Skocz do zawartości

Panowie lejemy MIXOL !!!!


billy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przeciez olej Castrol TT to olej mineralny!!!CZyli w sumie powinien byc gorszy od polskiego polsyntetyka za dyche-a kosztuje 3 razy tyle!A ja ostatnio po przejechaniu ponad tysiaca kilometrow na polskim polsyntetyku wlalem Castrol i roznice moze wielkie nie sa-ale zauwazalne. Np.silnik jak jest zimny to szybciej i lepiej sie wkreca na obroty a na mixolu musialem go rozgrzewac bo zimny jezdzic nie chcial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahaha

To według was czemu denko tłok nie jest gładkie tylko chropowate. Własnie dlatego zeby nagar osadzib sie na nim. Oczywiscie ale nie za duzo.

 

 

To jest moje zdanie które moge wyrazic, a w z nim nie musicie sie zgadzac.

 

pozdro

To dlaczego podczas rasowania silnika wskazuje się na wypolerowanie denka tłoka :D

 

Co my się tu bedziemy sprzeczać i tak każdy wleje do baku to co będzie chciał.

 

Wyattan moge dodać jeszcze jedno:

Dawno temu w "ŚM" czytałem oartykuł o MZ i wiesz co tam napisali?

"Stosowanie oleju mixol może spowodować obniżenie trwałości silnika nawet o 30%"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jest to dyskusja o kolorach, po prostu część osób jest zdania że stare mnaszyny typu mz itp. nie wymagają droższych olei niż mixol.

 

Podam tu przyklad z benzyną. Na Ukrainie lałem paliwo 80 oktanowe i co ?

okazało się że MZ spaliła o 10 % mniej niż w PL.

 

Procu : nawet Andrzej mówi że mixol do TS może być lepszy.

 

no i do tego ta cena - 5 l za 30 zł ( ktoś tam dostał ten magiczny płyn za 28zł 8O )

musze poszukać lepijej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jedna wada "droższych oleji"

Mieszanka z takim olejej mie moze być długo przechowywana gdyż paliwo "kwaśnieje" czy coś takiego.

 

To ja mam pytanie-na zime lacv olej do zbiornika razem z paliwem czy nie??Bo na zime wole zostawic napelniony bak zeby na wiosne nie zastac kupy rdzy.Jak zostawie z olejem to mi "skwasnieje" a jak bez oleju co z zimowymi "przepalami"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...