Skocz do zawartości

Kto ma Yamahe FJR 1300 ( FJR1300 )


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam szczęście i radość posiadać XJR i ostatnimi czasy dołączyłem do angielskiego klubu użytkowników XJR-ek bo w Polsce takowego nie ma. Co więcej założyłem temat coby skrzyknąć się (mam na mysli posiadaczy XJR) i stworzyć polski klub i polską stronę. Niestety bez odzewu.

W maju 2008 planuję podróż do Ramboulliet we Francji na zlot posiadaczy XJR-ek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FJR-ke mam od miesiaca :D przed nia byl fazer 1000 :P

pzdr

 

 

 

Ot co za traf :icon_eek:

Ja również przesiadłem się z FAZERA 1000 na FJR

Sprzęt jest super.

Niestety po fazerze długo nie mogłem przyzwyczaić się do hamulców (z ABSem) w fjr - są poprostu do bani :flesje:

 

 

reszta to bajka :icon_eek:

Edytowane przez P_A_V_E_?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca jestem w posiadaniu FJR 1300 2005 r., przesiadłm się z RSV Venture, jestem ciekaw dłuższego użytkowania i wrażeń na FJR. Po doświadczeniach w prowadzeniu motocyklowego "TIR-a" trochę się obawiam niskiej wagi FJRki :notworthy: .

Czy wiecie coś na temat zdławionych modeli FJR? Słyszałem, że są egzemplarze 105KM .

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Interesują mnie możliwości turystyczne fj. Konkretnie:

1czy zawieszenie jest tam "sportowe" czy jednak motor ten wybacza niektóre nierówności,

2czy owiewka jest skuteczna i nie ma zbytniego szumu w kasku przy ok 120 km/h

3co z wygodą dla pasażera, czy np. miotany jest podmuchami wiatru

4spalanie słyszałem że nie za wysokie-prawda?

5silnik czy ciągnie od najniższych obrotów czy raczej potrzebuje conajmniej 4000 obr.

6wibracje sinika-rzeczywiście odczuwalne i upierdliwe?

 

Ten sezon smigałem gsx 750 E i odpowiedzi na zadane pytania są w większości negatywne (oprócz spalania bo mieściło się czasem w 5,5 l). Stąd poszukuję innego moto. Okazuje się że nie stać mnie będzie na drogi moto(cięcia budżetowe) a ceny FJ są niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem.

 

Jeżdżę swoją od 2004 roku.

Odpowiedź na pytanie ;

1.Zawieszenie idealnie zestrojone do jazdy turystycznej i sportowej.

2.Owiewka skuteczna ale dla niższych kierowców.Po drugie zależy od kasku.Mam 4 i w jednym szumi wiaterek.

3.Moja pasażerka się nie skarży.

4.Spalanie od 5,4 do 7,8 l/100km jak u mnie,ale zależy od stylu jazdy.Im agresywniejsza tym spalanie większe,jak w każdym moto.

5.Silnik ciągnie od dołu jak diabli i jest bardzo elastyczny.Na 5 biegu 40km/h to dla FJ żadem problem.

4.Wibracje niewielkie,gdyby były upierdliwe to nie nadawałby się do dalekiej podróży.

 

Podsumowując.

Ten motocykl na prawdę jest świetny do dalekich wypadów za miasto.Jest ciężki i świetnie trzyma się drogi.

Jazdę w ciasnych zakrętach niestety trzeba na nim opanowywaś od podstaw ale gdy nabierze się odwagi to sama przyjemność.Wiem co mówię, sprawdzałem siebie w bieszczadach.To moto wymaga pewnej wprawy i dla początkujących odradzany.

Polecam model po 91r, z ABS w malowaniu srebrno-niebieskim.

Robisz stelaż na 3 kufry i w drogę.

Po obciążeniu bagażem i pasażerem pokazuje swoje walory.

Kurde,trochę się rozpisałem ale moto warte zainteresowania,szczególnie że jego cena nie jest wysoka.

Za egzemplarz z 91-92r trzeba zapłacić ok.6.5 koła papieru więc to niezbyt wielki wydatek.

VULCAN,jeśli trafisz zadbaną FJ-tę to nie pożałujesz.

To długowieczy motocykl wytrzymujący duże przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przyszłym motocyklu najbardziej martwię się zawieszeniem i ochroną od wiatru. Jazda gołym gsx-em zwykle kończyła się szumem w głowie i zdrętwiałym tyłkiem(te polskie drogi:( Stąd moje poszukiwania odpowiedniego motocykla, który będzie używany turystycznie. Nie zamierzam się tym motorem ścigać ale od jakiej prędkości robi się nieprzyjemnie w kasku? A może ktoś podróżował a raczej musiał podróżować w czasie deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

A może by połączyć forum FJ i FJR ????

 

http://forumfj.mojeforum.net/index.php

 

jestem za, dużo osób się z FJ przesiada na FJR,a wszelkie info bedzie w jednym miejscu,

 

Odpowiedź na pytanie ;

1.Zawieszenie idealnie zestrojone do jazdy turystycznej i sportowej.

2.Owiewka skuteczna ale dla niższych kierowców.Po drugie zależy od kasku.Mam 4 i w jednym szumi wiaterek.

3.Moja pasażerka się nie skarży.

4.Spalanie od 5,4 do 7,8 l/100km jak u mnie,ale zależy od stylu jazdy.Im agresywniejsza tym spalanie większe,jak w każdym moto.

5.Silnik ciągnie od dołu jak diabli i jest bardzo elastyczny.Na 5 biegu 40km/h to dla FJ żadem problem.

4.Wibracje niewielkie,gdyby były upierdliwe to nie nadawałby się do dalekiej podróży.

zgadzam się , dodam tylko że jest dostatecznie dużo miejsca na bagaże oraz dla pasażera, a wibracje nie są uciążliwe, coś trzeba było wytknąć z pośród samych zalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vulcan, wszystko zależy od kasku.Jak pisałem mam ich 4 i tylko w jednym szumi po uszach i to prz 100 km/h.Zakładam ciaśniejszy i jest ok.

Zaznaczam że mam wysoką szybę turystyczną.W ulewę nie jezdziłem więc ci nie powiem.

Nie wiem jakiego wzrostu jesteś i ile ważysz ale jeśli masz powyżej 174cm i 55kg wagi to sobie poradzisz.

Na zawieszenie nie będziesz narzekał.

Jeśli zastosujesz odpowiedni olej w lagach i je wyregulujesz to nie będzie ci dobijał.

Tył też ma regulację i jak amor będzie sprawny to będzie ok.

 

PS do JOE. Hyba połączę te dwa fora,będzie nas więcej

Edytowane przez fidotp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...