Skocz do zawartości

Gilera ICE słabe osiagi


robbiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem prawie posiadaczem Gilery Ice po tuningu

A mianowicie:

Cylider Polini Sport 70cc

Leo Vince ZX

Variator Polini Speed

 

wszystko niby fajnie tylko ze sqtjedzie maksymalnie 85km/h a przyspieszenie oceniam na 5-

dodam tyle ze gaźnik i filtr powietrza jest orginalny.

Jak jade to mam wrzazenie ze on jedzie calkiem ok ale ze jest tam jeszce troche mocy i nie wiem co zrobic zeby ja odblokowac.

 

P.S. Moze pise troche niezrozumiale ale jestem po ciezkiej imprezie wiec prosze o wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień gaźnik na 19mm oraz filtr powietrza na sportowy.

 

 

ty to jak cos dowalisz to az rece i dupa opadaja !!

 

ja bym byl sklonny isc raczej w kierunku regulacji odpowiednie dysze i ustawienie iglicy zalatwi sprawe ( sprawdz tylko czy filtr powietrza jest czysty bo to jest czesta nostarga w srod skuterowcow :)) oczywiscie nie mowie ze sportowy gaznik i filtr nie pomoga ale to jest kwestia regulacji a nie dalszej wymiany , ten skut po takim tuningu powienien lekko osiagac 100 km/h

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo jak ty ladnie mowisz :) , zeby wycisnac wszystko to tak , ale nie poto zeby ladnie chodzil tak jak teraz jest naucz sie wkoncu czytac !!!! robbiak sie pyta jak zrobic zeby wycisnac wiecj ale z tego co jest , bo ty to tak uznales jakby miac vw passata i co z nim zrobic by jezdzl szybciej jak mam juz sportowy tlumik ( wstawic turbie, zmienic doloty , chip tunning) wiec nastepnym razem zastanow sie zanim cos napiszesz potem robisz tylko innym forumowiczom problemow , bo oni wezma na powaznie to co ty napiszesz

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyta sie jak odblokować to mówie

 

Boze skad sie takie cioty biora??

 

 

on sie nie pyta jak odblokowac naucz sie czytac, to jest normalne ze jesli zalozysz cylek i sportowy wydeszek i sportowy wariator , to trzeba wyregulowac odpowiednio gaznik , nie trzeba jesli ktos nie chce zakladac dodatkowych bajerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tyle ze gaźnik i filtr powietrza jest orginalny.

Jak jade to mam wrzazenie ze on jedzie calkiem ok ale ze jest tam jeszce troche mocy i nie wiem co zrobic zeby ja odblokowac.

 

Pyta co zrobić zeby odblokować wiec trzeba wymienić gaźnik na wiekszy ewentualnie filtr powietrza czytaj uważnie.

Na oryginalnym gaźniku można ch*j zrobić przy takim zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz gaźnik w tej gilerze, ile mm ?

 

w moim derbiku przy gaźniku 14mm musiałem zrobić przeskok z dyszy 65 na 98 :icon_razz: i władować stożek (firmowy,nie z allegro) bo na zwykłym filtrze się zalewał

ale żeby było jak należy gaźniczek 17,5mm to minimum , niestety, jedno pociąga drugie , mi dodatkowo pociągło sprzęgło które się zjarało od nadmiaru mocy :wink:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik był 17.5. z dysza cos kolo 60 paru. zamowilem na melochu kit metrakita z gaźnikem 19mm i z dysza troche ponad 80. Koles od ktorego kupilem Gilerke nie zmieniał nic w uładzie zasilania bo silnik był na dotarciu ale teraz moge wykrzesac z niego troche wiecej. mam pytanie jescze o olej. Co moecie polecic oprucz R2?? Może znacie cos leprzego

 

 

A co to Filtra to Polini Evoltion :):)

http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?p...5676238be69ad88

 

do tego w zestawie z gaźnikiem jestdysza 96

Edytowane przez robbiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę że dział mechanika 2t został opanowany przez super znawców, a większość tutejszych wypowiedzi jest w stylu 'ku*wa ty sie nie znasz', oczywiście z błędami w ortografii, bo nie wypada bez.

 

 

Rzeczywiście ręce opadają, ale z innych powodów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...