator to nowy kodeks ;) ale chodzi mi o takie ogólne wasze spostrzeżenia na ten temat

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie, drodzy forumowicze z Lublina, czy możecie szczerze polecić którąś ze szkół jazdy? Chciałbym zrobić upragnione A, a z racji tego że całe życie mieszkam w betonowej dżungli, nie miałem okazji śmigać po wioskach na różnistych moto powyciąganych ze stodoły :(, więc jeśli chodzi o umiejętności jazdy - bliskie zeru :) Oczywiście mam świadomość że kursy przygotowują jedynie do zdania egzaminu, ale z pewnością są szkoły lepsze i gorsze, jak i tańsze i droższe ;) - jak to w życiu trzeba będzie znaleźć złoty środek. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek KLASA - tylko!

Piszę jako konkurent z Warszawy, twierdzący, że tylko ośrodek KLASA szkoli motocyklistów, bo inni tylko udają.

Śmiało wal do KLASY :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli chodzi o umiejętności jazdy - bliskie zeru :)

 

Szkoły jazdy oferują szkolenie podstawowe, dedykowane osobom, które nie posiadają umiejętności kierowania motocyklem. Bez obaw, damy radę ;) ale jeśli masz wątpliwości ad. swoich predyspozycji, polecam lekturę motocyklowe predyspozycje

 

Oczywiście mam świadomość że kursy przygotowują jedynie do zdania egzaminu, ale z pewnością są szkoły lepsze i gorsze, jak i tańsze i droższe ;) - jak to w życiu trzeba będzie znaleźć złoty środek. Pozdrawiam !

 

Przygotowanie do egzaminu to finał szkolenia. Szkoła jazdy ma przygotować przede wszystkim do jazdy motocyklem. W konsekwencji dobrego szkolenia, egzamin powinien "zdać się sam".

 

Sądzę że powinieneś w poszukiwaniu właściwej szkoły zmienić kryteria oceny tych szkół jazdy. Szukaj szkoły, która przede wszystkim nauczy Cię jeździć motocyklem. Do egzaminu przygotuje Cię "prawie" każdy ośrodek, bo zadania egzaminacyjne i kryteria ich oceny są banalne.

 

 

Tomek Kulik

Ośrodek KLASA - tylko!

Piszę jako konkurent z Warszawy, twierdzący, że tylko ośrodek KLASA szkoli motocyklistów, bo inni tylko udają.

Śmiało wal do KLASY :-)

 

Tomek, dziękuję za polecenie.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez piecyk

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jako w pełni zadowolony klient podzielam zdanie Tomka Kulika (kto jak kto, ale ten pan akurat wie co mówi jeśli o taką sprawę chodzi ;), motocyklowe prawko w lublinie- TYLKO OSK Klasa. A po więcej podobnych opinii zapraszam na Lubelskie Forum Motocyklowe (lublin.riders.pl), gdzieś tam jest bardzo podobny temat, a odpowiedzi nie brakuje w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...