Skocz do zawartości

OC - jakie zniżki mi przysługują? jak udowodnić?


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Jako że sprzedałem kolejny motorower interesuje mnie sprawa zniżek OC. . . .

 

Na jakiej zasadzie i za pomocą jakich procedur jest ona naliczana?

 

moze po kolei...

 

od 20 VII 2003 do III 2006 miałem skuter Simson, który był zarejestrowany na ojca, a ja byłem współwłaścicielem...

 

przez ten czas OC było opłacane w PZU

 

od III 2006 do TERAZ miałem enduro APrilia RX (motorower zarejestrowany TYLKO na mnie) i OC opłacane w TUW'ie. (simson sprzedany zaraz po kupnie Aprilii).

 

OC na ostatnie moto mam wazne do 20 wrzesnia... ale nawet nie wycofywałem... zostały ledwo 3 miesiące, wziął wszystkie papier nowy włąsciciel

 

 

 

i tu moje pytanie:

 

Czy w związku z tym, że płacę OC NIEPRZERWANIE od 4 lat przysługują mi jakieś zniżki?

Czy jako współwłaściciel (ojciec płacił za simsona ponad 2,5 roku) też nalicz ami się czas płacenia OC ?

Na jakiej podstawie przysługują mi zniżki OC gdybym TERAZ kupił motor/samochód? Jak to udowodnić? SKąd pani w dajmy na to PZU bedzie wiedziała, że ja płacą juz 4 lata... ? ? ?

 

I czy jeżeli wciąż dalej chce mieć coągłość płacenia OC to czy muszę coś kupować? KIEDY ? (motor sprzedany jakies 2 tyg temu) .. ?

 

I czy w oóle kupno jakiegoś pojazdu i OPŁACANIE go jest konieczne by te moje 4 lata nie poszły na marne ? ? ?

 

 

Generalnie chodzi mi o to czy mam w końcu jakieś zniżki czy nie , na jak długo, w jakiej ilości I JAK ONI MI JE PRZYZNAJĄ (?) :clap:

Edytowane przez gurufarmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wykazania ciągłości ubezpieczenia potrzebne ci są kwity za opłaty lub pismo od zakładu (-ów) ubezpieczeniowego z zaświadczeniem okresu składkowego. o takie zaświadczenie możesz wystąpić na piśmie do PZU i TUW

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce, jak pisze Jeszua, z każdego jednego zakładu ubezpieczeń musisz wyciągnąć swój przebieg ubezpieczenia. A jakie dostaniesz za to zniżki, to już zależy tylko od konkretnej ubezpieczalni, w której się ubezpieczysz. Bo w PZU prawdopodobnie już za rok bezszkodowego przebiegu masz -10%, a np. w Warcie zniżka za bezszkodowość jest dopiero po drugim roku bezszkodowego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Jako że sprzedałem kolejny motorower interesuje mnie sprawa zniżek OC. . . .

 

Na jakiej zasadzie i za pomocą jakich procedur jest ona naliczana?

 

moze po kolei...

 

od 20 VII 2003 do III 2006 miałem skuter Simson, który był zarejestrowany na ojca, a ja byłem współwłaścicielem...

 

przez ten czas OC było opłacane w PZU

 

od III 2006 do TERAZ miałem enduro APrilia RX (motorower zarejestrowany TYLKO na mnie) i OC opłacane w TUW'ie. (simson sprzedany zaraz po kupnie Aprilii).

 

OC na ostatnie moto mam wazne do 20 wrzesnia... ale nawet nie wycofywałem... zostały ledwo 3 miesiące, wziął wszystkie papier nowy włąsciciel

i tu moje pytanie:

 

Czy w związku z tym, że płacę OC NIEPRZERWANIE od 4 lat przysługują mi jakieś zniżki?

Czy jako współwłaściciel (ojciec płacił za simsona ponad 2,5 roku) też nalicz ami się czas płacenia OC ?

Na jakiej podstawie przysługują mi zniżki OC gdybym TERAZ kupił motor/samochód? Jak to udowodnić? SKąd pani w dajmy na to PZU bedzie wiedziała, że ja płacą juz 4 lata... ? ? ?

 

I czy jeżeli wciąż dalej chce mieć coągłość płacenia OC to czy muszę coś kupować? KIEDY ? (motor sprzedany jakies 2 tyg temu) .. ?

 

I czy w oóle kupno jakiegoś pojazdu i OPŁACANIE go jest konieczne by te moje 4 lata nie poszły na marne ? ? ?

Generalnie chodzi mi o to czy mam w końcu jakieś zniżki czy nie , na jak długo, w jakiej ilości I JAK ONI MI JE PRZYZNAJĄ (?) :icon_mrgreen:

yyy co do tematu..

 

Ja słyszałem że zniżki z MOTOROWERÓW się nie liczą.

 

Jest to prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy co do tematu..

 

Ja słyszałem że zniżki z MOTOROWERÓW się nie liczą.

 

Jest to prawdą?

Zniżki się liczą tylko nie jestem pewien czy z motoroweru na motocykl lub samochód przechodzą. Kiedyś przechodziły a teraz nie jestem pewien. Słyszałem że z motocykla na samochód przechodzą (ale tego też nie jestem pewien).

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że z motocykla na samochód przechodzą (ale tego też nie jestem pewien).

 

a tego to akurat ja jestem pewien, że przechodzą :buttrock:

natomiast z motoroweru (przyczepy, itp badziewia, które ludzie kupują za grosze żeby sobie "nabijać" zniżki) to o ile mnie pamięć nie myli - nie. ale pewności nie mam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ubezpieczenie OC motocykla w PZU płaciłem rok temu 108 zł (10% zniżki bo normalnie to 120zł). Nie wiem czy jest sens ganiać za zniżką kilkunastu-kilkudziesięciu złotych po kilku zakładach ubezpieczeń. Co innego na AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ubezpieczenie OC motocykla w PZU płaciłem rok temu 108 zł (10% zniżki bo normalnie to 120zł). Nie wiem czy jest sens ganiać za zniżką kilkunastu-kilkudziesięciu złotych po kilku zakładach ubezpieczeń. Co innego na AC.

W sumie jest jak ktoś ma 4 lat zniżek.

Bo jak by w przyszłości kupił samochód to by ta zniżka dużo dała, a tak to przepadnie :icon_eek:

 

Fajnie że z motocykla przechodzą na samochód aby nic nie zmienili.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze... dajmy na to, że się liczą zniżki z motoroweru . . .

 

a czy teraz robienie np rocznej - dwurocznej przerwy w jakiś sposób SKASUJE posiadane 4 lata ciągłego płącenia???

 

jezlei teraz po 4 latach jest np 20 % znizki... to jak przez najblizsze 2 lata nie będę posiadał zadnego pojazdu, to czy po ów 2 latach będę miec dalej te np 20 % znizki ?

 

 

czy to w jakis sposób przepada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą się zniżki. (tak jak już pisałem)

Więc jak masz teraz 20% i nie będziesz płacił przez dwa lata to na pewno Ci przepadną. Możesz mieć przerwę ale nie wiem dokładnie ile ale na pewno nie dwa lata.

Najlepiej przejdź się do towarzystwa ubezpieczeniowego i się wszystkiego dokładnie dowiesz.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej przejdę się :icon_exclaim:

 

i pytanko...

 

jak sprzedalem motorower.. z 2 tyg temu..

 

to czy musze iść do WK i zlozyć jakieś oświadczenie w związku z pozbyciem się pojazdu ?

Tak masz obowiązek zgłosić.

 

Na co pozakładałeś tyle kąt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem.. w sumie nie czaja po co ale ok...

 

 

co do zniżek - bylem z PZU

 

babka mówi ze od lipca OC Z MOTOROWERÓW PRZECHODZI NA AUTA ITP ITD !!!

 

 

WIEC ZA 4 LATA MAM 30 % , MOGĘ 6 MIESIĘCY NIE MIEC POJAZDU BY WCIĄŻ LICZYŁA MI SIĘ CIĄGŁOŚĆ PŁĄCENIA - KTÓREJ I TAK W PZU NIE MAM BO PRZEZ OSTATNI ROK PLACILEM W TUWIE

 

 

 

DO ROKU CZASU MOGE NIE MIEC POJAZDU - PO ROKU MOJE 4 LATKA PRZEPADAJĄ :)

 

 

 

wiec wyhcodzi na to ze wartaloby kupic teraz papiery do jakiegos rometa i oplacac przez 2 lata - bo nei zamierzam kupowac nic innego -

 

 

po 2 latach mam 6 lat a po 6 latach mam 50% oc.... co w mlodym wieku jest wypac i autko mogę na siebie rejestrować

 

 

dzięki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEC ZA 4 LATA MAM 30 % , MOGĘ 6 MIESIĘCY NIE MIEC POJAZDU BY WCIĄŻ LICZYŁA MI SIĘ CIĄGŁOŚĆ PŁĄCENIA - KTÓREJ I TAK W PZU NIE MAM BO PRZEZ OSTATNI ROK PLACILEM W TUWIE

Wszystkie zniżki przechodzą do każdego ubezpieczenia wystarczy tylko zaświadczenie o ciągłości i masz w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym zniżki.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...