Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, upewnienie się o możliwości skręcenia (w slalomie i w ósemce), czyli odwracamy głowę tak jak przy zmianie pasów - tylko w jedną stronę a nie rozglądamy się w obie. To znaczy, że w ósemce oglądamy się raz w lewo (jak pachołki mamy z lewej strony) i później (po zawróceniu) w prawo, jak pachołki są po prawej.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzis o godzinie 11 czasu polskiego na odlewniczej skonczylem jazde po miescie i pani egzaminatorka oznajmila " Gratuluje,oby wiecej takich kierowcow..wynik pozytywny"

 

Sprawdzenie motocykla:

 

Plyn hamulcowy,olej (Motocykl postawiony do pionu-tylko mowilem..korka nie wykrecalem)..nastepnie naciag lancucha,odpalam motocykl (jest na luzie) sprawdzam wszystkie swiatla pozycyjne-mijania,drogowe)sygnal swietlny,kierunkowskazy..sygnal dzwiekowy.Nastepnie sprawdzam amortyzatory bujajac motocyklem na hamulcu przednim w przod i w tyl...stan opon wzrokowo.Przepycham motocykl do wyznaczonej linii.

 

Na placyku:

 

Ogladam sie za siebie..beez wrzucania kierunkowskazu ruszam....dojezdzam do górki-staje obydwoma kolami na wzniesieniu po czym ruszam(koniecznie przed manewrem glowa na boki)!Slalom z uzyciem kierunkowskazow oraz obracania glowy,nastepnie piec osemek tylko z obracaniem glowa(bez kierunkow).Zjazd z osemki z uzyciem kierunkow i obracaniem glowa(slalom) i koniec...pozniej miasto..ale to juz pestka

 

P.S

Egzaminator na wstepie powie jakie ma wymagania(co sprawdzic w motocyklu oraz wszystko co do kierunkow oraz obracania glowa)

 

 

Powodzenia przyszlym zdajacym!! Teraz czekac 2 tyg na blankiet.

Po wyjechaniu z osrodka jechalem w prawo(Warszawa,ul.odlewnicza)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że w Poznaniu jest tylko jedna trasa na A :notworthy:

Gratuluję!!!

 

Dziekuje dziekuje...powodzenia zycze:) jak ktos bedzie mial jakies pytania to sluze pomoca :biggrin:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki gratki pozytywnie zakrecony :bigrazz:

Ja swój mam za 2 tyg tyle ze w Lublinie. U mnie jest Hondzia Varadero 125 i tak sobie mysle czy na 8ce lepiej ją cisnać na 1ce czy wbijac 2. btw tak sie tez zastanawiam jak to jest z tymi obrotami na egaminacyjnych "sprzetach", bo spotkałem sie z czyms takim ze niektórzy podkrecali, kiedy egzaminator byl czyms zajety. I nie wiem czy to sciema czy tak serio mozna na legalu zrobic :bigrazz: spotkaliście sie z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawalem na czarnej Hondzie CBF 250(informacja dla zdajacych w Warszawie...motocykle sa naprawde w b.dobrym stanie) i spokojnie na jedyneczce bez gazu sie toczylem..motocykl sam jechal a obroty byly ok 1000-1500 i nic krecic nie trzeba bylo.Co do 125 to rzeczywiscie nie wiem jak to jest :bigrazz:

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki gratki pozytywnie zakrecony :D

Ja swój mam za 2 tyg tyle ze w Lublinie. U mnie jest Hondzia Varadero 125 i tak sobie mysle czy na 8ce lepiej ją cisnać na 1ce czy wbijac 2. btw tak sie tez zastanawiam jak to jest z tymi obrotami na egaminacyjnych "sprzetach", bo spotkałem sie z czyms takim ze niektórzy podkrecali, kiedy egzaminator byl czyms zajety. I nie wiem czy to sciema czy tak serio mozna na legalu zrobic :) spotkaliście sie z czyms takim?

 

Ja nie wiem w jakim ośrodku sie szkoliłes ale w tym co ja sie szkole to w varadero a 1 szarpie i dopiero po przekroczeniu jakis tam obrotów staje sie płynne... wiec najłatwiej jest wbic 2 i tak bez gazu lub na delikatnym zanim szarpnie sie toczyc... bo ja 1 zeby było i płynnie to będziesz miał większą prędkość niż na 2 bez gazu prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki :D prawko robie w PZmocie na Prusa, takze tez jezdze na hondzie 125, tyle ze na 1 spokojnie daje rade :D Ciekawy jestem po prostu jaka jest ta Lubelska egzaminacyjna 125 :)

Edytowane przez MaTTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może czy w sezonie zimowym (martwym) egzaminy na A są całkowicie wstrzymane, jestem z grudnia plaunuje od września robić prawko na A i B.

Tylko nie wiem czy w zimie przy dobrej pogodzie (brak sniegu na drogach) da rade ustalić egzamin czy nie bardzo?

A jeśli nie to czy zapisać się we wrześniu na A i B, Czy na samo B a na A dopiero już na przyszły sezon.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może czy w sezonie zimowym (martwym) egzaminy na A są całkowicie wstrzymane, jestem z grudnia plaunuje od września robić prawko na A i B.

Tylko nie wiem czy w zimie przy dobrej pogodzie (brak sniegu na drogach) da rade ustalić egzamin czy nie bardzo?

 

od momentu wstrzymania egzaminów do momentu ich ponownego rozpoczęcia sa one wstrzymane całkowicie (tak było w łódzkim WORDzie).

 

A jeśli nie to czy zapisać się we wrześniu na A i B, Czy na samo B a na A dopiero już na przyszły sezon.

Pzdr

 

Osobiscie radzę Ci kurs robić jeden, w jednej autoszkole i na raz.

Ponieważ zrobisz teorie jedną, czyli tylko raz będziesz siedział na sali wykładowej te 30 godzin, a nie dwa.

Oczywiscie od razu na wiosne jak sie pogoda polepszy robisz szybko 20 godzin jazd i po sprawie ;-)

 

Problemem moze byc, jak zmienia polskie prawo odnosnie tych Prawo Jazdy kat A od 24 roku zycia, ale tutaj juz tylko "wydaje mi się" ze jak zaczniesz robic kurs zanim to wejdzie, to przepis Ciebie moze ominac (o ile w ogole wejdzie w zycie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to w zeszłym roku było tak: http://www.word.lublin.pl/?cnt=artykul&id=66 ale to Lublin

 

Także pewnie i w tym bedzie tak samo, ale zawsze mozesz sie przejsc i zapytac w swoim osrodku jak to bedzie dokładnie. Jeżeli o mnie chodzi to radziłbym Ci zrobic od wrzesnia B a na wiosenke A :bigrazz:

 

zdane testy sa ważne 6miesiecy, takze rozplanuj to sobie dobrze :lapad:

Edytowane przez MaTTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze mam niedlugo egzamin na A mam pytanka do tych ktorzy zdawali nie dosc" dawno temu"ale niekoniecznie :banghead:

1.czy na egzaminie maja kaski z ta jakas lacznoscia radiowa

2 .czy trzeba miec swoj kask

3 jak sie ubrac na egzamin

4.jak egzaminatorzy patrza na to gdy sie posiada wlasny kask ,kurtke na motocykl....

5.jak dlugo trawa egzamin ,wg.przepisow musi trwac minimum 25min

 

no i na koniec

pzdr. :wink:

 

Witam!

 

Dokładnie 30 kwietnia zdałam prawko na Odlewniczej w Warszawie - gdzie wszyscy moi znajomi jak to slyszeli to meli w spodniach ze nie zdam, bo sami poza warszawa zdawali, jakis sochaczew i tak dalej.

 

Zdawalam z kilkoma facetami ktorzy niedosc ze przyjechali na wlasnych moto, to jeszcze weszli na egzamin tak jak stali - w swoich kaskach, kominiarkach, kombinezonach skorzanych i generalnie gapilam sie na to jak zaczarowana.

 

WSZYSCY tego dnia ZDALI. Nawet kolesie ktorzy w ogole nei znali trasy, i mieli najwyzej dwie jazdy na kursie bo sie im nie chcialo chodzic.

 

Mi zgasl na gorce 3 razy silnik, CBFa byla tak rozj*** ze chyba egzaminator to olal. Koledze przede mna tez na gorce gasl. Nastepnie na ósemce - zadnych kierunkowskazow a Pan Egzaminator głośno liczyl ósemki, wiec moglam sie skupic maksymalnie na balansowaniu a nie liczeniu czy kierunkowskazach.

 

Oceniam zdawanie egzaminu na Odlewniczej jako... pikuś.

Tylko sprzed nie pierwszej swiezosci. moze gasnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań do zdawania egzaminów zimą, to mam dwóch kolegów, którzy zdawali w WORDzie w Poznaniu, jeden 22 grudnia, a drugi 11 stycznia :banghead:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...