Skocz do zawartości

Światła Migaczy i Światła STOP !


Quba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

tak jak w temacie daloby rade wykonac na trawionych i cietych pod odpowiednim ksztaltem plytek z diodkami led np po 4 na jeden migacz i 10 na swiatlo stop-u ? ? nie przeciazy to zbytnio silnika beda dzialaly tak jak zarowki ?? czy potrzebne beda rezystory? jak tak to jakie? zgory dzieki z informacje .

]pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Ci to nic nie przeciąży, bo diody potrzebują znacznie mniej energii niż żarówki. Zastanów się czy taka kombinacja Ci się opłaca. Można kupić lampy i kierunki LED w całkiem przystępnych cenach i masz pewność że wszystko będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak jak w temacie daloby rade wykonac na trawionych i cietych pod odpowiednim ksztaltem plytek z diodkami led np po 4 na jeden migacz i 10 na swiatlo stop-u ? ? nie przeciazy to zbytnio silnika beda dzialaly tak jak zarowki ?? czy potrzebne beda rezystory? jak tak to jakie? zgory dzieki z informacje .

]pzdr.

Będziesz prawdopodobnie musiał wymienić przerywacz kierunkowskazów po zmianie kierunków na led'y.

Ja mam w kierunku 10 led, lampe tylna zrobiłbym z 20 :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Ci to nic nie przeciąży, bo diody potrzebują znacznie mniej energii niż żarówki. Zastanów się czy taka kombinacja Ci się opłaca. Można kupić lampy i kierunki LED w całkiem przystępnych cenach i masz pewność że wszystko będzie działać

 

okej a gdzie takie kierunki bo na allegro nie widzilem , aha ja nie mam zewnetrznych kierunkow tylko w calej lampie, , chce zrobic z 15 diod tylny stop i po 4>8 na migacz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedą ledy czerwone i czerwony klosz prawie w ogóle nie bedzie widac, że świeci lampa (w ciągu dnia), testowałem, mam takie żarówki i na przeźroczystym kloszu świecą bardzo dobrze, na czarwonym.... nędza. Wg mnie, światło danego koloru nie przenika przez klosz takiego samego koloru, albo przenika bardzo słabo. Światła na fizyce jeszcze nie miałem, wiec nie wiem jak to jest tak naukowo... ale coś musi w tym być.

Chyba, że kolega kupi żarówki z białymi ledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedą ledy czerwone i czerwony klosz prawie w ogóle nie bedzie widac, że świeci lampa (w ciągu dnia), testowałem, mam takie żarówki i na przeźroczystym kloszu świecą bardzo dobrze, na czarwonym.... nędza. Wg mnie, światło danego koloru nie przenika przez klosz takiego samego koloru, albo przenika bardzo słabo. Światła na fizyce jeszcze nie miałem, wiec nie wiem jak to jest tak naukowo... ale coś musi w tym być.

Chyba, że kolega kupi żarówki z białymi ledami.

Masz racje trzeba kupować białe LED bo kolorystyczne nie dadzą takiego efektu w kolorowych kloszach.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że światło stop i kierunkowskazów stanowi o twoim bezpieczeństwie tak więc wszelkie ingerencje w "fabryczny" układ mogą działać na Twoją szkodę. Napisał Ci o tym Czarny. Popatrz na stare "maluchy" jakie mają światła kierunkowskazów kiedy słońce świeci na nich z tyłu i jeszcze hamują. Zobacz w dzień jaki jest efekt malowania od wewnątrz kloszy lamp tylnych przez tzw "tuningowców" Podczas wypadku, jeżeli jest to potrzebne zabezpiecz się żarówki lub same włókno oraz nawet kawałki klosz lamp patrząc czy mają homologację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli bedą ledy czerwone i czerwony klosz prawie w ogóle nie bedzie widac, że świeci lampa (w ciągu dnia), testowałem, mam takie żarówki i na przeźroczystym kloszu świecą bardzo dobrze, na czarwonym.... nędza. Wg mnie, światło danego koloru nie przenika przez klosz takiego samego koloru, albo przenika bardzo słabo. Światła na fizyce jeszcze nie miałem, wiec nie wiem jak to jest tak naukowo... ale coś musi w tym być.

Chyba, że kolega kupi żarówki z białymi ledami.

 

 

Nie wiem jak jest z czerwonymi ledami w czerwonych kloczach ale pomarańczowe w pomarańczowych (przynajmniej kierunkach) świecą b. dobrze. sprawdzałem u siebie i nie było wielkiej różnicy między żarówkami żarowmi (zwykłymi)

jeśli chodzi o ledy w tylnym świetle to u mnie się nie sprawdziły. fabrycznie żerówka umieszczona jest prawie równolegle do obudowy a ledy świecą jednak "przed siebie" i światła nie było po prostu widać (podświetlenie tablicy owszem)

ps:

kombinowałem z ledowym zamiennikiem żarówki dwuwłóknowej

STOP też był do kitu.

 

pzdr,

zawada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e-bay jest zatrzesienie lamp diodowych z kierunkami, ale nie jestem pewien czy nawet te lampy maja homologacje. Tez sie nad tym zastanawialem, ale zrezygnowalem z tego pomyslu. Gra nie warta swieczki. Po 1sze takie kierunki sa bardzo blisko siebie. Po 2gie puszki wjezdzaja nam w kufry i przy odpowiednich lampach, wiec po co jeszcze zwiekszac ich szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...