Skocz do zawartości

elektryka simsona sr50


Brt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie!

Mam zje**ny akumulator i bardzo szybko rozladowuje sie' date=' a zal mi kasy na nowy(cala kase wydaje na Jawe).

[/quote']

A jesteś pewien, że to akumulator :?: Może ładowanie padło :?: Zalecałbym to najpierw sprawdzić.

 

A jak bylaby dobra???

Nie będzie dobra.

 

Cewka oświetleniowa daje 31,5W w skuterze zwykłym i 41,5W w elektroniku (ile daje dokładnie nie wiem).

Żarówka tylna - 5W, żarówka przednia 25/25W lub 35/35W (zależnie od powyższego) i podświetlanie licznika 1,5W (najczęściej jest 2W bo tylko takie żarówki są dostępne)

Czyli z cewki oświetleniowej na kierunki nie ma mocy, no chyba że masz 40W cewkę, a żarówkę do przodu zastosujesz 25/25W i wtedy zostaje Ci 10W wolnego, czyli jedna, żarówka w kierunku musi mieć 5W.

Ale pojawia się nowy problem - przerywacz. Podłączony do prądu zmiennego będzie działał nieprawidłowo. Czyli nie będziesz miał migaczy tylko lampki

 

Cewka ładowania daje coś koło 21W. Czyli musiałbyś znaleźć żarówki 10W (nie wiem czy istnieją?).

Przerywacz powinien działać normalnie, jeśli tylko podłączysz go za diodą prostującą (s51). W sr50 przerywacz jest zintegrowany z regulatorem napięcia, czyli super.

Jedyny problem jaki się pojawia to światło stop. Jeśli wciśniesz hamulec, zapali się żarówka 21W w tylnej lampie dodać 2x10W (lub 2x21W) to mamy 41 lub 63W a cewka daje tylko 21.

 

Ja Ci mówię: daruj sobie! Aku kosztuje około 50zł. Kupujesz i po problemie (ale lepiej najpierw sprawdź czy to nie wina ładownia, aku może być dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbyś znaleźć żarówki 10W (nie wiem czy istnieją?).

Istnieja :-)

A jakby juz tak kombinowac na maxa to z przodu mozna zalozyc zarowke 15/15 W (taka jak do jawek mustang 23) tylko nie wiem jak z jej dopasowaniem :/ - ma ktos fotke zarowki simsona ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...