Skocz do zawartości

motocykl Zundapp


xeper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorry,że trochę zamącę ale przypomniała mi się taka rzecz sprzed kilku lat...

 

jako młodzian szukałem sprzeta za przystępną kasę i najlepiej takiego żebym nie musiał się go wstydzić :P .któregos dnia brejdak dał cynk,że kumpel jego kumpla ma do sprzedania Zundappa.oczy mi się zaświeciły i jak usłyszałem cenę to zwariowałem! tyle co za średnio zadbaną MZ-kę! myślałem,że gość wygrzebał to w stodole u dziadka,nie kuma ile warte i chce to cudo puścić za psie pieniądze.

umówił mnie "młodszy" z gościem konkretnego dnia ,na konkretną godzinę i...czekam.

przyjechał...z początku nie myślałem,że to on.miał być cudny weteran a tu co??

jakaś ku**a osiemdziesiątka! takie ch*j wi co na rowerowych kołach 8O :arrow: :( .żaden old timer tylko zwykły motorek na zakupy :?

i to faktycznie był Zundapp!!

Zundapp Zundapp-owi nierówny :lol: :P

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hahahahaha, sooory ale ten temat powinien sie znalezc w "przy piwie" jako dowcip miesiaca, a ja szukam swojego rowera z dziecinstwa, miał dwa koła kierownice i znak szczególny-dzwonek kiepsko dzwonił, zajechli mi go spod piaskownicy:-( Ludzie, z całym szacunkiem ale tak mnie to ubawiło ze och, tak powaznie to za mało szczegółów podałes, kolor mógł dziadek połozyc pedzlem jak zarabał na zakładzie puszcze czarnej farby co akurat malowali płoty, a napis zobił po pijaku wraz z somsiadem co kiedys kiedys widział zundappa za gówniarza jak sie niemcy we wsi zatrzymali po szpek i kalbasa, i tak mu sie nazwa utrwaliła ze napisali zółta farba na baku panonii z przyczepa:-)Tak sobie tylko żartuje, bez urazy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie debatować i tak nic nie wymyślicie

Trzeba mieć choć szczyptę informacji o tym czego szukacie

ilość cylindrów , rodzaj napędu , rodzaj silnika

Cała paleta produkcyjna obejmowała sporo motocykli

Więc szukacie igły w stogu siana

 

www.zundapp.net.pl

 

 

ZUNDAPP K-800

 

ZUNDAPP Ks-600

 

Oba motocykle w wersji wermacht

Oczywiście były matowane też na czarno na wersję cywilną

Edytowane przez zundapp600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha, sooory ale ten temat powinien sie znalezc w "przy piwie" jako dowcip miesiaca, a ja szukam swojego rowera z dziecinstwa, miał dwa koła kierownice i znak szczególny-dzwonek kiepsko dzwonił, zajechli mi go spod piaskownicy:-( Ludzie, z całym szacunkiem ale tak mnie to ubawiło ze och, tak powaznie to za mało szczegółów podałes, kolor mógł dziadek połozyc pedzlem jak zarabał na zakładzie puszcze czarnej farby co akurat malowali płoty, a napis zobił po pijaku wraz z somsiadem co kiedys kiedys widział zundappa za gówniarza jak sie niemcy we wsi zatrzymali po szpek i kalbasa, i tak mu sie nazwa utrwaliła ze napisali zółta farba na baku panonii z przyczepa:-)Tak sobie tylko żartuje, bez urazy:-)

 

Mosz recht Granat, ja kiedyś też pojechałem kupić tanio starego HD na miejscu okazało się że to Awok z napisem ,,Charlej Dejwidson " na baku. A co do kolorów wojennych motocykli niemieckich to malowano je różnie ale nie na kolor czarny, na kolor czarny malowane były wersje typowo cywilne.

Kolory fabryczne

Do końca 1942 roku ciemnoszary wojska lądowe RAL 7021

1941-1942 żółtobrązowy tylko Afrikakorps RAL 8000

Od końca 1942 roku ciemnożółty wojska lądowe bez numeru RAL

1941-1945 szary lotnictwo (Luftwaffe) RAL 7019

 

Zundap k 800 mógł występować jako pojazd wojskowy z czasów wojny ,po prostu cywilne pojazdy były rekwirowane dla potrzeb armii. :icon_biggrin:

Edytowane przez grzeh750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...