Skocz do zawartości

kurtka Modeka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą zagwozdkę...

 

Zastanawiam się nad kupnem kurtki, większość jeżdzę po mieście i teraz nie wiem, czy wybierać kurtkę dłuższą(3/4), czy krótką.

 

Zastanawiam się nad dwoma długimi Montana i Auckland i dwoma krótkimi Shield i Secca.

 

Doradźcie proszę… może ktoś jeździ w tych kurtkach, może ktoś słyszał opinię??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model kurtki "Brisbane" - poprzednik Atlanty. Jest o'k. Ale nie kupisz nic w Honda Plaza- autoryzowanym salonie Modeki na Farszafkę.

 

Byłem ostatnio kupować kask na Targowej, trochę tego tam mieli i jeszcze "prawie" po drugiej strony ulicy, nie pamiętam jak się nazywa, ale też sporo ubranek było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy krótką czy długą??

 

Jeździsz kiedykolwiek więcej niż 20 km? No to długą. Spinaną ze spodniami lub z pasem podjajecznym.

Nie bój sie o upały bo wypinasz membranę i otwierasz wentylację. Tak ma Desert, a czy Atlanta - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modeke secca i jestem bardzo zadowolony. Aczkolwiek jest to też kwestia tego co na tobie lepiej leży. Z któregoś modelu modeki L była za mała XL za luźna, a secca idealna.

 

Secca jest następcą shielda ma wzmocniony pas barkowy i część materiałów jest też wyższej jakości. Jak jeździsz głównie po mieście jak ja, albo na wypady około 100 km to kurtka w zupełności wystarczy. W szczególności gdy masz też spodnie do których możesz ją dopiąć. Przy dłuższych wypadach 200-300 km polecał bym pas nerkowy.

 

Czy długa kurtka jest tutaj dużo lepsza nie jestem Ci w stanie powiedzieć bo moją testowałem najdalej na dystansie 150 km. I nigdy nie miałem okazji jeździć w długiej kurtce. Mimo, że dni mamy ostatnio chłodne to jak zakładam motocyklowe spodnie i spinam je z kurtką to nie narzekam na chłód.

 

Moim zdaniem krótka kurtka wygląda lepiej, szczególnie jak jeździsz na "plastiku" albo na "stricie" jak jeździsz na turystycznym moto to kurtka długa będzie lepiej wyglądać.

 

duży wybór modeki masz w Warszawie na kijowskiej, w sklepie Tarboru

Edytowane przez Marcin SF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaczyna mi się coś po mału klarować...

Jeżdzę na Fazerze do pracy,szkoły, sporo 60km w tą i z powrotem.

Chętnie bym kupił krótką kórtkę, ale nie wiem czy w tym sezonie kupie spodnie.

Więc chyba rozsądek weźmie góre i będzie coś za dupę, ale czekam jeszcze na sugestię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę...

 

Zastanawiam się nad kupnem kurtki, większość jeżdzę po mieście i teraz nie wiem, czy wybierać kurtkę dłuższą(3/4), czy krótką.

Ja wybrałem dłuższą (Modeka Brisbane), chociażby po to, żeby móc czasem podjechać gdzieś w marynarce. IMHO dłuższa kurtka jest dużo praktyczniejsza.

Za to skórzaną kurtkę (z Tarboru) mam krótką.

 

Ja mam model kurtki "Brisbane" - poprzednik Atlanty. Jest o'k.

A w upalne dni też w niej jeździsz? Pytam z ciekawości, bo w gorące dni trochę się w tej kurtce pocę (zwłaszcza jeśli nie założę pod spód bielizny termoaktywnej).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Aucklanda Modeki i jestem zadowolony. Ma 2 różne podpinki do wyboru a więc duże mozliwości regulacji temperatury w środku. W upały oczywiście jest w niej ciepło (trochę pomagają dziury do wentylacji) ale wtedy w każdej jest ciepło, poza siatkowymi.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w upalne dni też w niej jeździsz? Pytam z ciekawości, bo w gorące dni trochę się w tej kurtce pocę .

 

Jeżdżę bo nie mam innej. Ale spocić się łatwo i to wcale nie trochę- doskwiera brak wentylacji. Ale mam metodę - nie zapinam na rzepy mankietów rękawic i nie zapinam szczelnie kołnierza pod szyją. Wtedy podczas jazdy w mankietach powstaje podciśnienie i wyciąga powietrze przez rękawy a zasysa pod szyją. Kurtka nie łopocze ani się nie nadyma bo ma paski regulacyjne. I o'k. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...