Skocz do zawartości

Postoj pięcio dniowy DT na parkingu pod chmurą


Litrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak.

Motorek stal na parkingu strzezonym przez 5 dni na polu podczas gdy padal deszcz. Po pieciu dniach postanowilem pojezdzic. Z wielkim trudem go odpalilem. Napoczatku ssanie i za 7 kopem gadal moze nie cala sekunde i gasl z dodawaniem gazu lub bez. Za ktoryms odpaleniem zaczal normalnie cohdzic, lecz zaczelo cos szumic w silniku. Wydaje mi sie ze slychac ten szum od strony sprzegla. Gdy motorek stawialem na parking te 5 dni temu to wszystko bylo ok. Co sie moglo stac ?

Mysle ze odkrecil sie kosz sprzeglowy bo jak odkrecam korek od oleju to slychac z tamtad takie charakterystyczne szumienie, lecz patrzac na to logicznie, jak moglo do tego dojsc, jesli motor stal piec dni i pozniej zaczelo mu sie to dziac ? samo sie odkrecilo czy co ?

Pomozcie, zanim odkrece chce mniej wiecej zlokalizowac usterke.

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam Litrus

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak tak zaczal slabo palic po postojach oznaczalo to koniec tloka, jednak nie wiem jak u ciebie. Mialem identyczne objawy - odpalal na sekunde i gasl, pozniej nieco dluzej pochodzil i znow gasl, az zalapal. Co do tego szumienia - samo z siebie sie nie odkrecilo podczas postoju :crossy: A gdy jechales odstawic moto tez takcos szumialo?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy go odstawilem na ten 5cio dniowy "odpoczynek" wszystko bylo ok. Przychodze wczoraj po motor no i tak jak wyzej. Stoi juz u mnie w moim "servisie" i bede musial odkrecic dekiel od sprzegla bo stamtad szumi. Tez czuje ze tlok sie konczy bo slabiej ciagnie. Ogladne wszystko, jutro mysle ze oddam do szlifu cylinder jak cos.

Macie moze jeszcez jakis pomysl co tak moze szumiec ? Czy jak go odpale na chwile bez prawej pokrywy (sprzegla) bez oleju, no bo dekla nie bedzie, czy to zaszkodzi ? Na chwilke w celu sprawdzenia czy dalej szumi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy go odstawilem na ten 5cio dniowy "odpoczynek" wszystko bylo ok. Przychodze wczoraj po motor no i tak jak wyzej. Stoi juz u mnie w moim "servisie" i bede musial odkrecic dekiel od sprzegla bo stamtad szumi. Tez czuje ze tlok sie konczy bo slabiej ciagnie. Ogladne wszystko, jutro mysle ze oddam do szlifu cylinder jak cos.

Macie moze jeszcez jakis pomysl co tak moze szumiec ? Czy jak go odpale na chwile bez prawej pokrywy (sprzegla) bez oleju, no bo dekla nie bedzie, czy to zaszkodzi ? Na chwilke w celu sprawdzenia czy dalej szumi

 

Pozdrawiam

 

Przez chwile bez oleju nic sie nie powinno stac. Gora silnika dostanie smarowanie wiec najwazniejsza czesc zabezpieczona :bigrazz: Tylko nie wrzucaj biegow. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy go odstawilem na ten 5cio dniowy "odpoczynek" wszystko bylo ok. Przychodze wczoraj po motor no i tak jak wyzej. Stoi juz u mnie w moim "servisie" i bede musial odkrecic dekiel od sprzegla bo stamtad szumi. Tez czuje ze tlok sie konczy bo slabiej ciagnie. Ogladne wszystko, jutro mysle ze oddam do szlifu cylinder jak cos.

Macie moze jeszcez jakis pomysl co tak moze szumiec ? Czy jak go odpale na chwile bez prawej pokrywy (sprzegla) bez oleju, no bo dekla nie bedzie, czy to zaszkodzi ? Na chwilke w celu sprawdzenia czy dalej szumi

 

Pozdrawiam

 

ale wtedy nie bedzie calowicie chlodzenia i nie bedzie to przyjazne silnikowi no chyba ze prze 30s jak odkrecisz to zobacz czy dekielek od strony sprzegla nie jest przypadkei mporysowany bo sruby mogly rysowac, ale jak woda dostala sie do silnika i moglo byc tam jej sporo to naprawde niemilo dla silnika, moze byc do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nie bedzie calowicie chlodzenia i nie bedzie to przyjazne silnikowi no chyba ze prze 30s jak odkrecisz to zobacz czy dekielek od strony sprzegla nie jest przypadkei mporysowany bo sruby mogly rysowac, ale jak woda dostala sie do silnika i moglo byc tam jej sporo to naprawde niemilo dla silnika, moze byc do wymiany

a jakim cudem mogla dostac sie tam woda ? Wszystko jest szczelne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej nie wie ze masz motorka chłodzonego powietrzem Litrus :crossy: zatem możesz odpalić bez kapy z boku z wywalonym na wierzch sprzęgłem... tylko nie na długo i przygotuj sie na ochlapanie olejem przy tej zabawie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak. Sciagnalem tą "kape" :banghead:) no i wszystko jest ok, kosz przykrecony. Zauwazylem ze jak krece koszem sprzeglowym do tylu, to tryb od obrotomierza wysuwa sie i przyciera o tryb pod koszem sprzeglowym. Nie zlokalizowalem co tak szumi bo poprostu juz nie mam pojecia co to

. Zloze tak jak jest, oddaje cylidnre do szlifu, nowy tlok, i bedzie ok, mam andzieje :P.

Czy konieczne jest w moim przypadku (silnik MX) zebym mial "maczać" filtr w oleju do filtrow ?

Wczoraj odkrecilem filtr i byl bardzo przybrudzony, nie czyscilem go przez 3 miesiace. Przez sciagniecie tej "blokady" trabki pod siedzeniem od filtra powietrza dostaje sie do puszki rozny syf i piasek, mysle zeby to zalozyc bo to naprawde jest konieczne.

 

Niewiem kto zdefiniowal ze to blokada.

 

Zobaczymy co bedzie jak z Nim zrobie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak. Sciagnalem tą "kape" :crossy:) no i wszystko jest ok, kosz przykrecony. Zauwazylem ze jak krece koszem sprzeglowym do tylu, to tryb od obrotomierza wysuwa sie i przyciera o tryb pod koszem sprzeglowym. Nie zlokalizowalem co tak szumi bo poprostu juz nie mam pojecia co to

. Zloze tak jak jest, oddaje cylidnre do szlifu, nowy tlok, i bedzie ok, mam andzieje :notworthy:.

Czy konieczne jest w moim przypadku (silnik MX) zebym mial "maczać" filtr w oleju do filtrow ?

Wczoraj odkrecilem filtr i byl bardzo przybrudzony, nie czyscilem go przez 3 miesiace. Przez sciagniecie tej "blokady" trabki pod siedzeniem od filtra powietrza dostaje sie do puszki rozny syf i piasek, mysle zeby to zalozyc bo to naprawde jest konieczne.

 

Niewiem kto zdefiniowal ze to blokada.

 

Zobaczymy co bedzie jak z Nim zrobie.

 

Pozdrawiam

 

No przydało by się go troche namoczyć w oleju ... w końcu to ten olej najdrobniejszy syf wyłapuje. Co do tego krućczyka gumowego na górze puszki filtra to nie wiem czy to jest blokada czy nie.... ja też tego nie mam i syf też całkiem niezły się robi w filtrze....ale cholera wie :crossy:

 

Rób szlif, składaj silnik i jazda na docieranie :notworthy: hihi ale mnie na jazde męczy teraz... echhh

 

ale to wkońcu odpalałeś bez kapy ? (jakimś cudem bo kopki nie założysz bez kapy :D ) i szumiało czy nie bo juz nie wiem z tego co napisałeś?

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpalalem go, popsrawdzalem wszystko po prawej stronie, zloze to i sprawdze czy bedzie szumiec.

W poniedzialek cylek do szlifu, nowy tlok.

Mam nadzieje ze bedzie ok.

Powiedz mi jakie masz teraz zebatki i jaka masz predkosc max ? Czy nie uwazasz ze 70 (naprawde max na prostej) jak na 80cc to zamalo ? mi sie wydaje ze to przez ten tlok. Bo caly silnik (wal lozyska simmeringi, robili miw servisie Yamahy wiec tam jest ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpalalem go, popsrawdzalem wszystko po prawej stronie, zloze to i sprawdze czy bedzie szumiec.

W poniedzialek cylek do szlifu, nowy tlok.

Mam nadzieje ze bedzie ok.

Powiedz mi jakie masz teraz zebatki i jaka masz predkosc max ? Czy nie uwazasz ze 70 (naprawde max na prostej) jak na 80cc to zamalo ? mi sie wydaje ze to przez ten tlok. Bo caly silnik (wal lozyska simmeringi, robili miw servisie Yamahy wiec tam jest ok.)

 

mam zębatki takie jak powinny być czyli 15/41 i jadę z licznikiem rowerowym jak na razie max 87km/h ale pracuje żeby było więcej :) natomiast przy 87 na liczniku rowerowym to około 100 na normalnym liczniku motocykla. Pytanie który lepiej pokazuje :)

 

Jezeli nie dokręca Ci się tak jak powinien to moze być kwestia tłoczka....albo za szerokiej opony :P ale szybciej tłok :biggrin: zatem szlifuj, zmieniaj i dotrzyj jeszcze przed zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...