Skocz do zawartości

Sachs XTC 125 Inny wydech


Rmg's
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Niedawno sprowadziłem z Niemiec motor Sachs XTC 125 rocznik 1999.

Strasznie denerwuje mnie wygląd tłumika, ktora przypomina mi bardziej puche od lipnego skutera, niż od 125.

Przeszukałem już dość sporo sklepów, ale nigdzie nie moge znaleźć żadnego układu wydechowego ani nawet samego tłumika, z tąd pomysł o podłączeniu tłumika od jakiejś 600, 750

nie mam pojęcia czy to dobry pomysł.

Nie wiem czy strace na mocy czy z tym wydechem motor będzie wogole odpalał.

Wiem natomiast że kolano musi pozostać, A silnik tego motora to silnik od Yamahy

 

Co moglibyście mi poradzić? :notworthy:

Może znacie jakieś sklepy gdzie posiadzają na tyle szeroką game produktów że znalazło by się coś i dla mnie:)

 

Tutaj są przykładowe zdjęcia tego motoru:

BikePics- Sachs XTC Racing 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech w 2t jest odpowiedzialny za odpowiednie napełnienie cylidra;] wiec jesli zaczniesz znim kombinowac skończy sie na:

1. zatarciu sprzetu(w extrelamnych warunkach)

2. znacznej utraty mocy

3. duzego spadku predkosci maxymalnej ;]

 

Po załozeniu wydechu od 4t motocykl zacnzie z siebie wydobywac jakieś dziwne dźwieki, basu nigdy nie uzysksz bo to nie mozliwe przy tej pojemnosci;]

 

 

 

p.s. czy w polsce kazdy musi zmieniać wydech ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem SAMĄ koncowke mozesz smialo z powodzeniem zmienic czy nawet wywalic.

 

w wydechach 2T glowna role odgrywa dyfuzor(ta gruszka pod silnikiem), ktora to wlasnie jest odpowiedzialna za napelnianie cylindra. tlumik koncowy sluzy do wyciszenia i tyle. a co za tym idzie nieco zadlawia wylot spalin.

 

moja propozycja jest taka, abys wykrecil koncowke wydechu, odpalil i dobrze rozgrzal maszyne, pojezdzil. nie powinien byc na tyle glosny zeby ktos cos sapal- no moze troche. jezeli wszystko bedzie ok- mozna sie bawic. jezeli nie- wkrecaj spowrotem. zobacz prace na niskich obrotach biegu jalowego- nie moze gasnac.

 

warunkiem jest to, zeby koncowka dawala sie wykrecic- jezeli jest na stale zaspawana to wtedy moze to stanowic uzupelnienie dyfuzora i w tym momencie lepiej sie juz w to nie bawic- znam to na wlasnym przykladzie.

 

zobacz sobie wydech od suzuki GS500- powinien pasowac idealnie, bo nie jest za duzy ani za maly. od 600 bedzie ci ciezko trafic, a po co ładować rure o srednicy betoniarki?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj, wydechy w 50ccm podróbkach ścigaczy to jeden z najgorszych detali i warto się tym zainteresować. Niegdyś "w naszych rękach" była RS50 po konkretnych udoskonaleniach mechanicznych z między innymi tuningowym wydechem wielkości odświeżacza powietrza do ubikacji. Dźwięk jak na 50 miał bardzo konkretny i wbrew powszechnej opinii była to jedyna jaką znam 50-ka która nie pierdziała (może to wynik tego, że kręciła jak po***ana?). Dla poprawy wyglądu zamontowano w niej końcówkę od Hayki. Poprostu ucięto ściankę od końcówki GSX-ra, wsadzono końcówkę wydechu w puche od Hajki i zaspawano. Wygląd był świetny, a wydech pozostał fabryczny. Jedyne wady to po zatrzymaniu jeszcze przez moment wylatywały powoli spaliny ze środka puchy i pozostał orginalny, nikłej wielkości kolektor wydechowy.

 

FOTO

http://img299.imageshack.us/img299/898/dscf0007yj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to dalej bedzie WT:P Przypominac to bedzie dresiarnie która ładuje do BMW rynny dachowe;] Podobnie jest i w tym przypadku;] Pozatym autro watku chce kupić cały układ a nie tylko końcówke;]

 

Końcówka wydechu jest równiez bardzo ważna :/ niestety;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowac mozna;] jednak, podejzewam ze nie kazdego stać na przeliczenie specjalnie dla siebie wydechu przystowanego do innej końcówki itp;] a potem przynajmniej 3-4 prób na hamowni;] ... Każdy robi jak chce to ze kiepsko wyglada no tak bywa;] za to jest skuteczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...