Skocz do zawartości

Enduro w 4suwie dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiem, jest ostatnio wysyp tematów dotyczących doradzania na temat motocykla ale różnią się one wymaganiami dotyczącymi motocykla, pieniędzmi do wydania itp.

 

Ale przejdźmy to rzeczy :D

Zamierzam rozpocząc swoją przygode z endurowaniem i jak oczywiście potrzebuje motocykla, dotychczas jeździłem skuterem i raczej niczym po za nim (wcześniej komarkiem tudzież zwanym bardziej profesionalnie ROMET-em :buttrock: ), planuje zakup jakiegoś enduro a więc musi mieć mozliwość rejestracji. Budżet: 7,500 PLN.

Najbardziej rozglądam się za 4suwem ponieważ "nie kręcą" mnie pierdzące dwusuwy i papranie się z mieszanką lub nawet wlewaniem do dozownika ;) . Po za tym rozmawiałem ze znajomym i on również bardziej poleca mi 4paki ze względu na łagodniejsze oddawanie mocy.

Przeglądam cały czas forum i czytam, czytam i czytam i w głowie mi się już miesza od tego wszystkiego. Wydawać by się mogło, że "liderem" w tych pieniądzach i w tym przypadku (dla początkującego) jest DR350 ale jak tak patrze na te styrane egzemplarze z ogłoszeń i roczniki w granicach 1992r to mnie mocno odstrasza...

Nie wiem czy ten motocykl jest tak doskonały, że ludzie wołają za niego takie kosmiczne ceny (?)

Szukam jakiejś alternatywy dla niego, ale ciężko jest na cokolwiek się zdecydować.

 

Co Wy drodzy forumowicze i endurowcy polecili takiej osobie jak mi?

Aha, nie wiem czy to ważne mniej lub więcej ale mam 16 lat, 181 wzrostu i 57kg wagi (wiem, wiem chudy jestem :) )

Kolega wczoraj kupił KTM 400EXC z 1998r. i musze do niego wybrać i pooglądać to moto, chodź już wiem, że dla początkującego to niestety nabój ;)

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie uda w tej cenie ogarnac jakiegos KLXa albo Xrke to bierz z miejsca :icon_twisted: DRka mimo ze motorek znany chyba wszystkim wymaga sporo krzepy w terenie ze wzgledu na swoja mase. Moca nie powala, ale tez i rzadko jej brakuje dla poczatkujacego z 4t. Co do cen DR - sa zajebiscie wysokie :icon_biggrin: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - w zasadzie to nie moja sprawa ale z uwagi, iż też mam dzieci i wiem co to znaczy kłopoty pozwolę sobie wyrazić swoją opinie:

Sam piszesz, że masz 16 lat więc rozumiem, że kwitów na motor jeszcze nie posiadasz. Nie bardzo wiem jak w takim razie zamierzasz do tego lasu dojechać /chyba, że mieszkasz w leśniczówce i las masz dookoła/ nie korzystając z dróg publicznych na których takowe dokumenty będą ci raczej potrzebne /zdajesz sobie zapewne sprawę, iż OC czy inne ubezpieczenia nie obowiązują jeżeli pojazd prowadzi osoba bez uprawnień - w zasadzie to obowiązują ono wówczas tylko jednostronnie tzn. poszkodowany kase dostanie ale do ciebie a raczej twoich starych ubezpieczyciel będzie miał tak zwane „prawo regresu finansowego”/. Nie chcąc uchodzić "za starego pierdziela" doradzę ci na przyszłość mimo wszystko Dr350, która jest bezawaryjna, uniwersalna /dobrze radzi sobie na asfaltowych dojazdówkach a i dalej pozwala wyskoczyć/, stosunkowo mało wymagająca, łatwa do ogarnięcia dla początkującego /choć doświadczeni "oblatywacze" też potrafią z niej sporo wycisnąć/ i mimo wszystko w końcowym rozrachunku najtańsza w eksploatacji. Za nim jednak zdecydujesz się na zakup "poważnego" sprzęta przemyśl czy aby nie narobisz starzykom kłopotu większego niż sobie radości - POZDRAWIAM

 

 

Ps.

„Podtuningowaną” delikatnie 50-tką też można po krzakach przy twojej wadze nieźle wywijać a przy okazji spokojnie spać :P

Mając syna w podobnym wieku wiem co to znaczy "parcie na jazdę" ale on ma to szczęście, że stary też lubi off więc czasem ma szansę polatać w terenie na większym sprzęcie ale tylko "pod okiem" i w miejscach gdzie nikomu raczej kłopotu nie narobi.

Bez urazy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Porozglądam się troche za KLX'em, ale w tej cenie chyba marne szanse, że coś znajde. A Soku11 wspomniał jeszcze o XR, chodzi o pojemność 250?

 

A co do sprawy którą poruszył Pawel_z_Jasla.

Całkowicie sobie zdaję sprawe, że jazda bez prawka po ulicy jest karalna (to oczywiste :bigrazz: )

Jednakże mieszkam w małej mieścinie, w dodatku do najbliższego lasu mam przez okno (dosłownie) więc problemu nie będzie.

W dodatku bardzo wiele i znajomych i jak domniemam ludzi z forum (widząc jaki mają wiek i jakie motocykle) dają jakoś rade i nie narzekają.

 

Ps.

„Podtuningowaną” delikatnie 50-tką też można po krzakach przy twojej wadze nieźle wywijać a przy okazji spokojnie spać notworthy.gif

 

Nie, nie mam już dość wszelakich 50, temat motorków tej pojemności uważam , jak dla siebie zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat Fiba_Enduro jak narazie dojerzdrzam kmx-a i chciałbym przesiąść się na jakiegoś 4-paka do 300ccm bo mój kmx mi już nie wystarcza i to zawieszenie mnie wk...;) mam powiedzmy 6500-7000 zł. zalerzy mi równierz na masie motocykla tak do 105-110kg. Najbardziej podoba mi sie klx 250co o nim sądzicie?? a może inne propozycje??pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie najlepiej podpasowało mi Kawasaki KLX 300/250 ale rozglądam się na allegro i ogólnie i wątpie, że za tą kase co mam do przeznaczenia na moto coś znajdę :notworthy:

 

XLR 250 też nie ma zbyt dużo, ogólnie powiedział bym, że mało ofert jest starszych motocykli 4suwowych o pojemności 250-350 na allegro :)

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...