Skocz do zawartości

Umowa kupna sprzedaży


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli chcę sprowadzić motocykl z Niemiec, to umowa musi być spisana po niemiecku ? Czy w dwóch językach ? Jeśli w dwóch to po co potem tłumaczenie dokumentów ?

W netcie jest tyle różnych umów i już mi się wszystko pomieszało . Czy ktoś mógł by mnie wyprowadzić na prostą i podesłać albo podać namiary na tę właściwą umowę ? :buttrock: tak żeby potem w wydziale komunikacji wszystko było ok :buttrock: z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli jeśli umowę masz sporządzoną w 2 językach, to jej już nie tłumaczysz; co nie zmienia faktu, że pozostałe dokumenty musisz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Rozumiem. Przymierzam się do pierwszego moto i mam zamiar wybrać się do Berlina i czegoś poszukać. I już mam troszkę miszmasz od studiowania wszystkich artykułów i forum :icon_biggrin:

 

a umowę wezmę stąd http://www.motocykl.org/sprowadzanie.php?P...095ed8329dfdddb

Edytowane przez songoku1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do pierwszego moto i mam zamiar wybrać się (...)

 

gdziekolwiek masz zamiar się wybierać na takie zakupy - nie rób tego sam. jeśli się nie znasz na motocyklach, nie wiesz na co patrzeć, brak ci doświadczenia: poszukaj sprawdzonego moto (może na tym forum, może na prm) od jakiegoś starego forumowicza/ grupowicza. jeśli jednak zdecydujesz się na szukanie w ogłoszeniach to uwierz mi, ale kilka stówek zainwestowane w mechanika potrafi oszczędzić wieeelu setek złotóweczek wydanych w razie nietrafionego zakupu tzw. miny

umowa to najmniejszy problem, najmniejszy w tym wszystkim koszt. udany zakup warunkowany jest dobrym stanem technicznym motocykla - a o to wcale nie jest łatwo

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...