Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem- Kawasaki VN 750 (94)


bwoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problemy z odpalaniem moto (Kawasaki VN 750) na ciepłym silniku, jak jest zimny pali można powiedzieć "na dotyk", gdy jest ciepły czasem nie chce zapalić, rozrusznik kręci w miarę szybko.

Ostatnio robiłem mu synchronizację gaźników, mam trochę zbyt niski poziom paliwa w komorach pływakowych (porównując z poziomami z serwisówki), nie mam pewności, czy może mieć to wpływ, w czasie jazdy moto zachowuje się bez zarzutów, nie ma objawów, które świadczyłyby, że brakuje mu paliwa, co do śrub regulacji składu mieszanki na wolnych obrotach, to wykręcone są na 4,5 obrotu. Jeżeli macie jakieś doświadczenia i sugestie w tym temacie to z góry dzięki

Pozdrawiam bwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problemy z odpalaniem moto (Kawasaki VN 750) na ciepłym silniku, jak jest zimny pali można powiedzieć "na dotyk", gdy jest ciepły czasem nie chce zapalić, rozrusznik kręci w miarę szybko.

Ostatnio robiłem mu synchronizację gaźników, mam trochę zbyt niski poziom paliwa w komorach pływakowych (porównując z poziomami z serwisówki), nie mam pewności, czy może mieć to wpływ, w czasie jazdy moto zachowuje się bez zarzutów, nie ma objawów, które świadczyłyby, że brakuje mu paliwa, co do śrub regulacji składu mieszanki na wolnych obrotach, to wykręcone są na 4,5 obrotu. Jeżeli macie jakieś doświadczenia i sugestie w tym temacie to z góry dzięki

Pozdrawiam bwoj

 

 

 

Siemasz>>> Mój Vulcan odpala normalnie i normalnie jeździ ale śrubki od składu mieszanki mam na ok 3,5 obrotu a i poziom paliwka jest zbliżony do wskazań serwisowych ( wiem że ciężko jest to dobrze ustawić ale i japońce dają w tym temacie sporą tolerancję ) . Wydaje mi sie że powinieneś od tego właśnie zacząć ( nie napisałeś jak było przed ustawianiem gaźników czy chodził i odpalał normalnie) . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za sugestie, :bigrazz:

zdemontowałem dzisiaj gaźniki i skorygowałem poziomy w komorach pływakowych

na chwilę obecną problem zniknął, moto odpala na gorącym bez problemu

Pozdrawiam bwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za sugestie, :)

zdemontowałem dzisiaj gaźniki i skorygowałem poziomy w komorach pływakowych

na chwilę obecną problem zniknął, moto odpala na gorącym bez problemu

Pozdrawiam bwoj

 

 

 

siemasz>>> to miałeś fajną robótkę bo wyjmować te keihiny zaj...ane a potem to wsadzić na miejsce to totalna porażka . Cieszę się że mogłem być pomocny >>Pozdrawiam<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemasz>>> to miałeś fajną robótkę bo wyjmować te keihiny zaj...ane a potem to wsadzić na miejsce to totalna porażka . Cieszę się że mogłem być pomocny >>Pozdrawiam<<

 

Masz rację, mam już opatentowany sposób na wydarcie gaźników a swoją drogą "japońce" beznadziejnie to rozwiązali.

Mam przy okazji pytanie:

Próbowałeś w Swoim sprzęcie jazdy z pustymi wydechami, bez " środkowej puchy", każdy cylinder z oddzielną rurą?

Pozdrawiam bwoj

Edytowane przez bwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mam już opatentowany sposób na wydarcie gaźników a swoją drogą "japońce" beznadziejnie to rozwiązali.

Mam przy okazji pytanie:

Próbowałeś w Swoim sprzęcie jazdy z pustymi wydechami, bez " środkowej puchy", każdy cylinder z oddzielną rurą?

Pozdrawiam bwoj

 

 

 

Witam >>Mam właśnie tak zrobiony wydech dwie puste rury >> Osobiście nie polecam bo ryczy jak jasna cholera i na dłuższą metę nie daje się jeździć . Jeśli chcesz mieć potwornie ryczące moto to możesz to zrobić bo wcale nie strzela ani nic złego się nie dzieje ( pieski się czepiają ) i to by było na tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam >>Mam właśnie tak zrobiony wydech dwie puste rury >> Osobiście nie polecam bo ryczy jak jasna cholera i na dłuższą metę nie daje się jeździć . Jeśli chcesz mieć potwornie ryczące moto to możesz to zrobić bo wcale nie strzela ani nic złego się nie dzieje ( pieski się czepiają ) i to by było na tyle. Pozdrawiam

 

Witam

wydechy, które mam prawdopodobnie są od vn 1500, wydaje mi się, że nie są całkowicie puste, jeździłem na nich jakiś czas, do momentu aż pojawił się problem z odpalaniem na gorącym silniku, teraz moto uważam, że jest wyregulowane ok, dodatkowo założyłem nowy akumulator, spróbuję jeszcze jednego podejścia do nieoryginalnych wydechów, bo fajnie na nich "mruczy" :icon_razz:

mam nadzieję, że tym razem będzie oki (na oryginalnych, jak dla mnie jest trochę zbyt cicho),

pzdr bwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wydechy, które mam prawdopodobnie są od vn 1500, wydaje mi się, że nie są całkowicie puste, jeździłem na nich jakiś czas, do momentu aż pojawił się problem z odpalaniem na gorącym silniku, teraz moto uważam, że jest wyregulowane ok, dodatkowo założyłem nowy akumulator, spróbuję jeszcze jednego podejścia do nieoryginalnych wydechów, bo fajnie na nich "mruczy" :banghead:

mam nadzieję, że tym razem będzie oki (na oryginalnych, jak dla mnie jest trochę zbyt cicho),

pzdr bwoj

 

Czołem.

Postaraj się trochę chociaż przytłumić wydech przez wstawienie specjalnej siatki i wspawanie tego wewnątrz ale tak aby przelot zostawić. Mam tak u siebie i jest o wiele lepiej dla ucha (głośno, ale nie nachalnie i w trasie nie uciążliwie).

Poza tym sprawdź filtr powietrza. Kiedyś na zlocie znajomy miał podobne objawy że źle odpalał na ciepłym. Jak się okazało filtr był zawalony, poza tym są tam jakieś gąbki, które były nasączone chyba olejem i nie zaciągał powietrza jak należy. Po małym czyszczeniu (z zaznaczeniem wymiany) chodzi jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...