Skocz do zawartości

Turcja 2004 -Szukamy chętnych


Marlew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli kupie ZR7 to bedzie idealny do takiej wyprawy,ale.......... :cry: muszę sie zadłuzyc na kilka tysiączków których nie dam rady spłacic do wakacji a poza tym w maju rozpoczynam remont domu.Dach i adaptacja na cele mieszkaniowe.Nie dam rady. Szkoda :cry: :cry: :cry:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze szeroookiej drogi! Chetnie poczytam relacje z wycieczki' date=' jako ze sam mam zamiar wybrac sie z grupa skuterow do Turcji w pozniejszym terminie.[/quote']

 

Ale chyba nie na skuterach 50ccm :lol: :lol: :lol: bo z 2 miesiące by podróż trwała. Poza tym całą drogę na skuterach czy do Triestu i promem do Izmiru (jeszcze rok temu na greckich i włoskich promach skutery płynęły free ).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutery to nie tylko 50-ki :lol: . To takze np. Yamaha Tmax 500' date=' Piaggio X9 500, Suzuki Burgmann 650 lub zwyczajne 250-ki oraz 400-ki. Wybieramy sie skuterami rzedu 250- 650 ccm pojemnosci.[/quote']

 

Powiedz mi czemu wybierasz się w taką podróż skuterem, skoro masz do tego celu wymarzony trailerowy motocykl (DR 800):?:

Pewnie wszyscy jedziecie skuterami i nie chcesz się wyróżniać.

Swoją drogą to musi być fajna wyprawa, tak ileś skuterów. Chciałbym kiedyś na coś takiego pojechać.

I jeszcze jedno mnie ciekawi:

Twoje wrażenia z porównania skuter vs moto. Jakie są różnice i Twoje odczucia przy dalekiej podróży w jeździe obydwoma rodzajami pojazdów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutery to nie tylko 50-ki :lol: . To takze np. Yamaha Tmax 500' date=' Piaggio X9 500' date=' Suzuki Burgmann 650 lub zwyczajne 250-ki oraz 400-ki. Wybieramy sie skuterami rzedu 250- 650 ccm pojemnosci.[/quote'']

 

Powiedz mi czemu wybierasz się w taką podróż skuterem, skoro masz do tego celu wymarzony trailerowy motocykl (DR 800):?:

Pewnie wszyscy jedziecie skuterami i nie chcesz się wyróżniać.

Swoją drogą to musi być fajna wyprawa, tak ileś skuterów. Chciałbym kiedyś na coś takiego pojechać.

I jeszcze jedno mnie ciekawi:

Twoje wrażenia z porównania skuter vs moto. Jakie są różnice i Twoje odczucia przy dalekiej podróży w jeździe obydwoma rodzajami pojazdów.

Pozdrawiam

 

Na pewno ze wzgledu na wygode, na pewno wiesz ile kilomertow wytrzymuje ludzka d**a na orginalnym siodle DR-y :lol: . No nie, zarty na bok, jedziemy w pare skuterow i nie bede sie jako jedyny wyroznial. Wygoda duzego skutera (od 250 ccm) jest porownywalna do dobrego turystycznego motocykla. Musze przyznac ze troche mnie to skuterowanie wciagnelo. Jeszcze pare lat temu spoglagalem na skutery raczej bez zainteresowania dziwiac sie jak mozna jezdzic na takim klopie :notworthy: . W miedzyczasie jezdze skutem juz jakies 8 lat i teraz to raczej moto stoi czesciej w garazu :lol: .

Wyprawy? Do tej pory nie bylem na jakims dluzszym wyjezdzie skuterem(Nordkappu jeszcze nie odwiedzilem :notworthy: ). Bylem tylko m.in. w Danii- Szwecji, okolicach OsnabrĂźck, Kartuzach k. Trojmiasta(zlot), Leborku(tez zlot)- czyli wszystko w granicach 500-700 km. Latem czesto zostawiam samochod w Berlinie i przyjezdzam nad morze(Kamien Pom.- Dziwnow) skutem. Podrozuje sie bardzo fajnie, wygodnie i na luzie. Ludzie sa bardziej mili :lol: no bo to w koncu nie straszny motocyklista :lol: . No i zloty maja inny, MOIM zdaniem bardzej bezstresowy charakter :) .

 

PS. Sorry za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ze wzgledu na wygode' date=' na pewno wiesz ile kilomertow wytrzymuje ludzka d**a na orginalnym siodle DR-y :lol: . No nie, zarty na bok, jedziemy w pare skuterow i nie bede sie jako jedyny wyroznial.

[/quote']

 

 

jeśli to ma być wyprwa skuterów to pewnie, że trzeba jechać skuterem.

 

Wygoda duzego skutera (od 250 ccm) jest porownywalna do dobrego turystycznego motocykla. Musze przyznac ze troche mnie to skuterowanie wciagnelo. Jeszcze pare lat temu spoglagalem na skutery raczej bez zainteresowania dziwiac sie jak mozna jezdzic na takim klopie :notworthy: . W miedzyczasie jezdze skutem juz jakies 8 lat i teraz to raczej moto stoi czesciej w garazu :lol: .

 

a tu mnie zaskoczyłeś. Ja zawsze myslałem że skutery nie są zbyt wygodne. Te nogi razem jakoś mi nie podchodzą. Ale jeśli jeździsz to lepiej wiesz ode mnie.

 

Ludzie sa bardziej mili :lol: no bo to w koncu nie straszny motocyklista :lol: . No i zloty maja inny' date=' MOIM zdaniem bardzej bezstresowy charakter :notworthy: .

[/quote']

 

hehe to fakt, ale ja lubię, kiedy wchodzimy do jakieś restauracji i wszyscy nagle cichną.

 

ciekawy jestem czy na skutery są jakieś specjalne stroje (jak skóra na choppery) czy może obowiązuję zwykłe motocyklowe. Tak szczerze mówiąc sam chciałbym kupić skutera (rozglądam się za Osą). Chciałbym kiedyś pojachać na zlot skuterów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zajefajna sprawa ten wyjazd... zasponsorujcie tylko PGR`a i jade na 100% 8)

 

Leniuszek!!! masz jeszcze 4,5 miesięcy to sam szukaj sponsora lub sponsorki, jak dobrze trafisz to jeszcze nas wspomożesz :-)

 

HAAAAAAA dopiero do mnie doszło już tylko 4,5 miesiąca :-)))))))))))))))))))))))))

 

A w ramach treningu spadam w niedziele do Egiptu i będę śmigał na quadach po pustyni :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dostałem od Mikołaja świetny przewodnik po Turcji Wiedzy i Życia, do tego dobrą mapę i mam już komplet.Mogę jechać, zapowiada się niezła wyprawa.

Aaaa... Marlew, region południowo-zachodni (nad Morzem Egejskim) też warto zobaczyć. Może więc przedłużyć urlop o 2 dni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem od Mikołaja świetny przewodnik po Turcji Wiedzy i Życia' date=' do tego dobrą mapę i mam już komplet.Mogę jechać, zapowiada się niezła wyprawa.

Aaaa... Marlew, region południowo-zachodni (nad Morzem Egejskim) też warto zobaczyć. Może więc przedłużyć urlop o 2 dni???[/quote']

 

Przed wyjazdem na pewno zabawimy się w demokrację i ustalimy trasę...

Caa Turcja jest fascynująca i na pewno nie starczyłoby miesiąca na zobaczenie połowy - z czegoś trzeba niestety zrezygnować. W planach miałem Pamukkale podczas powrotu z Alanyi ale na morze egejskie trzeba by było min. 3-4 dni więcej a z tym się kilka osób nie wyrobi :banghead:

Powiedz czy zdążyłeś wypróbować czeskie łańcuchy bo chciałbym zamowić do DRy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam belgijski ale słyszałem o tych czeskich' date=' że są z dobrej stali zrobione tylko nie mają o-ringów[/quote']

 

Własnie dlatego pytam że wiem że o nich słyszałeś - ale mają też oringi i xringi - http://www.motorad.pl

tylko nie wiem czy się odważyć czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiałem z tym Grekiem co mi łańcuch wymieniał to bardzo je zachwalał. Mówił, że są świetne tylko nie mają o-ringu (może poprostu nie miał wtedy tego rozmiaru z o-ringiem - ciężko mi się z nim gadało, ledwo co mówił po angielsku). Facet chyba wiedział co mówi, podobno był najlepszym specem w Katerini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...