Skocz do zawartości

oc i nw


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie, czy w naszym kraju ubezpieczenie oc motocykla jest możliwe tylko w PZU? Znacie jakieś inne firmy ubezpieczeniowe, w których można ubezpieczyć motocykl?

Witam

 

Z tego co sie orientuje mozna u kazdego ubezpieczyciela tyle tylko ze OC w PZU wychodzi chyba najtaniej :)

 

Pozdr

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, czy w naszym kraju ubezpieczenie oc motocykla jest możliwe tylko w PZU? Znacie jakieś inne firmy ubezpieczeniowe, w których można ubezpieczyć motocykl?

To fakt,że nie reklamują się w tej kwestji ale ubezpieczyc moto można chyba w większości firm ubezpieczeniowych - ja mam OC w Warcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieloletnie doświadczenie pokazuje, że dla znakomitej większości kierowców/ pojazdów oc najtaniej jest i tak jest w pzu :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ubezpieczałem pierwszy raz motocykl to przeglądałem wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe (prawie wszystkie ubezpieczają motocykle) ale nawet warta okazała się dużo droższa niż PZU więc niema sensu szukać.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to nic nie będę zmieniał, zastanawia mnie tylko, kto przeniósł tego posta do działu prawo? :icon_mrgreen:

 

Panie moderatorze, widzę nad aktywność. Bo to nie ma wiele wspólnego z poradami prawnymi, Do piwa bardziej się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje tu sie pojawiły, bo tematów ubezpieczeń moto jest masa - i bardzo dużo osób podawało przykłady ubezpieczeń A gdzie prym wiódł Allianz a nie PZU - ale może zależy to od miejsca zamieszkania. W Poznaniu stawka podstawowa AC w Allianz na moto jest 7,9% (rozpiętość 6,8% do 11,5%) a w PZU ponad 15% (tutaj nie jestem pewien). Może chodzi o stawki OC, bo tu może byc znaczna rozpiętość.

 

Ciekawe informacje tu sie pojawiły, bo tematów ubezpieczeń moto jest masa - i bardzo dużo osób podawało przykłady ubezpieczeń A gdzie prym wiódł Allianz a nie PZU - ale może zależy to od miejsca zamieszkania. W Poznaniu stawka podstawowa AC w Allianz na moto jest 7,9% (rozpiętość 6,8% do 11,5%) a w PZU ponad 15% (tutaj nie jestem pewien). Może chodzi o stawki OC, bo tu może byc znaczna rozpiętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje tu sie pojawiły, bo tematów ubezpieczeń moto jest masa - i bardzo dużo osób podawało przykłady ubezpieczeń A gdzie prym wiódł Allianz a nie PZU - ale może zależy to od miejsca zamieszkania. W Poznaniu stawka podstawowa AC (...)

 

temat dotyczył _OC_ i nw. to, że na ac przeważnie allianz jest najtańszy, to ja też wiem. z forum, precla, itp :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświezem temat!

 

zatem witam

 

motorower lub motocykl musza posiadac oby dwa ubezpieczenia (czyli OC i NW)?

W siedzibie ubezpieczalni powiedziano mi ze ubezpieczenie pojazdu zawiera OC,

a dla pasazera i kierowcy NW.

Wydaje sie ze ubezpieczenie dla kierowcy jest juz w OC, czy dobrze mysle?

Własciwie to co zawiera OC, a co NW?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświezem temat!

 

zatem witam

 

motorower lub motocykl musza posiadac oby dwa ubezpieczenia (czyli OC i NW)?

W siedzibie ubezpieczalni powiedziano mi ze ubezpieczenie pojazdu zawiera OC,

a dla pasazera i kierowcy NW.

Wydaje sie ze ubezpieczenie dla kierowcy jest juz w OC, czy dobrze mysle?

Własciwie to co zawiera OC, a co NW?

 

pozdrawiam :crossy:

Musisz posiadać tylko OC jest to ubezpieczenie obowiązkowe, NW jak chcesz to wykupujesz jak nie to nie.

NW jest dla kierowcy i pasażera.

Ubezpieczenia niema dla kierowcy w OC.

OC jest od wyrządzenia komuś szkody innemu użytkownikowi drogi.

NW jest od zdrowia pasażerów i kierowcy pojazdu.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...