Skocz do zawartości

Yamaha xt600 rok1992 proźba o kontakt z użytkownikami takiego sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w swojej XT 600. Podczas kręcenia rozrusznikiem, słyszalne są potężne stuki metaliczne, a kiedy wykręce świecę to stuki ustaja i słychac rozrusznik i skoki tłoka /to co powinno byc słyszalne/.

Motor niechce zapalić, prąd dostaje bo sprawdzałem, paliwo też bo go zalewa. PO rozebraniu góry silnika (tj. całego cylindra) wnioskuje że wszystko jest wpożądku. Proszę o poradę bo jestem w kropce :) Dzięki i POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO rozebraniu góry silnika (tj. całego cylindra) wnioskuje że wszystko jest wpożądku.

 

Tzn co jest w pożądku?

Tłok cały, nie ma luzu na swożniu, zawory proste, rozrząd nie przestawiony?

 

Motor był na chodzie i Ci się zepsuł, czy kupiłeś trupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma xt600 z 93 rocznika więc to samo i tez ostatnio metalicznie stuki od silnika tak sie nasiliły że postanowiliśmy rozebrac okazało się, że łańcuszek był już tak wyciągnięty, że można by go z powodzeniem skrócić o 2 ogniwa i dalej by pasował :) a przy okazji przeskoczył kawałem i zawory ssące do wymiany bo przywaliły w tłok i są lekko zagięte :smile:

ale do rzeczy łańcuszek jak odkręcisz napinacz był mocno napięty czy latał już luźno ?? sprawdzałeś szczelność głowicy ?? ( po odwróceniu i nalaniu benz do komory spalania nie powinno zabardzo wyciekac przez kanały dolotowe i wydechowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co jest w pożądku?

Tłok cały, nie ma luzu na swożniu, zawory proste, rozrząd nie przestawiony?

 

Motor był na chodzie i Ci się zepsuł, czy kupiłeś trupa?

 

Motor kupiłem na chodzie ze stukiem. Pewnego dnia nie mogłem zapalić więc rozebrałem cały cylinder i wszystko wpożądku, rozrząd dobrze wyszpanowany, zawory całe, tłok nie ma luzu na swożniu, łożysko na korbie też nie ma luzu . Naprawde niewiem co to może być. Co o tym sądzisz Maćku79 ???

 

 

Sąsiad ma xt600 z 93 rocznika więc to samo i tez ostatnio metalicznie stuki od silnika tak sie nasiliły że postanowiliśmy rozebrac okazało się, że łańcuszek był już tak wyciągnięty, że można by go z powodzeniem skrócić o 2 ogniwa i dalej by pasował :biggrin: a przy okazji przeskoczył kawałem i zawory ssące do wymiany bo przywaliły w tłok i są lekko zagięte :buttrock:

ale do rzeczy łańcuszek jak odkręcisz napinacz był mocno napięty czy latał już luźno ?? sprawdzałeś szczelność głowicy ?? ( po odwróceniu i nalaniu benz do komory spalania nie powinno zabardzo wyciekac przez kanały dolotowe i wydechowe )

 

 

Łańcuszek rozrządu był mocno wyszpanowany, a zawory dzisiaj docierałem i sprawdziłem szczelność, zero wycieków. TYlko jedno mnie nurtuje, tłok ma dwa wytłoczenia jakby od zaworów wydechowych, ale wygląda mi to na orginalne fabryczne wytłoczenia, niema w tym miejscu żadnych śladów otarcia czy uderzenia, tylko nagar na całej powierzchni tłoka. Poradź Mr-z.

Edytowane przez vanilla sky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tłok ma rowki na zawory i to tak ma byc :buttrock: a na zębatce na wałku łańcuszek dobrze leży ?? powinien przylegać idealnie na całej długości styku z zębatką

bo po twoim opisie wygląda to dokładnie identycznie jak my kupiliśmy kumpla xt tez cos lekko stukało jak by ktoroś łożysko albo coś, a po rozebraniu to łańcuszek nowy przyjdzie jutro i na 100% po złożeniu wszystkie stuki znikną :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tłok ma rowki na zawory i to tak ma byc :) a na zębatce na wałku łańcuszek dobrze leży ?? powinien przylegać idealnie na całej długości styku z zębatką

bo po twoim opisie wygląda to dokładnie identycznie jak my kupiliśmy kumpla xt tez cos lekko stukało jak by ktoroś łożysko albo coś, a po rozebraniu to łańcuszek nowy przyjdzie jutro i na 100% po złożeniu wszystkie stuki znikną :biggrin:

 

 

Łańcuszek rozrządu przylegał bardzo dobrze do zębatek, nawet się obawiałem że jest za tęgo, z tego co zauważyłem napinacz rozrządu sam sie napina, więc nic nie można tam regulować. Ale powiedz dlaczego stuków nie było jak silnik zapalił (teraz nie pali) i jak się świece wykręciło i sprawdziło iskrę to też nie stukało. Napisz co z waszą XT, po założeniu nowego łańcuszka, noi ile kosztuje? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor kupiłem na chodzie ze stukiem. Pewnego dnia nie mogłem zapalić więc rozebrałem cały cylinder i wszystko wpożądku, rozrząd dobrze wyszpanowany, zawory całe, tłok nie ma luzu na swożniu, łożysko na korbie też nie ma luzu . Naprawde niewiem co to może być. Co o tym sądzisz Maćku79 ???

 

Skoro góra silnika jak twierdzisz jest ok, ma iskrę, to może przyglądnij się bliżej gaźnikowi. Może gdzieś się zatkał, albo za dużo paliwa dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro góra silnika jak twierdzisz jest ok, ma iskrę, to może przyglądnij się bliżej gaźnikowi. Może gdzieś się zatkał, albo za dużo paliwa dostaje.

 

Pewno tak zrobie, tylko czekam na uszczeli i będe składał. Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w swojej XT 600. Podczas kręcenia rozrusznikiem, słyszalne są potężne stuki metaliczne, a kiedy wykręce świecę to stuki ustaja i słychac rozrusznik i skoki tłoka /to co powinno byc słyszalne/.

Motor niechce zapalić, prąd dostaje bo sprawdzałem, paliwo też bo go zalewa. PO rozebraniu góry silnika (tj. całego cylindra) wnioskuje że wszystko jest wpożądku. Proszę o poradę bo jestem w kropce :wink: Dzięki i POzdrawiam.

Według mnie może stukać sprzęgło rozrusznika (wolne koło)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie może stukać sprzęgło rozrusznika (wolne koło)..

 

Wolne koło jest dobre, sprawdzałem wszystko działa, nic nie przeskakuje dobrze sie klinuje i przenosi napęd z rozrusznika, a jak silnik zapali to puszcza i nie ciagnie. Dzięki ale to napewnop nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...