Skocz do zawartości

Kombi ze skóry a coś pod to


Sadriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to już bylo ale mnie wkur... hasło " użyj gogle"

 

Potrzebuje porady osób które znam (w miare, nie znam was JESZCZE Ludzie) czy pod skórzane kombi wkładacie coś jeszcze? pancerz, buzzer czy tylko tshirt?

Edytowane przez Sadriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już bylo a;e mnie wkur... hasło " użyj gogle"

 

Potrzebuje porady osób które znam (w miare, nie znam was Ludzie) czy pod skórzane kombi wkładacie coś jeszcze? pancerz, buzzer czy tylko tshirt?

W zależności od panujących warunków pogodowych: T-shirt/koszula, termoaktywny golfik, termoaktywne gatki, ciepła bluza, podpinka (w którą fabrycznie wyposażone są motocyklowe ciuchy). Niektórzy dodatkowo zakładają chroniącego przed urazami kręgosłupa "żółwia".

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Co prawda gdy kupowalem moje pierwsze kombi nie wzialem tej opcji pod uwage. Wszystkie jednak ciuchy ochronne ktore obecnie kupuje musza pasowasc na tzw. Bionic weste.

 

http://www.polo-motorrad.de/select/alpines...tdetails.0.html

 

W zeszlym miesiacu przymierzalem jeszcze cos w rodzaju szortow ochronnych rowniez Alpinestars. Cena 89,- € Obecnie czekam na realizacje zamowionego rozmiaru. Nastepne kombi bedzie zakladane wiec na komplet chroniacy.

 

Zolw to minimum wyposazenia. W zaleznosci od rodzaju ciuchow skora czy textylia zakladam innego zolwia. ( nie kazdy zolw nadale sie pod skore i odwrotnie )

 

Jest mi osobiscie obojetne jak mocnosie poce moje bezpieczenstwo jest mi wazniejsze.

 

:banghead:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nalezy o tym pomyslec zanim kupisz cos na wierzch.

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobre kombi, a porządnymi protektorami, to jedyna dodatkowa ochrona to zółw na plecy. I pod dopasowane kombi też się mieści. A jeśli masz skórę z miękkimi protektorami, lub gąbką to.... wyżuć te wkładki i najlepiej zmień kombi. :icon_mrgreen:

 

Dobre kombi skórzane jest wystarczającą ochroną.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolw tak jak napisal Manie spoko wlazi pod dopasowane kombi ale ja osobiscie jezdze w nim tylko na torze

 

No na torze raczej nie spotyka sie kraweznikow .....

 

Osobiscie mam dwa Zolwie Jeden Alpine Star a drugi BMW ktory dostalem kupujac BMW oba sa za...ste. W zaleznosci czy pod skore czy pod textylia Alpine jest lepszy pod skore BMW pod textylia. W zeszlym roku w niemieckim Motorrad ukazalm sie test Zolwi od razu podaje wyniki testu, moze komus sie przydadza

 

Alp Star Tec protection - dobry

AXO Back protector - dobry

BMW Rückenprotector - bardzo dobry

Dainese Wave - dobry- bardzo dobry

IXS pro back V - dobry

Jofama track - dobry- bardzo dobry

Erbo p5, P8 ( rozmiary od 5-8 )bardzo dobry pod skore

Polo Pro Life dobry (pod textilia)

Rukka air power - dostateczny - dobry

SPIDI dostateczny - dobry

Stadler knox stoway - dobry

 

:icon_mrgreen:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak konkretnie uderzysz w krawężnik to najlepszy, tytanowy żółw Ci nie pomoże. Co nie zmienia faktu że na drodze publicznej czycha więcej niebezpieczeństw.

 

napewno, ale wezcie jeszcze poprawke na starszych panow u ktorych kosci nie goja sie juz tak szybko, i wrazliwi na bol tez juz nie sa jak kiedys he, he

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...