Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wITAM

kOLEDZY MUSZE WYCZEPIC LINKI OD GAZU . jEST TO WIELKI PROBLEM I JAK TO ZROBIĆ/PRZY KIEROWNICY/. pozdrawiam

 

wITAM

kOLEDZY MUSZE WYCZEPIC LINKI OD GAZU . jEST TO WIELKI PROBLEM I JAK TO ZROBIĆ/PRZY KIEROWNICY/. pozdrawiam

ventura 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A odnośnie wyjazdów, to Prabucko-Kwidzyńska ekipa organizuje co prawda dopiero w czerwcu wyjazd do Wilna. Odsyłam do linku z forum gdzie jest o tym rozmowa http://motomy.f3d.pl/viewtopic.php?f=14&t=120&st=0&sk=t&sd=a Mam nadzieję, że jakaś Royalka by dołączyła do tej ekipy, by mojej niuni nie było smutno samej :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup Ventury. Oglądałem jedną dzisiaj i muszę powiedzieć że to kawał ładnej maszyny. Jedyne zo mnie zaniepokoiło to jakiś dziwny odgłos dochodzący gdzieś z przodu silnika, taki lekki "puk" pojawiający się co jakiś czas. Czy to norma w RS?

Poza tym w modelu który oglądałem trochę niedokładnie schodziły się pewne części owiewki, ale to wina upadku motocykla (tak twierdzi sprzedawca). Tyle , że lampa przednia też niebardzo wpasowała się w otwór w owiewce (sprzedawca twierdzi że to tylko kwestia regulacji, tyle że ja do końca nie wiem jak to jest tam zawieszone - może jakiś stelaż skrzywiony?). Motocykl z 2006 roku, sprowadzony z USA.

 

Ogólnie, spoko, ale te stuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkrecic 10 srubek i zobaczyc co jest pod owiewka.

 

Dzięki za odp, słuszna uwaga - warto na to spojrzeć przed ewentualnym zakupem.

A co do tych odgłosów, to jak to wygląda w innych royalach - słychać coś czy to jakaś wada jest w tym motocyklu (przebieg ponad 20 000 mil)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ventrury maja to do siebie ze plastiki szybko sie lamia przy wywrtkach. kwestiapotem jak sa zrobione. zdejmuejsz pare plastikow tzn przednia owiewka i oslony na nogi i juz widac. warto tez popatrzec na gmole jak mocno sa porysowane. o pukaniu sie nie wypowiem bo nie slyszalem a na odleglosc ciezko cos powiedizec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, słuszna uwaga - warto na to spojrzeć przed ewentualnym zakupem.

A co do tych odgłosów, to jak to wygląda w innych royalach - słychać coś czy to jakaś wada jest w tym motocyklu (przebieg ponad 20 000 mil)?

 

W moim Royalu nic nie puka, nie daj sobie nic wkręcić. Wcześniej jeździłem m.in. Drag Starem 1100 i tam rzeczywiście stukanie było słychać i to nie na zimnym, a na rozgrzanym silniku, ale było to pukanie cykliczne, w rytm pracujacego silnika, drażniło mnie to i obejżałem wiele egzemplaży i nawet nowiutkie maszyny z przebiegiem 2400km poprostu tak pracowały, ale trzeba pamietać że to Vałki chłodzone powietrzem i gadają zupełnie inaczej, niz np. nasze XVZ, po przesiadce z Draga na Royala dopiero doceniłem kulture pracy bez zbędnych stuków i zgrzytów, choc moim zdaniem mistrzem w tej dziedzinie to jest honda...tam silniki pracują bezszelestnie :)

 

Skoro piszesz, że coś wyraźnie stuka i to na dodatek nie cyklicznie, a co jakiś tam czas, to ja już byłbym bardzo podejżliwy.

Dosiadałem też wcześniej Virago 1100 i miałem taki przypadek, że przy kupnie moto chodził bardzo ładnie, ale po wymianie oleju na nowy jakby ktoś pilnikiem szorował po cylindrach, okazało się , że sprzedający nalał do oleju jakiegoś gó..a, by wyciszyć silniki, może to nawet nie był olej tylko sam motodoctor, okazało się, że do wymiany kwalifikował się cały rozrząd....

Lepiej sprawdzić niepotrzebnie kilka razy, niż jeden raz za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Czy możecie mi powiedzieć gdzie można kupić filtry powietrza do Ventury i ile takie mogą kosztować,

nie moge znależc nigdzie tego ustrojstwa a jak są to cena mocno powala z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestey zycie nie rozpieszcza. zamiennikow nie ma. oryginal 2 x 160-180 pln. jedyny ratunek mocna sprezarka i dmuchanie - ale to nie wyleczy a jedynie przedluzy agonie ;-) jak ktos znajdzie zamienniki to oczywiscie chetnie z kolega podlaczymy sie pod zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...