Skocz do zawartości

Odstraszacz zwierząt.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O tym że gwizdki ultradźwiękowe g.. dają, to było już poruszane na forum,

ale znalazłem odstraszacze elektroniczne, czy ktoś z Was próbował wykonać coś takiego

i z jakim skutkiem?

Wiele razy latam taką jedną super trasą, a ostatnio po raz pierwszy

zaliczyłbym spotkanie z zającem jakieś dwa tygodnie temu, a dzisiaj

wyjazd mógłby się skończyć tagicznie przez sarnę.

 

Linki:

http://www.nikomp.com.pl/zestawyK/K-362.htm

http://www.elektra.home.pl/cgibin/shop?inf...28&sid=005b9de7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś od znajomka pożyczyłem „ultradźwiękowy straszak na psy” – ręczne urządzenie emitujące ultradźwięki, które miały mieć tak duże natężenie, że każdy pies miał podkulać ogon i uciekać. Działało – każdy pies po skierowaniu na niego urządzenia i włączeniu okazywał zaciekawienie. Żaden nie uciekł.

Myślę, że do tematu trzeba by podejść zdroworozsądkowo – gdyby było na rynku urządzenie skuteczne, to wieść o tym rozeszłaby się powszechnie. Skoro są jakieś mało znane wynalazki to znaczy, że nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są skuteczne straszaki na psy. Fakt - mało powszechne ale są i działają dużo skuteczniej niż ten o którym piszesz. Widziałem psy po takim straszeniu: wyglądały jak po elektrowstrząsach. A mieszkanie okradzione.....

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem straszaki używane do pojazdów NIE poruszających się, mogą działać lub nie - zależy od tego z jaką siłą zwierzak zostanie uderzony ww. straszakiem.

Jeśli zaś mówimy o straszakach i to jakichkolwiek do zastoowania w pojeździe będącym w ruchu ... Panowie takie rzeczy to tylko w Erze. Proponuję do puszki zamontować pług od elektrowozu ... do moto też. Przynajmniej będzie ekstrawagancko wyglądać bo przy spotkaniu ze 150 kg zwierzakiem to z moto zostaną poskręcane kawałki metalu - niestety.

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...