Skocz do zawartości

KTM SX 125 '02


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam teraz GS125 i chyba podobny objaw na kopa palic nie chce ale jak juz zapali to normalnie chodzi

 

 

tak super tylko u mnie nawet nie chce zalapac nic, zero symptomow zycia :clap: :clap:

 

Poczytaj sobie :

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...476&hl=exc&st=0

 

Moze do czegos dojdziesz..

 

Pozdro

 

a u Ciebie co bylo w koncu???

 

 

dzis przyprowadze dobrego mechanika moze do czegos dojdziemy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

wreszcie dotar do mnie ten machanior :lalag:

 

Sprawdzaliśmy wszystko, instalacje,gaźnik,iskre,membrany itp. ukopaliśmy sie nie miłosiernie, nawet odpaliliśmy pchajac go we trzech, ale strasznie brzęczał i tu sie sprawdzil scenariusz czarcziego chociaz nie dokońca, zdjelismy cylinder i okazalo sie ze pierścienie sie zapiekły :lalag:

 

Jutro zamawiam tłok, jak myślicie ktory najlepszy waszym zdaniem Prox,Wosner, Vertex, Wessico??

Aha i na ile luzu dobrać tłok, słyszalem ze 0,05 mm, można 0,04?? Czy wtedy bedzie zaciasno??

Ktore z nich zwiekszaja kompresje??

 

pozdriawam

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz zamawiał tłok to polecam www.seba-motor.pl, maja tanie tloki do ktm-ów i innych. Oni maja wiseco i proxy i szczerze polecam wiseco. Są to kute tłoki, naprawdę wytrzymałe. Wytrzymalsze od vertexów, a tańsze! Luz spasuj na 0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,05 bo mniejszy bedzie za ciasny a to tylko przyśpieszy zużycie nicasilu.

 

A co du użytkownika rafael to podejzewam ze masz poprostu tłok do wymiany :lalag: no chyba ze takie problemy są tylko wtedy jak długo stoi w garażu. Bo wtedy przyczyną jest nieszczelna uszczelka pływaka która nie zamyka całkiem paliwa i moto jest na dzień dobry zalany :)

Generalnie te silniki w tych GS to bardzo parszywe i złośliwe dranie więc raczej nie wież w jego bezawaryjność i zawsze miej ze sobą jakieś narzedzia :) Znam ten silnik na wylot i jest tam poprostu kilka patentów których sam diabeł by nie wymyślił...

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłbys mi Gawron powiedziec na co mam jeszcze uwage zwracac. nie chce zakladac nowego tematu więc pytam.Z zaworem dławiacym juz problem miałem.Z tym moim moto to jest tak ze po prostej na calym gazie idzie bez problemy a jak napotka jakas górke np to na wieksze pół gazu sie dusi jak by iskry nie bylo...

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema chlopaki!!

 

słyszliście może o czymś takim jak honowanie, wyczytalem na motox.pl ze jest to coś takiego jak szlifowanie tulei, mam pewne zadrapanie na cylindrze i tak myśle czy taki zabieg by coś pomogł

 

robił ktoś z was coś takiego

 

Swoja droga wie ktos jaka srednice ma fabryczny nicasyl w japońcach ponoć 54mm, a jak jest w KTM-ie??

Aha i jeszcze jedno pytanko, jaka jest różnica w mm pomiedzy selekcja B a C??

 

endurowiec

Kupowałes do EXC tłok?? ile dałeś u seby, u mnie w sklepie krzyknąl sobie 420zl ;)

 

pozdro

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema chlopaki!!

 

słyszliście może o czymś takim jak honowanie, wyczytalem na motox.pl ze jest to coś takiego jak szlifowanie tulei, mam pewne zadrapanie na cylindrze i tak myśle czy taki zabieg by coś pomogł

 

robił ktoś z was coś takiego

 

Swoja droga wie ktos jaka srednice ma fabryczny nicasyl w japońcach ponoć 54mm, a jak jest w KTM-ie??

Aha i jeszcze jedno pytanko, jaka jest różnica w mm pomiedzy selekcja B a C??

 

endurowiec

Kupowałes do EXC tłok?? ile dałeś u seby, u mnie w sklepie krzyknąl sobie 420zl :(

 

pozdro

Przedewszystkim to co Ty masz w cylindrze to nie tuleja a powłoka nicasilowa :biggrin: i jej sie nie szlifuje tylko własnie honuje a to troszke inny "zabieg kosmetyczny".

Na niewielkie zadrapanie na nicasilu honowanie moze pomóc.

Róznica między selekcją B a C to 0,01mm

ja za proxa do setki razem z łozyskiem płaciłem 420zł więc wydaje mi sie to normalna cena.

 

Srednice:

KTM 125 2001-2002

A 53,94mm

B 53,95mm

C 53,96mm

D 53,97mm

 

KTM 125 1992-2000

A 54,19

B 54,20

C 54,21

D 54,22

 

Więc nie ma jakiejś regóły na to ze KTM ma jakąś tam srednice a japońce mają jakąs tam inną bo każda marka ma inną średnice która zmienia sie wielkorotnie na przestrzeni lat.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Wossner tez chyba nie robi najgorszych tłoków, zamówiłem właśnie jego za 306zl, co wydaje mi sie swietna cena :clap: jutro moge sie spodziewac kuriera a przed chwila zamowilem :icon_razz:

Teraz jeszcze oddam cylinder do honowania tak zeby wyszło 0,05 lub 0,04mm miedzy tłokiem a nicasylem do dobrego zakladu i skladam moto :wink:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z tego co wiem to Wossner tez chyba nie robi najgorszych tłoków, zamówiłem właśnie jego za 306zl, co wydaje mi sie swietna cena :D jutro moge sie spodziewac kuriera a przed chwila zamowilem ;)

Teraz jeszcze oddam cylinder do honowania tak zeby wyszło 0,05 lub 0,04mm miedzy tłokiem a nicasylem do dobrego zakladu i skladam moto :P

 

pozdro

 

 

Witam!!

 

Mam pytanko odnośnie regulacji hydraulicznego sprzęgła w KTM-ach, tj. Ciągnie mi lekko ale wiem ze to kwestia regulacji, jest regulacja na klamce ale to nie wystarcza, słyszałem coś o wydłużeniu pancerza linki czy jakoś tak, czy mógłby mnie ktoś poinstruować jak je wyregulować.... :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn wymień (LHM+), powinno pomóc

 

tu taj nie ma linki żeby pancerz wydłużyć :icon_mrgreen:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...