Skocz do zawartości

problem z podwyzszonymi obrotami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum.

 

Pisze gdyz mam problem z ktorym nie moge sobie sam poradzic:

Mam Honde cbr600 F4i 2006r okolo 3000mil przebiegu. Od pewnogo czasu zaczalem miec problem z obrotami. Po wlaczeniu zimnego motoru po chwili zapala sie kontrolka "FI" (podnosi mi obroty do okolo 1400-1500). Po jakims czasie jak silnik sie rozgrzeje (czyt. osiagnie temperature okolo 220st F) wylaczam motor, po czym uruchamiam od nowa... i tu zaczyna sie problem.. bo obroty znowu sa zbyt niskie (okolo 900-1000) i kontrolka "FI" znowu sie zapala, podnaszac ponownie obroty do granicy 1400-1500.

 

P.S. Do motoru mam dolaczony Power Commander (mozliwosc konfiguracji z komputerem osobistym).

 

pozdrawiam

hondaf4i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś pomoge, pewnie więcej namieszam , ale kumpel miał chyba podobą sytuacje w CB750 kiedyś. Po prostu na luzie obroty leciały same do gory - okazało się że to była wina elektroniki, lecz co dokładnie to już nie pamietam, lecz jesli trzeba bedzie to sie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie rozgrzeje to termometr wskazuje 220st F, wlacza sie wiatrak, po jakims czasie sie wylacza i sytuacja sie powtarza. Tu chodzi o to ze "FI" jest zapalone non-stop niezaleznie od biegu/temperatury czy pogody jak kto woli ;]

Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś "błąd"

...

i nie potrafie sobie z nim sam poradzic dlatego pisze na forum, moze ktos doswiadczony cos podpowie.

 

P.S. Tak jak pisalem, mam mozliwosc podlaczenia motoru do pc, moze to ulatwi sprawe.

 

pozdrawiam

gregory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, mam mozliwosc podlaczenia motoru do pc, moze to ulatwi sprawe

 

Szkoda, że w mojej starej Kawie tak nie można :cool:

 

Jeśli ta kontrolka miga, to policz ilośc błysków/przerw, zresztą poszukaj na forum, juz było o tym wiele razy. Miganie pokazuje rodzaj (kod) błędu, po tym dojdziesz co jest niesprawne.

 

Po drugie ściagnij serwisówkę do F4i, na forum były tez linki podawane, zresztą poszukaj gdzieś w sieci, znasz angielski, to przeczytasz i będziesz wiedział o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontrolka miga to masz kod MIL policz długie i krótkie kolejne mignięcia po których jest przerwa i następna seria. Każde długie oznacza 10 a krótkie 1 czyli jak masz n.p. dwa długie i trzy krótkie tyn MIL 23.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...