Skocz do zawartości

Kupiłem Kawasaki - pierwszy duży motocykl


nufry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem się pochwalić swoim nowym nabytkiem, kupiłem wczoraj, Kawasaki GPZ 500, wersja amerykańska, moto sprowadzone z Holandii, jest to mój pierwszy większy motocykl, przez zimę chcę go trochę podszykować kosmetycznie, a po zimie olej, regulacje i planuje wymienić łańcuszek rozrządu. Od razu zapytam, mam mało płynu w chłodnicy, jaki płyn tam nalać?Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie. Zdjęcia - http://www.motomz.republika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym spuścił cały płyn i nalał nowego. Raz że wiesz co lejesz do chłodnicy, dwa wiesz że jest świeży.

A ten co masz, nikt naprawdę nie wie ile on może już mieć lat :biggrin: chociaż nie wykluczone jest to iż jest świeży, ale wątpie bo pisałeś że masz go mało. Więc spuść i nalej nowego. DObrze by było wymienić przewody. No ale to już trochę kasy i roboty. A jak teraz to najważniejsze jest pośmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się, mam nadzieję, że nie będę żałował... Skad mogę ściągnąć serwisówke? ile może kosztowac wymiana płynu w chłodnicy i oleju ? może uda mi się to zorbić samemu, trochę kluczy w garażu mam i coś tam kiedyś się kręciło przy mz itp... zdjęcia już się ładują. Muszę też wymienić uszczelniacze przedniego zawieszenia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sklepy internetowe polecacie z płynami do moto i częściami? chodzi mi np. o płyn do chłodnicy, olej, filtry it.. ?

 

Jesli chodzi o takie czesci to zawsze lepiej kupic od reki w jakims moto-sklepie :biggrin: Tam jak nie bedziesz czegos wiedzial to obsluga podpowie:)Napewno sa takie sklepy w Twojej okolicy.. :smile:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad mogę ściągnąć serwisówke? ile może kosztowac wymiana płynu w chłodnicy i oleju ? może uda mi się to zorbić samemu, trochę kluczy w garażu mam i coś tam kiedyś się kręciło przy mz itp

 

CO do serwisówki to przesukaj forum, albo napisz do tego chłopaka nr Gadu-Gadu 3111421.

Udostępnił ten nr na forum kiedyś więc możesz spoko pisać. Podobno ma ponad 10 GB serwisówek a więc napewno coś znajdziesz.

 

A wymiana oleju i płynu w chłodnicy moim zdaniem nie powinna Ci sprawdzić trudności, tym bardziej, że kiedyś grzebałeś się przy MZ. Kilka śrubek, trochę czasu i gotowe.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małym mieście na wschodzie mieszkam, nie mam pojęcia nwet gdzie szukać takich sklepów a co dopiero serwis moto. Bez jakiegoś opisu jak wymienić płyn i olej nie dam rady chyba.. musiałbym mieć gdzieś rozpisane co i jak robić, w sumie to wolalbym oddać moto nawet do serwisu tylko nie znam żadnego w mojej okolicy..

 

Chciałbym też założyć żarówkę do przedniego reflektora jakąś lepsza, może coś philipsa o podwyższonej jasności, polecacie coś konkretnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugieruje nic innego niż to co jest w serwisówce.

 

Np. w moim GS, miałem wersję fivestar z dwiema lampami, orgunał ma przecież jedną. I założyłem dla lepszej widoczności mnie i drogi dwie żarówki H4 po 75W i to zabiło akumulator i zwiększyło nieznacznie spalanie. Gdyż akumulator był ciągle nie doładowany. Co prawda serwisówka mówiła że żarówkę 75W, ale chyba chodziło o zwykłą, a ja miałem dwie halogenówki.

 

Ale raz na jakiś czas podładowałem akumulator i wszystko było ok.

 

P.S. Co do sklepów internetowych to polecam: http://www.larsson.pl/sklep.php

 

chociaż chciałbym Ci zasugierować to co moi poprzednicy. Poszukaj sklepu, a serwis też się napewno gdzieś znajdzie. Choć myśle że te nie wielkie wymiany to poradzisz sobie albo znajdziesz jakiegoś kumpla który Ci pomoże. Napisz na forum może jest jakiś mechanik w Twojej okolicy.

 

Napisz do nich to seriws Yamahy może będą mogli CI pomóc

 

Yamaha

adres: Siedlce

e-mail: [email protected]

 

Napisz do nich to seriws Yamahy może będą mogli CI pomóc

 

Yamaha

adres: Siedlce

e-mail: [email protected]

 

Zajrzyj tu:

 

http://www.kawasaki.pl/artykul.php?id=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się, mam nadzieję, że nie będę żałował... Skad mogę ściągnąć serwisówke? ile może kosztowac wymiana płynu w chłodnicy i oleju ? może uda mi się to zorbić samemu, trochę kluczy w garażu mam i coś tam kiedyś się kręciło przy mz itp... zdjęcia już się ładują. Muszę też wymienić uszczelniacze przedniego zawieszenia... :buttrock:

 

 

manuala poszukaj TUTAJ powinno coś się znaleźć.

 

pozdro i gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nufry, przecież pisałem jaki płyn. Spuszczasz go poprzez śrubę (na samym dole pompy) pompy płynu chlodzącego. A nalewasz do chłodnicy, nie do zbiorniczka jeśli dobrze pamietam. Na początek zamów sobie filtr i świece, najlepiej świece Denso, a filtr jakby co to do starchych GPZ500. Oleju wchodzi ~3,5litra. Kup jakis 10W40, to juz będzie półsyntetyk. Sruba spustu oleju jest w misce olejowej. Olej wlewasz do wlewu po prawej stronie silnika.

 

Serwisówki poszukaj w tematach z serwisówkami. Sa 3 różne. Jeśłi to Mouse jest właścicielem tego nr gg, to raczej nie wysle Tobie serwisówki.

A jak nie znajdziesz, to wejdz na forum Kawasaki, tam dałem linki do manuali, zreszta nie tylko ja. Przy okazji ściągnij manuale do ER5,KLE500, EN500, te same silniki, w dodatku tamte serwisówki maja ładniejsze zdjecia i wszystko wyjaśnione, krok po kroku.

 

Jak bardzo chcesz, to mam katalog częsci, moge wysłać, jest on do nowszej 500, ale do Twojej też pasuje w 90%.

 

Jeśłi chcesz serwis, to masz w Białej Podlaskiej serwis, co prawda nie profesjonalny, ale tak podstawowe rzeczy zrobią, słynny SKodex na Narutowicza róg al.Tysiacelcia.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...