Skocz do zawartości

Quad, a ATV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos tak ostatnio mi sie spodobaly quady i chcialbym poki co nabyc nawet troche teoretycznej wiedzy na ich temat. Mam zwiazku z tym kilka pytan. Pewnie czesc z nich sie przewinela juz w tym dziale, ale sa on tak rozsypane po tematach, ze nie jestem w stanie znalezc wszystkich odpowiedzi. Takze bez nerwacji prosze.

 

1. Czym sie rozni Quad od ATV?

2. Czemu ma, przynajmniej na allegro, sluzyc podzial Quadow i ATV na Rekreacyjne, Sportowe i Uzytkowe skoro i tak w kazdym z tych dzialo mozna znalezc to samo?

3. Jak to jest w koncu z przystosowaniem quada do ruchu ulicznego? Mozna czy nie? Kiedy slyszalem ze wystarczy B1, potem B, a potem prawko na ciagnik? Jak to w koncu jest?

4. Kilka dni temu nad morzem widzialem naprawde swietnie, wrecz streetowo, agresywnie wygladajacego quada i mial on swiatla z przodu, z tylu, a dodatkowo jeszcze kierunki. Nie byl to taki sprzet 'na niedzwiedzie', wygladal bardziej sportowo. Jak sie nazywa taki rodzaj quada?

 

Chyba wszystko, z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w tym dziale, ale spróbuje:

 

1. Quad to chyba taki większy 4-kołowiec, bardziej do jazdy rekreacyjnej, a ATV to agresywny sprzęt, min. na tor i do jazdy wyczynowej (jak na crossie).

 

2. Polacy 'quadziści' najwidoczniej jeszcze nie rozróżniają rodzaju quada jaki posiadają :crossy:.

 

3. Są quady ze światłami i kierunkami - przeważnie. Jakie prawojazdy jest na nie potrzebne, to nie wiem.

 

4. Zapewne był to quad z tych bardziej agresywnych.

Zapewne widziałeś bardzo popularną Yamahe Raptor? :-)

 

Ok a teraz prosze mnie poprawić, bo pewnie sporo ząków strzeliłem :crossy:.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Quad to chyba taki większy 4-kołowiec, bardziej do jazdy rekreacyjnej, a ATV to agresywny sprzęt, min. na tor i do jazdy wyczynowej (jak na crossie).

 

wlasnie dokladnie na odwrot, atv sa to przewaznie wszystkie quady przeprawowe z napedem na 4 kola i kupa stali do okola :icon_mrgreen: , quady sa to przewaznie sportowe quady z napedem tylko na tylna os i bez zbednych kilogramow , sa wersje z homologacja i sa wersje bez homologacji

 

 

pozdro

Edytowane przez czarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak teraz wszystkie nowe quady sa rejestrowane albo na samochod albo na ciagnik rolniczy ale to jest jedno i to samo jesli chodzi o prawo jazdy bo jest to kategoria B , czasami trafiaja sie quady zarejestrowane na motocykl wiec kategoria A, jesli quad wazy mniej niz 550 kg ( chyba nie ma tak ciezkiego quada) to mozna smigac na B1

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedzial tak:

 

1.zeby cieszyc sie z jazdy na quadzie trzeba miec jakis wlasny torvalbo duzo lasu z hopkami multami i konkretnie zeby zrobic tor odpowiedi do wyszalenia sie potrzebny jest piasek okolo 2-3 ton

 

jezeli masz takie warunki to prosze bardzo jest dla ciebie odpowiedni quad a jezeli nie to nawet nie masz co myslec o quadzie chyba ze chcesz jezdzic do sklepu po zakupy

 

lepiej kupic crossa enduraka np yamahe dt 50,80 lub 125 honde mxt 80 suzuki rm 80,125 lub cos w tym stylu

 

a co do prawka to zalezy od pojemnosci quada ale po ulicy to mozna uzywanym malucham jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis wlasny torvalbo duzo lasu z hopkami multami

 

a co do prawka to zalezy od pojemnosci quada ale po ulicy to mozna uzywanym malucham jezdzic

 

no, popisałeś się, żółtodziobie...

na początek może wyjaśnisz nam, prostaczkom, co to jest "torvalbo" oraz "multy" :smile:

po wtóre: co znaczy "zależy od pojemności" oraz co ma do tego maluch?

 

w skrócie: aby do września. dzieciaki pójdą do szkoły, przestaną się nudzić i śmiecić na forum... te wakacje są jak widać zdecydowanie za długie :icon_evil:

 

w temacie:

1. już wyjaśniono: niczym się nie różni, to jedno i to samo

2. również jak wyżej: ludzie nie wiedzą, jak zaklasyfikować posiadane pojazdy. podobne z resztą zjawisko występuje (choć na mniejszą skalę) w motocyklach - raz model pojawia się w sportowych, drugi raz w turystycznych

3. jeśli ma homologację do ruchu ulicznego, która między innymi wymaga posiadania odpowiedniego oświetlenia, jest zarejestrowany oraz ma opłacone oc - można jeździć po drogach publicznych

z kolei wymagane uprawnienia uzależnione są od rodzaju pojazdu wpisanego w homologacji: ponieważ nie ma takiego pojęcia jak quad w przepisach, więc atv miewają homologacje na ciągniki rolnicze, samochody osobowe, motocykle... zależnie od fantazji importera i urzędników ;)

4. po prostu sportowy model i już :evil:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zrobic tor odpowiedi do wyszalenia sie potrzebny jest piasek okolo 2-3 ton

 

 

 

 

beuhehe to jest najlepsze, chłopie żeby zrobić tor to byś musiał mieć z 50 ton ZIEMI , jak nie więcej

 

 

 

I polecam kupić zamiast dt słownik języka polskiego

 

 

 

zamknijcie temat bo się burdello robi

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...