Skocz do zawartości

kask i ubiór do 4000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić kask i kompletny ubiór wraz z butami do 4000 PLN, na dużego nakeda.

Preferuję skórę. Jazda od wiosny do jesieni, w pogodne dni.

Proszę o opinie o producentach i modelach.

Priorytet to bezpieczeństwo. Jeżeli mieliście jakieś doświadczenia z zakresu bezpieczeństwa i komfortu związane z kaskiem i ubiorem proszę o podzielenie się ze mną.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich bikerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask proponuję integralny - są najbardziej bezpieczne, osobiście mam AGV GP PRO i jestem super zadowolony, jest on nieco głośny, ale można to zniwelować zatyczkami, natomiast jego stabilność przy dużych prędkościach jest super. W tiger przy 120 km/h podnosił się do góry i wisiał na samym pasku, w AGV przy 180km/h kompletnie nic się nie dzieje, jest tak samo jak przy 90km/h.

 

Co do ciuchów to może alpinestar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym troche pokombinowal (np ebay.de) i kupil juz kask shoei xr 1000 a buty sidi vertigo ;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead: witam ,

 

mimo iż jestem świeżakiem polecam funt.co, szyją na miare i są to naprawdę solidne produkty.

co do butów, to mam probikery i jestem zadowolona. Kask najlepiej shoei :clap:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

 

mam mały, a raczej troszkę większy jak mały :P dylemat co do zakupu stroju na motur ( chodzi mi nie tylko o kombinezon, ale również kask, buty i rękawice ). Problem jest w tym, że na wszystko chciałbym przeznaczyć pieniądze w zakresie 3 - 4 000 zł. Po 1 - uważacie, że za takie pieniądze można kupić coś dobrego i wystarczającego na dłuższy czas? A po 2 - co za jakie pieniądze? Są różne kombinezony i kaski od 700 do 2700 zł ( tak rzuciłem oczywiście pi razy oko ), ale nie wiem właściwie co z czym zebrać do kupy, żeby zmieścić się w przedziale cenowym, a było dobre - jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wolę nie oszczędzać. Dodam, że będę jeździł na ścigaczu, a ubrania dobrze gdyby były dostępne na terenie Warszawy - jednak ciuchy przed zakupem trzeba przymierzyć.

 

Dodam, że przeczytałem już wiele tematów na temat wyboru czy to kasku czy kombinezonu, przeglądam już od dłuższego czasu różne oferty i przeczytałem również trochę artykułów na temat wyboru ubrań na motor, aczkolwiek zależało by mi na konkretnych modelach czy markach, co dałoby mi lepszą orientację. Albo czy np. takie coś to nie ściema - http://4bikes.pl/titech-tatoo-p-117.html?cPath=21_33 ( trochę spora ta przecena )

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyć wysoki i szczupły - 190cm wzrostu prawie, a waga 73 kg. Jeśli chodzi o kask, to obwód głowy mam 60cm, więc w sumie spora bania :D Jeśli chodzi o ścigacz, to dokładnego modelu nie mam upatrzonego, ale to będzie 600cm3 - coś jak GSX-R czy CBR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ścigacz, to dokładnego modelu nie mam upatrzonego, ale to będzie 600cm3 - coś jak GSX-R czy CBR

Jeśli to ma być pierwsze moto to polecam poczytać jeszcze coś na ten temat.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale już abstrahując od konkretnego modelu. Zdaję sobie sprawę, że te motory, które podałem są zdecydowanie za mocne, jak na 1 motor, ale póki co chodzi mi głównie o ubiór.

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale już abstrahując od konkretnego modelu. Zdaję sobie sprawę, że te motory, które podałem są zdecydowanie za mocne, jak na 1 motor, ale póki co chodzi mi głównie o ubiór.

No to bardzo dobrze, że sobie zdajesz z tego sprawę. A że tak spytam to w takim razie o jakim motocyklu myślisz? Doskonale zdaję sobie sprawę, że cięzko jest wybrać coś co będzie wyglądało szpanersko i ścigaczopodobnie. No i będzie rozsądne.

:icon_razz:

A co do ciuchów. Za taką kase powienieneś spokojnie się ubrać. Zacznij od przymiarek. Często jest tak, że coś się podoba a zupełnie nie leży. Pomierz, po oglądaj na żywo. A później jak już będziesz miał coś w miare wybrane poszukaj opinii na niecie.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaję sobie sprawę, że cięzko jest wybrać coś co będzie wyglądało szpanersko i ścigaczopodobnie. No i będzie rozsądne.

Jest takie moto.

To GS500 w ścigaczu.

gs_500f-000611.jpg

Czystość formy.

Ścigacz i zamulant w jednym:)

Edytowane przez kivi

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścigacz i zamulant w jednym:)

Wiem, że jest takie moto. I wygląda faktycznie całkiem scigaczopodobnie :icon_biggrin:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie apropo motoru sprawa wygląda tak, że moje fundusze są ograniczone i to dosyć mocno (póki co mam 10k zł). Dlatego najpierw szukam ubrań, a potem za to co mi zostanie, zobaczę na co będę mógł sobie pozwolić ew. ile będę musiał dorobić żeby kupić jakiś rozsądny motor.

 

A pytan o ubrania bo w sumie dla mnie to jest zupełnie nowy świat i prócz Alpinestarsa w ciuchach i Shoei w kaskach, nie wiem jakie firmy czy modele ubrań są godne polecenia.

 

Więc mógłbym Was serdecznie prosić o jakieś propozycje kompletu ubrań, który zmieścił by się w tych 4 tysiakach?

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Skoro nikt nie chce zarzucić propozycjami, to co powiecie na taki komplet:

 

Kask - Shoei XR-1000 - http://allegro.pl/xr-1000-rogue-tc-5-xl-shoei-i1550406910.html

Kombinezon - Tschul 727 - http://allegro.pl/kombinezon-meski-kombi-tschul-model-727-i1560168746.html

Rękawice - Roleff RO76 - http://www.ebiker.pl/produkt214,rekawice-ro67.html

Buty - SiDI B2 - http://www.ebiker.pl/produkt136,sidi-b2.html

 

?? Gdzieś oszczędzić, a gdzieś dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...