Skocz do zawartości

ku przestrodze: jakie miny widziałes na sprzedaż


awful
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Suzuki SV650 - okolice Aleksandrowa Łódzkiego

 

http://allegro.pl/su...2266522188.html

 

To nie jest klasyczna mina w sensie motocykl złożony z 4 innych... ale odradzam ze względu na stosunek jakości do ceny.

 

Właściciel bardzo pewny siebie, twierdzi że motocykl był "robiony", że poświęcił całą zimę na remont, że zainwestował kasę etc.

Ponieważ nie chciałem kupować od handlarza skusiło mnie to, więc poświęciłem popołudnie, zrobiłem 130km do faceta i co widzę?

- ledwie odpalający stukający głośno V2

- lagi chyba były puste tak dobijały, zero oporu, masło...

- łańcuch niby miał być wymieniony a był czarny jak smoła (tym barzdzej dziwne, że sprzedawca ponoć zrobił tym motocyklem tylko 500km bo kupił pod koniec sezonu). - ta osoba albo naprawdę się nie zna na mechanice albo ktoś jej wmówił że wymienił łańcuch a tego nie zrobił

- szarpiące sprzęgło na ostatkach żywota

- stan ogólny 3+, w końcu to 1999rok, tego się spodziewałem

- opony kruszejące do natychmiastowej wymiany

co do ramy się nie wypowiadam, ni jestem znawcą

 

teraz najlepsze - jazda testowa

Ponieważ nie miałem nigdy SV650, wczesniej fz6 z 2006r 98KM, wcześniej Volcan v800 i SV650 (shadow)

Żona latała rok temu na Kawie ER5, moto ma 50KM a latało naprawdę zacnie, dająć radochę jak mało który dwucylinderek.

Poczytałem trochę o SV650 spodziewałem się ładnego dołu i dużej elastyczności (w koncu to widlasta dwójka) protoplasta Gladiusa i lider w kategorii silników V2 w klasie nakedów przez wiele lat.

 

Tym czasem ten egzemplarz ledwie "jedzie" i to wszystko. Nie przyśpiesza, zachowuje się jakby miał zamontowany jakiś ogranicznik mocy albo miał coś totalnie niewyregulowane w silniku. Do tego dziwne stuki z cylindrów, głośne i metaliczne, to też mnie niepokoiło.

 

Konkluzja

co zrobił właściciel w rzeczywistości? - wymienił olej...

Sprzęt wart może z 5tys zł max, a nei 7999, jak żąda sprzedawca

 

osobiście odradzam , próżna fatyga, chyba, że ktoś chce źle "zainwestować" 7-8 tys zł.

Jacek

Edytowane przez Jacek Radunc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl./y...2275904566.html Koles niepoważny, jechaliśmy 500 km z Katowic, 15 km przed zadzwonilismy do niego żeby nas poprowadził do siebie przez tel, a on mowi na to ze mieliśmy być o 10 a jest 13 i już mu odechciało sie sprzedawać motocykl. Przecież czlowiek nigdy nie przewidzi korków itp. Note bene wyjechaliśmy o 3 w nocy a mielismy 500 km do zrobienia więc myślelismy , że na 10 będziemy. Tak czy siak nie polecam, ktoś może niezły kawał przejechać a koles go oleje. Przydało by mu sie po ryju dać , ale sobie podarowalismy. Edytowane przez AdamWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kliknij kup teraz i wystaw mu nega. Prowizji za aukcje i tak nie płaci . A zapłaci za powtórne wystawienie .

Albo powiedz mu żeby sie nie dziwił że ludzie to o wschodniej polsce B coś gadają , jak on odpierdala takie manewry to utrwala ten wizerunek.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , kliknięcie prawnie wiąże mnie do zakupu, koleś może sądownie dochodzic kasy ode mnie czy kumpla który chciał kupić to moto, oczywiście jeśli byłoby takie jak w opisie. W każdym bądź razie nie polecam, nie wiem czy był ktoś wcześniej oglądać i powiedział mu , że np moto malowane i koleś się wystraszył, nie mam pojęcia, ale tak się nie robi. Ważne , że kupiliśmy inna fjr , salonową, w stanie ideał, widocznie tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię.... umówiłeś się na 10.00... do 12.45 nie raczyłeś do gościa zadzwonić, że się spóźnisz i jeszcze się dziwisz, że Cię olał? zrobiłbym dokładnie to samo... normalnie nie ma to jak siedzieć w chałupie i czekać, bo gościa od 2,5 godziny nie ma. Na przyszłość skorzystaj z tej komórki zdeka wcześniej.

Edit: Sitars mnie ubiegł

Edytowane przez bigboykr

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , kliknięcie prawnie wiąże mnie do zakupu, koleś może sądownie dochodzic kasy ode mnie czy kumpla który chciał kupić to moto, oczywiście jeśli byłoby takie jak w opisie. W każdym bądź razie nie polecam, nie wiem czy był ktoś wcześniej oglądać i powiedział mu , że np moto malowane i koleś się wystraszył, nie mam pojęcia, ale tak się nie robi. Ważne , że kupiliśmy inna fjr , salonową, w stanie ideał, widocznie tak miało być.

 

 

Jako ciekawostka wyciąg z regulaminu Allegro

 

Celem Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja” (serwis motoAllegro), w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, "Przyczepy, naczepy" oraz "Wózki widłowe", Transakcji w kategorii "Usługi" oraz Transakcji w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Transakcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię.... umówiłeś się na 10.00... do 12.45 nie raczyłeś do gościa zadzwonić, że się spóźnisz i jeszcze się dziwisz, że Cię olał? zrobiłbym dokładnie to samo... normalnie nie ma to jak siedzieć w chałupie i czekać, bo gościa od 2,5 godziny nie ma. Na przyszłość skorzystaj z tej komórki zdeka wcześniej.

Edit: Sitars mnie ubiegł

Sorry ale chyba cos nie tak z Toba chłopie, powiedzieliśmy , że będziemy pi razy drzwi oko na 10, mielismy 500 km drogi. Myślisz , że da sie idealnie 500 km po Polsce na czas przyjechac ? To gratuluję. Dalismy sobie na to 7 h. Jeśli koleś nie miał czasu to mógł powiedzieć, idzcie sobie do knajpy, restauracji, koncze prace o tej i o tej, lub wroce za tyle i tyle. Jasne , że zaczekalibyśmy , ale gadka przez tel cytuję :" co Ty pie**olisz mieliście być o 10 teraz to mi się nie chce wam sprzedawać motocykla" to chyba jest nie na miejscu. Umów się 500 km od chaty i dojedź na czas. Oczywiście dojedziesz na bank jak wyjedziesz 24 h wczesniej. Tyle , że nie każdy może sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli z kimś się umawiam na 10tą i wiem w drodze, że nie dojadę to dzwonię PRZED czasem, mówię że nie dojadę i będę później i PROSZĘ, żeby ktoś poczekał. No ale pewnie masz rację... ze mną coś nie tak. Jak to było... "skoro wszyscy dookoła są nienormalni, a tylko ja jestem normalny...." dopowiedz sobie resztę sam.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary , gdybym to ja sprzedawł moto , to sorry , ale chyba mi zależałoby i raczej nie byłoby problemem zaczekać, lub powiedzieć , że będę za tyle i tyle. Koles najprawdopodobniej miał mine nie motocykl stąd jego zachowanie. Olać go , kupiliśmy gdzie indziej, salon polska , ideał stan jak nowy praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się 3h i się jeszcze ekscytujesz? Na miejscu sprzedawcy umówił bym się z Tobą gdzieś na mieście i tez kazał bez info. czekać z 3h, ciekawe czy Ci wtedy miło by było? Tak jak Y. pisze, chociaż sms wysłać, nawet na 1h przed umówioną godziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio leciałem po moto z Wrocławia do Poznania i podobna sytuacja, mianowicie około 200 km w jedną więc 3,5 godzinki powinny spokojnie wystarczyć. Klasycznie okazało się że tu remont, tam remont i przeciągneło sie do 5 godzinek, ale godzinę przed umówioną godziną w poznaniu dzwonie do gościa i mówie że spóźnie się etc, ten mówi że spoko i tak oto w sympatycznej atmosferze zakupiłem sprzęta z którego jestem bardzo zadowolony. Generalnie gdyby ktoś do mnie jechał i nie zadzwonił że się spóźni 3 godziny to bym go olał tylko dlatego że jeżeli ktoś nie szanuje mojego czasu to nie szanuje również mnie. Proste.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...