Skocz do zawartości

MZ


dante_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silnikiem do MZ 150. Dostałem go do roboty, pierwszy raz mam do czynienia z takim silnikiem. Jest to, jeśli się nie mylę, stara wersja, bo z okrągłym cylindrem. Chciałbym go doprowadzić do świetności, ale nie mogę dobrać się do środka. Nie wiem jak zdjąć sprzęgło oraz wirnik. Górny dekielek od sprzęgła jest zamocowany na szpilkach, które są przebite małymi bolczykami, a na zewnątrz okryte kołnierzykiem. Prosiłbym

o radę, bo już nie wiem co robić. Możliwe że jeszcze mogę zadać pyt w tym temacie.

Z góry wielkie dzięki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj z opisu wynika że nie możesz dobrać się chyba do kosza sprzęgłowego. Być może musisz nacisnąć na ten "dekielek" czy i wtedy wyjmiesz bolczyki, a montaż w odwrotny sposób. Tak jest w czeskich sprzętach i z opisu twojego wynika że moze w MZ jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że nie. Rozbierałem już nie raz koszyczki, ale tam były zawleczki i było prosto. Tutaj też bym to zrobił tylko przeszkadzaja mi te kołnierzyki. Jestem w kropce, bo na razie nikt kogo sie pytalem nie wie jak to zrobic. Moze mi coś poradzisz na temat tego wirnika? Wg mnie to on chyba jest zamocowany na wale, ale

ni kiego grzyba nie mam pojecia jak go zdjać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem fotki :)

pierwszy raz widzę takie coś, ale na oko wszystko jasne :D

wciskasz te kapturki ( opierając coś a'la widełki po dwóch stronach tych pręcików na końcach trzpieni)

wtedy kołnierz wciska się razem ze sprężyną i odsłania całkowicie "bolczyki" przetknięte na końcach trzpieni :)

powodzenia, grunt to dorobić odpowiednie widełki, moze być też gaz-rurka o średnicy wewn nieco większej niż pionowe trzpienie i nacięta gumówką tak, żeby były w niej otwory do wysunięcia poprzecznych pręcików.

załączam rysunek poglądowy ;)

pręcik który masz wybić jest czerwony...

 

1.- tak jak jest teraz

2.- tak jak masz wcisnąć

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d55c8677dad0d8ff.html

 

i tak po kolei wszystkie trzpienie ze sprężynami "rozbrajasz", uważaj tylko żeby przy puszczaniu już bez "bolca" blokującgo sprężyna nie poleciała w kosmos... jeszcze sie moze przydać przy skladaniu :P

 

ps: sorka za jakość, ale talent mechaniczny kosztem plastycznego (przynajmniej taka moja wymówka :P )

 

POWODZENIA!

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już działa link :)

 

a co do sprężyn: musi!! to nie rękamisię wciska...

musisz zrobić dźwignie.. dość sporą..

na przykład deskę oprzeć o hak w ścianie i blisko ściany przyłożyć pod deską zrobione specjalne "popychadło", wtedy naciskasz koniec deski

 

 

 

 

ściana

I

T---------------------------deska

I {} "popychadło"

I [kosz]

////////////////////////////////////////////////////////////////// podłoga

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknąłem na obrazek. Nie jest zły :P ,ważne że czytelny. Co do tego koszyczka to wreszcie zrobiłem!(i w tym miejscu oklaski na stojąco:)) źle się do tego na początku zabierałem, ale poszło. Teraz mam do jeszcze dwa pyt:

1. Gwint na śrubie koszyczka jest prawy czy lewy?

2. Jest możliwość odpalenia takiego silnika nie wkladając go do ramy? Posiadam tylko silnik, ale jak go podłącze w warsztacie pod akumalutor, doprowadze benzyne? Nie wiem czy jest sens takich kombinacji.

Mam trochę problemow, bo taki silnik rozbieram pierwszy raz, a stał on nie ruszany ponad 20 lat!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...