Skocz do zawartości

Film "Technika Kierowania Motocyklem"


acid_toxin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazam, ze pare rzeczy nie zostalo do konca objasnionych badz sa troche bledne np. pewne trzymanie kierownicy (pewne trzymanie rozumiem jako mocne gdzie powinnismy raczej trzymac kierownice a nie trzymac sie kierownicy), szybkie jednoczesne wcisniecie hamulcy (uwazam, ze te szybkie wcisniecie przedniego hamulca zapewni nam zerwanie przyczepnosci), usztynienie ramion podczas awaryjnego hamowania (przy usztywnionych ramionach ciezko niedoswiadczonemu kierowcy rozluznic je by moc w ostatniej chwili w razie czego ominac przeszkode) oraz prawidlowe trzymanie nog na podnozkach (chyba podnozek powinien byc pod srodstopiem a nie przed palcami)

 

Oczywiscie moge sie mylic gdyz mam maly staz :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów jest hamowanie na łuku. Można go wykonać bezpiecznie tylko przy zachowaniu szczególnej ostrożności, w wyjątkowych sytuacjach, np. podczas pokonywania ostrych zakrętów czy omijania pieszego..."

 

A ja myślałem że podczas pokonywania ostrych zakrętów zamiast hamowania na łuku, grożącego uślizgiem i glebą, należy zacieśnić przeciwskręt i dodać gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów jest hamowanie na łuku. Można go wykonać bezpiecznie tylko przy zachowaniu szczególnej ostrożności, w wyjątkowych sytuacjach, np. podczas pokonywania ostrych zakrętów czy omijania pieszego..."

 

A ja myślałem że podczas pokonywania ostrych zakrętów zamiast hamowania na łuku, grożącego uślizgiem i glebą, należy zacieśnić przeciwskręt i dodać gazu :icon_mrgreen:

 

popieram :flesje: zwykle nie ma czasu na to żeby wyprostowac motocykl, przyhamowac a potem znów pochylic...ale film jest adresowany raczej dla kompletnie początkujących, chcących zdawac na prawko kat. A (choc przeciwskręt był :crossy:

Edytowane przez acid_toxin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te ruszanie pod górkę jakieś dziwne. raz, że mówią tylko o tylnym hamulcu a dwa, że jak się rusza pod górkę to się na niej stoi raczej, więc jak najpierw wrzucić bieg, nacisnąć hamulec a potem go stopniowo zwalniać? bez przedniego nie da rady... bo raczej stoi się na hamulcu na górce. i dobry motorek do nauki :-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki mało precyzyjne, ale do zdawania egzaminu przydatne...

 

są pewne rozbieżności instrukcji jazdy w porównaniu do szkoły jazdy niniejszym forum...

 

dyskusyjne hamowanie na zakręcie... czasami trzeba hamować, jeśli przeszkody nie jesteś w stanie ominąć... jeżeli za szybko nie jedziesz i za gwałtownie nie dasz po heblach, to zobaczysz jak są skuteczne i.. trzyma się drogi.

 

Prawdziwy kłopot jest, gdy jedziesz na skraju przyczepności, i bardzo mocnym wychyleniu...

 

To pierwsze filmiki po polsku, które widziałem, może wkrótce pojawi się coś dla bardziej zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki mało precyzyjne, ale do zdawania egzaminu przydatne...

 

są pewne rozbieżności instrukcji jazdy w porównaniu do szkoły jazdy niniejszym forum...

 

dyskusyjne hamowanie na zakręcie... czasami trzeba hamować, jeśli przeszkody nie jesteś w stanie ominąć... jeżeli za szybko nie jedziesz i za gwałtownie nie dasz po heblach, to zobaczysz jak są skuteczne i.. trzyma się drogi.

 

Prawdziwy kłopot jest, gdy jedziesz na skraju przyczepności, i bardzo mocnym wychyleniu...

 

To pierwsze filmiki po polsku, które widziałem, może wkrótce pojawi się coś dla bardziej zaawansowanych.

wyedytuj tego posta i zastosuj kilka powszechnie znanych znaków interpunkcyjnych, bo za cholerę nie można tego posta zrozumieć. Nie wiadomo kiedy piszesz swoje opinie, a kiedy cytujesz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...