Skocz do zawartości

KTM EXC 4-takt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od niedawna smigam na takim motocyklu i normalnie wszyscy trąbią ze przy amatorskiej jezdzie mam na mysli ze nie na zawodach. olej co 1000km a reg. zaworow co 2000km i wg mnie to zalezy od jazdy mozna zmienic co 5h pracy przy jezdzie po torze a mozna moim zdaniem przeciagnac np zmiane oleju do 1500km reg do 3000km w jakims tam wypadku biedy albo ze nie ma filtra w sklepie...czy cos tam ...

Jak ktos jezdzi normalnie-bez jakis torow tylko hobby- powiedzmy rekreacyjna jazda po lekkim terenie. Ogolnie dobrze zmienic szybciej - zawsze swiezy olej do swojej kochanej maszyny to cieszy i napewno lepiej.

Rozmawialem z "Kowalem" z Sokoła o motocyklu i w odpowiedzi uslyszalem ze zawory co roku a olej co jakas wyprawa czy moze co jakis tam wiekszy wypad, czyli wychodzi na to ze nie jest tak zle ze co 2000km napewno robi wiecej w roku,caly czas mam na mysli 450, 520,525 duze 4t.

Czy moze cos powiedziec na ten temat D.Szymanski? - czlowiek ktory przerobil pare tych maszyn....

Aha i jak to wychodzi te 1000km w czasie na liczniku motogodzin w motocyklu przy lataniu Enduro tzn las bloto itp?

Ogolnie olej pelen syntetyk do silnika i do skrzyni jakis tam specjalny do tego stworzony, ale co ile dawac nowy w skrzyni?

 

Taki temat bo chce poprostu porozmawiac o czyms o czym malo jestem pojety bo jezdzilem zawsze dwusuwem i teraz inaczej sie dba o kondycje sprzetu.

Z gory dzieki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

ja mam takie moto wiec sie ywpoeim , olej jest ten sam w silniku i skrzyni ( nie dwa oddzielne) serwisowka zaleca wymiane oleju co 10mth podczas wyczynowej jazdy i co 30 mth regulacje zaworow podczas wyczynowej jazdy , ja wymieniam olej co 15 mth ale spokojne mozna posmigac do tych 20 ( wiecej nie radze gdyz olej traci juz swoje wlasciwosci smarne , jak splywa olej juz taki czarny jak smola to wtedy nawet nie mial 10 % swoich wlasciwosci smarnych , no i zawsze po wypadzie w bardzo cieki teren typu gleboka woda , rzeka duzo blota trzeba wymienic olej ) zawory trzeba regulowac regularnie gdyz jesli kiedys ci sie jakis podepsze to mozesz miec po silniku , u mnie 4-5 mth to jakies 100-150 km jazdy , generalnie to zalezy jak jezdzisz ( z tym liczenie motogodzin ) powiem szczerze ze wyczynowe 4t ( sx exc, yz-f wr itp ) sa drzosze w utrzymaniu niz wyczynowe 2t

 

pozdrawiam

Edytowane przez czarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to jak liczy się te motogodziny, ja przyjąłem u siebie w ktm że jeden bak (10 l ) to jedna mth, a wtedy jestem w stanie na trasie enduro przejechać jakieś 70-120km, więc Tobie czarczi chodzi o jazdę po torze z tym liczeniem mth i kilometrów?

Edytowane przez Pacher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

ja mam takie moto wiec sie ywpoeim , olej jest ten sam w silniku i skrzyni ( nie dwa oddzielne) serwisowka zaleca wymiane oleju co 10mth podczas wyczynowej jazdy i co 30 mth regulacje zaworow podczas wyczynowej jazdy , ja wymieniam olej co 15 mth ale spokojne mozna posmigac do tych 20 ( wiecej nie radze gdyz olej traci juz swoje wlasciwosci smarne , jak splywa olej juz taki czarny jak smola to wtedy nawet nie mial 10 % swoich wlasciwosci smarnych , no i zawsze po wypadzie w bardzo cieki teren typu gleboka woda , rzeka duzo blota trzeba wymienic olej ) zawory trzeba regulowac regularnie gdyz jesli kiedys ci sie jakis podepsze to mozesz miec po silniku , u mnie 4-5 mth to jakies 100-150 km jazdy , generalnie to zalezy jak jezdzisz ( z tym liczenie motogodzin ) powiem szczerze ze wyczynowe 4t ( sx exc, yz-f wr itp ) sa drzosze w utrzymaniu niz wyczynowe 2t

 

pozdrawiam

 

No, ja mam 2 oleje, bo mam nowszy model.

Zawory amator moze troche przeciagnac - slyszalem ze sa klopoty z odpalaniem i to znak ze juz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację są 2 oleje , miałem serwisówkę błędem albo nie od tego .

0.7 silnik , 0.9 skrzynia , olej ten sam 10w50

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo chyba sie mu cos popaplalo ale 4T ma przynajmniej HONDA ma 2 oleje a co do zmiany oleju co 2000 KM to ja ci zycze powodzenia napewno bym tej maszyny od ciebie juz nie odkupil z takim podejsciem i nie martw sie tyle o ten olej bo jest jeszcze cos takiego jak filtr powietrza i tez by pasowalo go prac co grubsza jazde jak jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...