Skocz do zawartości

Kawasaki KLX 300 zalety i wady....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Chcialbym zakupic KLX 300 i nie wiem czy warto. Na motorach zbytnio sie nie znam i dlatego chcialbym poprosic was abyscie mi cos o tym moto opowiedzieli(jaki jest koszt utrzymania przez sezon, dostepnosc czesci itp.) i czym sie rozni KLX 300 R / KLX 300 C / KLX 300 D . Czy moze lepiej kupic KLX 250 ??? motorem tym bym glownie jezdzil w terenie(las).

Z gory dziekuje i pozdrawiam.... :icon_mrgreen:

Edytowane przez robsoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klx 250 i nie nażekam, jak na razie żadnych awarii nie miałem chodź mam go nie długo. Silnik 4 suwowy bardzo fajnie ciągnie jak na 250 mocy w terenie wystarczy ja mam wersje lx250d czyli najlżejszą ok 105 kg. Zawieszenie sprawuje sie bardzo dobrze ma regulowaną wysokość itp. Na temat klx 300 słyszałem tylko tyle że ma ciut mocniejszy silnik i lepej zbiera sie od dołu.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia mam go dopiero jakieś 2 miesiące więc nic ci nie powiem. Ale pali dość mało a ile też nie wiem bo po 1 nie mam liczników aby zmierzyć ile pali na 100km a po 2 kto mierzy paliwo w hard enduro?:)

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... klx jest bardziej wyczynowy to hard enduro z bardzo niską masą mój waży 105kg, a klr to chyba bardziej turystyczne enduro i chyba budową silnika sie różni wiem tyle że filtr oleju nie pasuje z klr do klx :) :icon_rolleyes: ma ktoś jeszcze te modele motocykli na forum czy tylko ja :icon_mrgreen: ?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja mam z '94 i nie widaź śladów zmęczenia chociaż nie sprawdzałem jeszcze rozrządu ale nic nie jest wieczne no i dużo zależy od poprzednich właścicieli pozdr.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KLX 300 '97r od października zeszłego roku. Przesiadłem się na niego po Kawaski KLR 650 i Hondzie XL 600.

 

Zalety:

- niska waga (105 kg bez płynów)

- b. dobre prowadzenie / zawieszenie

- przyzwoite koszty użytkowania

- wydajny układ chłozenia (ciecz)

 

Wady:

- kickstarter- palenie w ciężkim terenie zwłaszcza po glebie wymaga pewnej wprawy - brak "ciepłego ssania" (po przesiadce z motocykla z rozrusznikiem elektr. potrafi wkurzyć)

 

Do tej pory nie było z nim problemów, wymieniłem rozrząd (150 zł -łańcuszek), do wymiany uszczelniacze zaworowe (ok 40 PLN).

 

Ogólnie - jestem zadowolny z motocykla, używam go raczej w ciężkim terenie, daje naprawdę dużo frajdy z jazdy przez niską masę i poręczność. Niezła zawiecha, można polatać.

 

Moc: fabrycznie 33KM, może niewiele więcej niż w 250 ale zdcydowanie odczuwalna różnica. Przy niewielkim nakładzie moc można podnieść o ok 5 KM.

Największą frajdę daje po zamontowaniu gaźnika mechanicznego.

Jako następce widzę yamahe WR 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaruso13 nie miałeś takiego przypadku że moto cięzko paliło (tylko z popychu) i gdy odpalił i strasznie strzelał z tłumika i w gaźnik? Przy tym ostro się grzeje. Nie wiesz czym ot może być spowodowane? Pozdr.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory panie zawory...pewnie od dawna nikt do nich nie zaglądał. musisz je szybko wyregulować...o ile cos jeszcze z nich zostało.

 

sam szukam małego enduro dla brata i myślałem właśnie nad klx300 tylko dlaczego one są takie drogie?? za 10tys mozna juz kupić o klasę lepszego 125EXC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory panie zawory...pewnie od dawna nikt do nich nie zaglądał. musisz je szybko wyregulować...o ile cos jeszcze z nich zostało.

 

sam szukam małego enduro dla brata i myślałem właśnie nad klx300 tylko dlaczego one są takie drogie?? za 10tys mozna juz kupić o klasę lepszego 125EXC.

 

Dla początkującego dużo łatwiej będzie opanować 4T, czyli KLXa. Poza tym pali połowę mniej od EXC i na dodatek koszty użytkowania (wymiany i regulacje) również są połowę niższe. KLXy trzymają cenę bo są dobre i trwałe. Zwykle właściciele nie chcą się pozbywać dobrych sztuk, jedynie wtedy gdy zmieniają na lepszy sprzęt, niestety również o wiele droższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...