Skocz do zawartości

Drag Star XVS 650 Custom - zmiana opon.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na następny sezon planuje zmiane opon... teraz mam z przodu 100/90/19 a z tyłu 170/80/15.

Iteresują mnie inne rozmiary (szersze) które ktoś już do Draga upchnął... nie zmieniając nic w konstrukcji.

 

Chciałbym by z przodu wyglądało to tak (błotnik praktycznie na oponie):

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/220248262.jpg

 

Tył rzecz jasna... najszerszy :-) ala HD :buttrock:

 

Podobają mi się bieżniki tego typu... idące w kierunku ścigaczy.

http://www.mynetmoto.com/profile/metzeler/tb_me880r.jpg to akurat opona metzelera dostępna tutaj: http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...rradreifen.html

 

Czy ktoś ma jakieś propozycje odnośnie rozmiarów? marek i bieżników? może opony typowo cruiserowe? a dlaczego nie inne? szersze? węższe? czy aby na pewno balon z przodu będzie fajny? :-) z góry dzięki za pomoc. Wydam troche kasy i chciałbym żeby wybór był przemyślany.

 

Drag na serii wygląda tak:

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/drag5.jpg

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/drag4.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś ma jakieś propozycje odnośnie rozmiarów? marek i bieżników? może opony typowo cruiserowe? a dlaczego nie inne? szersze? węższe? czy aby na pewno balon z przodu będzie fajny? :-) z góry dzięki za pomoc. Wydam troche kasy i chciałbym żeby wybór był przemyślany.

 

 

 

Mi osobiście "balon" z przodu się podoba, rozumiem, że poświęcisz łatwość prowadzenia przedniego koła na rzecz wyglądu.?

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście "balon" z przodu się podoba, rozumiem, że poświęcisz łatwość prowadzenia przedniego koła na rzecz wyglądu.?

 

Myśle, że wiele sie nie zmieni gdyż w Dragu 1100 z przodu jest już 110/90/18... a nie wydaje mi sie bym do swojego Draga z seryjnym błotnikiem wepchnął coś szerszego niż właśnie 110 - kwestia tylko doboru odpowiedniego profilu. Chyba, że sie myle?

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmieniłem... rozmiar pozostał ten sam z racji faktu, że nie chce mi sie kombinować i jest to dość kłopotliwe :-) opona musi być, trzeba sprawdzić czy wejdzie itd.

 

Założyłem Shinko... podobno koreańska marka która wykupiła technologie? licencje? od Yokohamy (koszt: 600zł za dwie gumy). Na razie jestem mega zadowolony, nie wiedziałem że tak sie da jeździć na dragu ;-) o ile wcześniej dało sie go kontrlolować w sposób doskonały (opona z tyłu była praktycznie kwadratowa) to teraz jest bajka. Opony okrągłe w swoim kształcie, motocykl kładzie sie sam w zakrętach, kierownica chodzi lekko (dziwne że to miało znaczenie) a i sam motocykl kładzie sie dużo głębiej bez niespodzianek.

 

Polecam wszystkim którzy mają stare słabe i zużyte gumy, co nowa mieszanka to nowa.

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim którzy mają stare słabe i zużyte gumy, co nowa mieszanka to nowa.

 

Zmiana starych łysych i kwadratowych opon na nowe nawet firmy "krzak" napewno da znacząca poprawę. Ale ja jakoś nie jestem przekonany do opon z Chin, Taiwanu czy Koreii. Podejrzewam, ze ich jakość odpowiada innym produktom z tamtego rejonu. Jak bede zmieniał oponki to w grę wchodiz Metzeler, Avon, Michelin i może może Bridgestone. Rozmiary fabryczne - szeroka guma moc zżera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem sceptycznie nastawiony ale dałem sie namówić przez znanych mi motocyklistów. Wystarczy również poczytać opinie w necie, które jeśli są negatywne to takie jak Twoje "nie mam zaufania do rzeczy made in..." a do tego ja również potrafie sie ograniczyć - sprawdzić nie ma już kto :icon_mrgreen:

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem sceptycznie nastawiony ale dałem sie namówić przez znanych mi motocyklistów. Wystarczy również poczytać opinie w necie, które jeśli są negatywne to takie jak Twoje "nie mam zaufania do rzeczy made in..." a do tego ja również potrafie sie ograniczyć - sprawdzić nie ma już kto ;)

 

Dzięki nie będe robił eksperymentów na swoim motocyklu. Miałem wydechy z Taiwanu i kierunkowskazy - totalna lipa. Widzę też jakiej jakości są różne "dalekowschodnie" skuterki. I tomnie utwierdza w przekonaniu, żeby omijać chińskotaiwańskokoreańskie wynalazki. ALe jesli Ty jesteś zadowolony to pozostaje mi życzyć przyjemnej eksploatacji nowych opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwus,

 

Juz pisalem nt opon do XVS 650 classic'a, ale nikt mnie nie czyta :cool:

Mialem u siebie Dunlopy - oryginały.

Bieznik był jeszcze OK, ale sparciały z wieku.

W serwisie Yamahy kupiłem Maxxis'y. Rozmiary jak z serwisowki: przód 130/90, tył 170/80 - takie były tez Dunlopy.

Kosztowały po rabatach 800 zł. Są bardziej miekkie niz Dunlopy czy Metzlery, ale jak mało jeździsz,

to weź lepiej je, bo i tak zrobisz 15 tys.km. Nie daj sobie napakować więcej niz 2,0 z przodu i 2,25 z tyłu - jak jeździsz sam.

Zrobiłem na nich 3 tys. i sprawuja sie pieknie tez na wodzie. Mialem watpliwości, że to jakas marka XXX, ale

serwis sprzedaje ich duzo i maja racje polecając je. Sprawdź w internecie dane.

 

Polecam i nie koniecznie zabulisz 1100-1300 zł. Sprawdzone na sobie.

 

:icon_razz:

Koronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

:lalag: ja założyłem haidenau na przód i też fajnie jedzie,cena lekko ponad dwie stówki,miałem dunlopa ale to gorna i droga półka.pozostał tył na przyszły sezon i to chyba tez nie będzie dunlop,ważne jest cisnienie to całkowicie poprawia jazdę 2-2.25 jest ok samemu,we dwoje tył mam 2,5.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...